Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Anunturi Auto VW (https://forum.4tuning.ro/501-anunturi-auto-vw.html)
-   -   Cat ati oferi pentru? (https://forum.4tuning.ro/501-anunturi-auto-vw/389538-oferi.html)

soosy 01-10-13 07:28

Re: Cat ati oferi pentru?
 
Quote:

Originally Posted by exilon (Post 5583171)
Pe nume le spun,o iau altfel, am venit cu combustibil de 150 de lei din Beius,Oradea pana in Piatra-Neamt. Calculati voi,eu stiu ca nu mint :D Si ca n-am de ce s-o fac...Toti imi spun vrajeala cu "caroserie mare si motor mic",dar aia care au 1.2 pe Skoda Octavia sau altele? Ce mai fac?...In fine :D Passat 1.6 n1 la banii astia,clar ca golful 1.6 ia mai putin,dar cine vrea berlina...Passat !

asta inseamna ca ai bagat 25l,ai facut 440 km...iti vine 5,7%...hai sa fim seriosi,toti ne-am luat 1,6 si passat,poate sa fie el si km 0 la motor si atunci are la bazar consum mai mare,dar cine stie,poate cu cat trece timpul cu atat ia mai putin
si mai ales de la Beius zona aia...si spre Piatra Neamt coborati,urcari sa ai consum 5.7......inseamna ca manca cu 0.2-0.3 mai mult decat tdi-ul meu cu care merg cu grija,nu tapla,o las sa se intinda,nu schimb la turatii mari(max 2500)si viteza undeva de la 90 pana in 110....

exilon 01-10-13 16:30

Re: Cat ati oferi pentru?
 
Quote:

Originally Posted by soosy (Post 5583226)
asta inseamna ca ai bagat 25l,ai facut 440 km...iti vine 5,7%...hai sa fim seriosi,toti ne-am luat 1,6 si passat,poate sa fie el si km 0 la motor si atunci are la bazar consum mai mare,dar cine stie,poate cu cat trece timpul cu atat ia mai putin
si mai ales de la Beius zona aia...si spre Piatra Neamt coborati,urcari sa ai consum 5.7......inseamna ca manca cu 0.2-0.3 mai mult decat tdi-ul meu cu care merg cu grija,nu tapla,o las sa se intinda,nu schimb la turatii mari(max 2500)si viteza undeva de la 90 pana in 110....

400 de km,ca nu sunt chiar in Piatra-Neamt, si iti spun si traseul daca vrei Beius-Borod-Cluj-Dej-Bistrita-Vatra Dornei-Poiana Largului. Na,nu am de ce sa mint...Oricum o dam nu ma credeti si nici nu vreau asta,am deviat de la subiect cu totii :) Altceva va intreb,se aude un pic la roata din dreapta un pic de bataie pe drum accidentat,la gropi foarte mari parca ai lovi un fund de oala cu palma,ce ar putea fi? Seara faina ;)

soosy 01-10-13 16:52

Re: Cat ati oferi pentru?
 
Quote:

Originally Posted by exilon (Post 5583534)
400 de km,ca nu sunt chiar in Piatra-Neamt, si iti spun si traseul daca vrei Beius-Borod-Cluj-Dej-Bistrita-Vatra Dornei-Poiana Largului. Na,nu am de ce sa mint...Oricum o dam nu ma credeti si nici nu vreau asta,am deviat de la subiect cu totii :) Altceva va intreb,se aude un pic la roata din dreapta un pic de bataie pe drum accidentat,la gropi foarte mari parca ai lovi un fund de oala cu palma,ce ar putea fi? Seara faina ;)

bun...pana la urma nu Piatra Neamt...nu chiar de 150 lei si etc...in fine,ii clara treaba
sa trecem peste

legat de bataie daca se aude doar la drum denivelat flansa telescop,pivot,bucsa brat...cam astea iti pot bate...dar vezi ca este sectiune tehnic si poate "rezolvi" mai multe acolo


All times are GMT +2. The time now is 21:16.

- Copyright 2026 4Tuning