Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/39407-spalam-masina-cluj-spalatorii-calitate.html)

bzsa 26-04-07 14:58

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 871880)
inca nu am incercat la ei de obicei acasa spala masina
dar acolo lucrez langa ei si am vazut ca vin o gramada de oameni cu pretenti si cum masini adevarate la ei sa spele masina
in rest nu stiu

un coleg si-a spalat masina acolo si era multumit si la fecare a 5 spalare unul este gratis

DACIA-Wrc 26-04-07 15:05

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
este super ok pe taietura turcului, eu am spalat`o si am fost multumit.
mercurul este non-stop.(nu a fost precizat)...
ps: noaptea mergi la intelegere cu angajatii nu mergi pe tarif fix

lancerEvo 27-04-07 00:15

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
bine spala si la Aqua in capat la manastur inainte de pod!

DACIA-Wrc 27-04-07 16:17

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
mai spala bine(azi am fost) la intrare unde-i scoala alfa, de deasupra cartodromului. nu`i scump ai masa unde sa bei ceva, scaune, umbrele sa nu mori de cald....ii ok, mi`o placut.

aldoadabass_wrs 27-04-07 20:29

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
poi mai stiu si eu una unde spalau bine cel putin in toamna,ca mai nou sapal la mercur si io.......aaaa tot in gheorgheni in capat la 32 barat.....cu mergi pe varianta......spre turzii....e spalau oki acum nu stiu.........

Toxic69 27-04-07 21:52

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
la capatul lui3 s-a desachis de ceva vreme o spalatorie noua. spala bine baietii de acolo doar ca au "farduri" tare naspa si dupa ce se usuca e tot o urma e masina :) ....... deci spalatoria asta e pe lista neagra !

DaNuTzU' 27-04-07 23:27

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by Toxic69 (Post 874477)
la capatul lui3 s-a desachis de ceva vreme o spalatorie noua. spala bine baietii de acolo doar ca au "farduri" tare naspa si dupa ce se usuca e tot o urma e masina :) ....... deci spalatoria asta e pe lista neagra !

te aprob! si eu am incercat la ei de 2 ori prima data am zis ca noh... dar si a doua ora a fost al fel!

CJ-86-UHE 28-04-07 04:55

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
ai dreptate,spala bine si in capt la 32 barat, imediat dupa banca transilvania pe brancus, dar e cam stram acolo si nu prea ai unde parca dak e aglomerat si trebuie sa astepti

Cata RHC 02-05-07 18:41

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
totusi de ce ii asa de important topicu astaincat sa-l puneti sticky ?????????????

Toxic69 02-05-07 18:45

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
pt mine cel putin e important... nu am adesea bani sa platesc de 2 ori un spalat...........

Bassu_SIV 02-05-07 18:46

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
dezamagit de spalatoria de la omv cluj....nesimtire si indiferenta fata de o masina venita din alt oras

tfsi 02-05-07 23:02

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by Bassu_SIV (Post 881124)
dezamagit de spalatoria de la omv cluj....nesimtire si indiferenta fata de o masina venita din alt oras

bassule asa sunt toate spalatoriile din benzinarii...cat despre spalatoriile astea tip "garaj" cel mai deranjant e ca majoritatea folosesc instalatii de spalare care lucreaza la presiune f mare,iar producatorul precizeaza ca pt a nu dauna vopseaua se tine acel "pistol" la cel mult 30 de cm de tabla...concluzia e ca cel mai bine e sa ti-o speli acasa daca ai posibilitatea

vali_cd 03-05-07 09:09

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
Quote:

Originally Posted by Mandella (Post 869543)
pe str Meteor in Zorilor , "GINO", 10 ron exterior ( iti spala presurile si pragurile) si parca 8-9 RON interior.
foarte seriosi , dar nu au decat o boxa, asa ca e aglomeratie, dar fac programari



eu am fost acolo imediat dupa ce s-a deschis....am facut scandal urat de tot...am spalat int + ext iar la 50 de m dupa ce am plecat mam oprit sa imi aranjez presurile, cand...surpriza...tot nisipul era maturat sub presuri facut gramada...era si patronul acolo, care mi s-a parut un capsunar...nu a parut deloc interesat de ceea ce a facut angajatul lui si de faptul ca eram super crizat si se uitau toti clientii la mine...a zis ca :"daca nu iti place mergi in alta parte"....meserie...va dati seama ca nu am mai dat pe acolo

In plus intrarea ii super nasoala, daca ai un spoiler mai jos combinat cu o garda la sol mai scazuta risti sa rupi spoileru

Mandella 03-05-07 20:24

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
@ vali_cd
se poate, nu zic nu, dar eu am fost multumit de fiecare data si imi place ca patronul ii tot timpul acolo, si baietii aia nu prea isi permit sa lucreze de mantuiala. In legatura cu bordura e adevarat ca e cam maricica dar mai nou de cand au asfaltat strada e mai bine

aokimare 04-05-07 01:18

Re: Unde spalam masina in Cluj - Spalatorii de calitate
 
eu spal masinile la spalatoria de pe Gheorghieni..capat 32, ii spune Clean Car si sunt f multumit.
Lasi masina si cand e gata te suna sa vi dupa ea. daca vrei poti face si contract.
te trece in caiet si platesti odata pe luna sau cum vrei.
Masinile de curse sau motocicletele sunt moca (cel putin ptr mine) :)


All times are GMT +2. The time now is 11:46.

- Copyright 2026 4Tuning