Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Club Cosworth (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/38152-club-cosworth.html)

florin_cars 14-04-07 19:13

Re: Club Cosworth
 
merg filmele codrine..si e 16V..motor de Sierra Cosworth..cum sa fie V6?:D
si asa 16V e longitudinal si de abia intra acolo..ce sa mai zicem de un V6 :-P

wowww nu cred k a avut sanse Suzuki turbo, de la inceput a pierdut mult..auch..ce a plecat Cossu :shock: :shock: :twisted:

0-400m 11.97sec :peace:

codrin44 14-04-07 20:16

Re: Club Cosworth
 
nu pot sa le vad....si mi-e ciuda.stiu cat loc trebuie unui V6 de la gabi, da...verificam si eu, ca e cam ciudat, hop tzop, un bulgar

florin_cars 14-04-07 20:47

Re: Club Cosworth
 
hop tzop :lol: esti dus :oops:

pai la Gabi e loc k e RWD..dar pt 4x4 sau FWD..chiar e putin loc sub capota aia de Escort...

eu dau pe link..apare fereastra si se incarca mai greu, dar apare f rpd banda rosie si incep filmele ...ciudat k nu-ti merge..oricum sunt faine :D:D iar racheta rosie zboara rau..si pe urma e convertita la 500HP..dar nu mai este film dupa modificare :(

codrin44 15-04-07 12:12

Re: Club Cosworth
 
a cui are 500? a bulgarului care posteaza?

florin_cars 15-04-07 12:27

Re: Club Cosworth
 
dap..
acum are 500, iar in prima parte a filmului avea 400 si mergea tare masinutza, sunt curios dk ne mai pune film si cu cei 500CP ..k asa zicea in finalul filmului :D:D

bogdan 16-04-07 13:21

Re: Club Cosworth
 
Quote:

Originally Posted by Prelud Hondarescu (Post 850724)
New in the club :D
Sierra Cosworth 4x4 `92
Stiti pe cineva care are 2 planetare de fata?

salut!!
daca citeam mai devreme poate ne vedeam ca am fost la VTM la BV saptamana asta .cat de curand o sa ajunga si sierra mea la BV pentru niste interventii,poate stam la o barfa langa masini

Prelud Hondarescu 16-04-07 19:43

Re: Club Cosworth
 
Spre rusinea mea..am ratat VTM-ul de weekendul asta :(
As fi fost curios sa-l vad pe-al tau..pui o poza?
:D
Trebe sa o bag si pe a mea la o sesiune foto

bogdan 16-04-07 22:41

Re: Club Cosworth
 
din pacate toate pozele mele sunt doar pe site si pe forumul asta nu am salvat nimic dar le caut si mai pun ,in linkurile de pe prima foaie sunt cateva filme cu ea dar arata jalnic,am fost interesat mai mult de performante decat de aspect:)) tocmai acum este la "estetica" su dupa la putin "dopaj"

vladimir_VLM 19-04-07 01:24

Re: Club Cosworth
 
primiti in club si... viitori... doritori de motoare cosworth ?! :p

bogdan 19-04-07 09:46

Re: Club Cosworth
 
pai la tine vad o aripa de urs acolo vrei sa-l faci coss?

florin_cars 19-04-07 14:40

Re: Club Cosworth
 
dk este pisicutza(sau modelul ulterior..) VTEC..why not..I think :oops:

bogdan 20-04-07 11:13

Re: Club Cosworth
 
nu cred ca merita ,BMW are motoare destul de puternice asa ca nu vad de ce ar monta un Coss pe BMW ,sincer,si e pacat ,stiu ca multi vor un coss dar lui cel mai bine-i sta pe FORD

florin_cars 24-04-07 23:24

Re: Club Cosworth
 
am spus mai sus...de ce dk are motoare destul de puternice(BMW-ul) altii i-au montat de Honda? din diverse motive..usurime, ture mari...consum mic+putere mare, etc...n-am idee, nu-mi pasa...incercam sa make a point..atata:D

bogdan 30-05-07 09:10

Re: Club Cosworth
 
nimeni nou?

cosworthbg 31-05-07 00:00

Re: Club Cosworth
 
http://videos.streetfire.net/search/...3c0048ac23.htm


All times are GMT +2. The time now is 05:32.

- Copyright 2026 4Tuning