Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Audi (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi.html)
-   -   Audi 80 (B2) quattro (https://forum.4tuning.ro/117-masina-mea-audi/39287-audi-80-b2-quattro.html)

BN-01-WSO 04-08-07 08:40

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
2 Attachment(s)
Shtie careva unde ash putea gasi o pereche de faruri de audi 90 shi stopuri spate roshii de v8? ms fain

BN-01-WSO 04-08-07 08:40

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by BN-01-WSO (Post 1029607)
Shtie careva unde ash putea gasi o pereche de faruri de audi 90 shi stopuri spate roshii de v8? ms fain

shi spoilere la unn pretz bun :D

cipiysarbu 22-08-07 11:09

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Sal sunt din timisoara si am si eu un audi butoias si 89 si am o problema:imi curgea lichid de frana pe la un etrier si am vrut sa schimb garnituri le asa ca l-am desfacut iar acuma nu mai pot sa il montez ca are un arc in inerior ca nu se poate monta decat cu o presa speciala am inteles as vrea sa stiu da ati mai facut care va dinre voi asa ceva si cum ati reusit sa il asamblati eu am umblat peste tot in oras si nu are la nici un servis v-as ruga mult sa ma ajutati.
va multumesc anticipat

BN-01-WSO 06-11-08 22:05

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
5 Attachment(s)
ZbaCk in bizZniss. A inceput procesul de restaurare:D:D:D

BN-01-WSO 06-11-08 22:07

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
10 Attachment(s)
Neshte poze cu ce-am mai lucrat:

BN-01-WSO 06-11-08 22:14

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Urmeaza peticitul, izolatul shi instalatul motorului. Un 1.8 ke-jetronic. Bani shi timp sa fie:D:rolleyes2

powerbmw2001 08-11-08 11:52

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
mai ai ceva de munca dar pina la urma cred ca vei reusi!bafta in continuare

BN-01-WSO 09-11-08 09:41

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Quote:

Originally Posted by powerbmw2001 (Post 1850821)
mai ai ceva de munca dar pina la urma cred ca vei reusi!bafta in continuare

Ms pt incurajari. De lucru este la greu, cam greu cu fondurile. Bafta shi tzie.

powerbmw2001 03-12-08 09:02

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
in ce stadiu sunt lucrarile?de sarbatori mergi cu ea?

BN-01-WSO 01-02-09 13:46

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
10 Attachment(s)
Intre timp am mai lucrat cate ceva: am sudat spatele, podu pedalier, am scos suportul bateriei, vopsit shi bucshat bratele shi punte fatza & spate, vopsit compartimentul motor, etc.

nospherat 02-02-09 20:45

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Salutare!Interesant ce faci tu!Am o masca nou nouta pt masina ta si mai multe sigle Audi noi daca te intereseaza da'mi un PM!

BN-02_TZY 15-02-09 20:56

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Mai pune poze cu ceai mai lucrat

dmo.mihai 04-03-09 13:49

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
bafta si sper sa iasa cat mai frumos

BN-01-WSO 06-04-09 00:06

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Mi-am pus motoru, cutia, diferentzialu, cardanu si instalatzia electrica, conductele de benzina, etrierii etc. Urmeaza sa-mi ttrag conductele de frana, sa-mi vopsesc interioarele. Dupa aia pus rezervoru si dat cheie :peace:

BN-01-WSO 06-04-09 00:07

Re: Audi 80 (B2) quattro
 
Sper sa pot face nejte poze saptamana asta.


All times are GMT +2. The time now is 09:05.

- Copyright 2026 4Tuning