Re: Cat ati oferi pentru?
Quote:
Originally Posted by exilon
(Post 5583171)
Pe nume le spun,o iau altfel, am venit cu combustibil de 150 de lei din Beius,Oradea pana in Piatra-Neamt. Calculati voi,eu stiu ca nu mint :D Si ca n-am de ce s-o fac...Toti imi spun vrajeala cu "caroserie mare si motor mic",dar aia care au 1.2 pe Skoda Octavia sau altele? Ce mai fac?...In fine :D Passat 1.6 n1 la banii astia,clar ca golful 1.6 ia mai putin,dar cine vrea berlina...Passat !
|
asta inseamna ca ai bagat 25l,ai facut 440 km...iti vine 5,7%...hai sa fim seriosi,toti ne-am luat 1,6 si passat,poate sa fie el si km 0 la motor si atunci are la bazar consum mai mare,dar cine stie,poate cu cat trece timpul cu atat ia mai putin
si mai ales de la Beius zona aia...si spre Piatra Neamt coborati,urcari sa ai consum 5.7......inseamna ca manca cu 0.2-0.3 mai mult decat tdi-ul meu cu care merg cu grija,nu tapla,o las sa se intinda,nu schimb la turatii mari(max 2500)si viteza undeva de la 90 pana in 110....
|