![]() |
Hai ca avem si un Ferrari 550 Maranello care circula prin Iasi :D
|
eu am pus consumul acolo ca sa nu se mai pacaleasca si altii....dar fiecare a inteles altceva...
|
Re:
Quote:
|
vrei sa spui ca pt 231 CP ai baga in ea 30 de litri pt fie care suta? :roll: gandeste-te ca masina lui stefan consuma 12-13 si are 200 de cai. cu un cip, filtru si evacuare ajungi lejer performantele rx-ului, poate chiar le si intreci.. mult mai ieftin, mai fiabil si chiar destul de frumos ;)
|
dar gandeste`te ca RX`ul are altfel de motor..... Wankel daca mai tzii tu minte!.....Si ala P A P A AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!Si crezi ca ajungi cu CIP`ul si evacuarea si`un amarat de filtru la 230 de cp ?Asa usor............... :roll:
|
cu tristete va anunt ca mercedesul meu a plecat intr-o lume mai buna...
a fost cumparat de un baiat din iasi, sper sa il pastreze si sa-l faca mai frumos decat am reusit eu sa-l fac... pentru detalii despre masina il puteti intreba mai multe pe Andrei LaMishto... el stie istoricul ei... |
pai dc ai renuntat la masina ?
PS: am vazut un SLK 56 AMG argintiu....mi`o cazut fatza :yikes: ! e al lui Nedal daca nu ma insel :roll: |
ma duc sa-mi iau un 320 d din 2000-2002 si-mi mai trebuiau niste bani... :(
|
da un slk c200 compresor nu`tz placi ? 1,8 16v 160 CP :roll:
|
Re:
Quote:
am mers cu unul, si e inghesuit... |
nu prea cred eu ca e masina de femeie slk`u :roll: ! oricum daca zici ca nu incapi in el e nasol...SLK e cea mai buna varianta de la mercedes avind in vedere rap. calitate/eleganta/sportivitate !
cand a fost expozitia auto la sala sporturilor din iasi, a fost si mercedes cu un C200 si ajungea la 31,200 E cu tot cu taxe vamale...iar dupa parerea mea, era cea mai buna alegere dintre toate masinile prezente acolo ! |
Re:
Quote:
parca ai zice 31 milioane lei....maaamaaa....e ditamai suma!....... |
Re:
Quote:
|
Re:
nu iti iei mertzan de dragul de a spune ca ai mertzan ! daca vrei o masina adevarata de la mercedes, alegerea e SLK...restul sunt praf in oki !
in alte oridine de idei, daca nu iti permiti, nu te bagi...sau poti apela la o alta marca de masina care ofera aceeasi putere, dar mai putin lux si calitate ! aici ar trebui sa se mearga pe ideea \"de ce sa beau coniac cand pot sa beau bere si sa ma simt la fel de bine\" :wink: PS: Quote:
vorbeam cu HolySoul printr`un topic pe aici de dotarile standard si optionale (preturi) si zic io ca daca iti iei mertz probabil ca vrei geamuri electrice si spate + incalzire...si astea sar lejer peste 1000 E ! in concluzie, tre` sa ai banu` gros ca sa achizitionezi un mertz ! daca esti figurant de 2 lei (ca numa astia vin cu suma la limita, si nu se gandesc ca masina aia mai trebuie intretinuta, gazu costa o gramada la consumul pe care il are, is daca cumva tre` sa schimbi bucsaraia mai dai si un rinichi) vii frumos cu 20.000 E max, ai luat un model mai vechi o tzira, dotari standard, si incepi sa te spargi in figuri ca ai mertz ! pe de alta parte, un om care se respecta, ori se limiteaza la alta masina ori are prea multi bani din start si isi permite sa achizitioneze masina si are si bani de gaz, reparatii, etc. nu poti sa achizitionezi o masina ca mercedes, bmw, sau alte marci luxoase cu bani stransi in 1-2 ani si fara o afacere in prealabil care sa iti asigure banii de gaz, reparatii si ce mai trebuie ! parerea mea... :roll: Quote:
PS2: http://www.wdtrading.com/motor/new/BENZ%20SLK.jpg :lol: 8) |
Quote:
La motoarele turbo castigul de putere doar din CIp este de aprox. 15% de unde daca facem un calcul simplu ies 29.25 CP, daca mai punem si filtru si evacuare ies cahiar mai multi de 231. Normal ca motorul este altfel. Asta este si farmecul lui Maxda RX8. Mie mi-a placut foarte mult masina asta. Pana in momentl in care am vazut ca are 4 usu. Nu suport un Coupe in 4 usi. Nu mai este coupe. Dar asta este problema mea si nu trebuie generalizata. Bafta |
| All times are GMT +2. The time now is 16:54. |
- Copyright 2026 4Tuning