![]() |
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Incearca Opel Astra 1.9 Cdti
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Quote:
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Stiam ca tractiunea spate e mai buna decat cea fata dar adevarul e ca la puteri de aprox. 100 cai nu prea conteaza, eu am zis asa in general.
Recent am mers cu un Audi 1.9 TDI din 2003 si nu mi-a facut o impresie asa buna ca si confort. Cu BMW n-am mers decat cu variante pe benzina si era altceva... |
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
am condus vw golf 4 variant 1.9 tdi 131 cp si AM BMW 320 D .. si in orice clipa as da bmw-u pe golf :lol: pur si simplu e ..... mortal golfuletu
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Nu pot sa cred asa ceva :lol:
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
am avut senzatii tari in golf4 110 cai da pai in 131 cr4eca e prea tare
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
un golf 4 1,9 tdi 150 cp 4 motion...si mai ramai si cu bani de un chiptuning eventual si urci la 190-200 in functie de soft.
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
daca as fi in locul tau mi-as lua golf ...ramai cu niste bani pe care poti sa ii folosesti ca sa tio faci cum vrei tu...iesi in evidenta mai tare decat cu un BMW stok.
parerea mea;) |
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Buna din nou !
Am fost foarte ocupat in ultima vreme si nu am putut posta, imi cer scuze pentru asta. Mersi pentru sfaturi,oferte, tot. Cred ca m-am decis intr-o oarecare masura, voi opta ptr un Audi A6, problema e ca nu stiu cu ce motorizare. Aveti idee cam care sunt taxele/impozitul ptr unul cu motor de 2,5 diesel ? Cum as iesi mai bine la consum, cu unul de 2,5 diesel sau unul mai mic pe benzina, turbo? Care trage mai bine ? Cred ca ma pot incadra in suma de bani pe care o am cu masina aceasta, probabil ca tot in jur de 2001-2002 va fi, din Germania. Ce parere aveti ? Stiu ca sunt comfortabile si mari ( chiar ma intereseaza aspectul asta ) si am inteles ca trag chiar binisor la 180 cai sau cat au alea diesel, cele pe benzina nu stiu. Astept din nou raspunsuri ! Mersi anticipat. |
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Revin, 1,8 T benzina sau 2.5 TDI ? Care spuneti ca e mai ok (consum/performanta) ? e suficient 1,8 T pentru o masina asa mare ? Care e mai bun pentru eventuale upgrade-uri cu cip ?
Mersi din nou ! |
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
eu as merge pe pe mina la 1.8 T cu toate ca si 2.5 este bun la consum ce sa zic nu sunt departe unu de celalalt
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Salut ...sfatul meu e sa iti iei mai degraba un audi a4..Bmw`urile astea sunt extrem de forjate......trag astia ca nebunii de ele...e chiar frumos A4
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
sau A3 ESTE SI ALA DESTUL D E FRUMOS
|
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
Omul a zis ca vrea ceva mare ....a3 nu cred ca se include :\. Intre dizal si benzina...masina va fi circulata mai mult in oras sau afara si cam cati km pe an ?
As lua benzina...nu as vrea sa raman cu un a6 tdi cu turbina cazuta :D. |
Re: Ce masina sa cumpar pana in 15 mii euro !?
In special in oras. Care dintre motorizari e mai potrivita pentru viitoare upgrade-uri ? E suficient 1,8 T la o masina asa mare ( am inteles ca dezvolta in jur de 150 cai) ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:19. |
- Copyright 2026 4Tuning