Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Propunere pentru noul cod rutier 2007 (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/3806-propunere-noul-cod-rutier-2007-a.html)

dj05dpx 26-02-05 00:18

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TND--TEAM\"
ce e frumos in italia e ca poti sa ai permis de conducere de la 16ani
Viata Frate--- :wink:
de ce nus-ar da si la noi o asemenea lege poate in 2007 cand intram in U.E- 8)

daca se va aproba legea asta o sa se aprobe si conditiile din celelalte tari:

-polita de asigurare separata pt cel care conduce sau polita mai mare pt masina respectiva(ex eu am 1000$pe an fata de tata care are 250$/an)
-cel incepator poate sa conduca numai cu un conducator ce are permisul de 1-2 ani
-in America(unele state) acesti soferi nu au voie sa conduca noaptea
-daca esti prins singur (fara insotitor) permisul va fii suspendat pe o perioada de 3 luni+o amenda

eu sunt unul dintre acestia :(posed acest permis :(..si nu ma prea incanta

scuze de offtopic

alexutzu 26-02-05 09:50

bai ce panarama e flashu` ala, am ras de mi-a venit rau, dar daca stai sa te gandesti.....in viata de zi cu zi cam asa e, sa nu imi spuneti voi mie ca acolo unde intalniti indicator de 30 chiar mergeti cu 30KM/h (asta daca nu esti obligat de imprejurimi:wink: ), cine spune asta e cel mai mare mincinos dupa forum :twisted: :twisted:

Spark 27-02-05 16:02

Eu unul nu as fi de acord ca sa introduca chestiilea alea ca poti conduce de la 16 ani
nu ca as fi rau sau ceva .. dar eu imediat implinesc 18 ani ... :(
si pe mine nu ma favorizeaza cu nimic :(
bafta la astia mai mici :)

Ovidiu 27-02-05 17:21

da, sigur; parerile sunt impartite:

dj05dpx spune ca stie care sunt regulile si nu sunt prea avantajoase; eu sunt de acord cu el si asta poate din faptul ca daca a-si fi avut asa ceva, sigur nu a-si mai fi acum, aici (la fel ca multi dintre voi); am 21 si abia acum pot sa spun ca mi-a venit mintea la cap in sectorul \"condus\"; cu toate ca nu in totalitate

Frumoasa chestia cu Flash-ul[/quote]

alexutzu 27-02-05 22:04

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Spark\"
Eu unul nu as fi de acord ca sa introduca chestiilea alea ca poti conduce de la 16 ani
nu ca as fi rau sau ceva .. dar eu imediat implinesc 18 ani ... :(
si pe mine nu ma favorizeaza cu nimic :(
bafta la astia mai mici :)

si la 18 ani nu e chiar asa de bine, sunt unii care nici pe la 20 de ani nu se maturizeaza atat cat sa conduca o masina. PAREREA MEA

robert_tuning 27-02-05 23:03

bah , eu de abia astept sa-mi iau permisul (am doar 15 ani) ar fi prea belea sa bage chestia asta cu permisul de la 16 ani
cum spunea cineva mai sus , chestile astea cu 30, 50 km sunt o prostie , la viteza asta cobor din masina , si unul cu o bicla merge cu30 km!!!!!!!!!!!!

Spark 28-02-05 08:22

Inteleg pasiunea astea pentru viteza ... si ca uneori idnicatorele cu 30km/h sunt puse acolo unde nu trebuie
dar cand primnesti permisul ... trebuie sa fi raspunzator de ceea ce faci, atat daca te afecteaza numai pe tine sau ii afecteaza si pe ceilalti
esti destul de matur ca sa iti asumi responsabilitatea pentru faptele tale ?

zmeckeru 28-02-05 19:31

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"xxdadixx\"
Cei mai periculosi soferi, vorbin de provincie sunt distribuitorii! Merg foarte tare, ploua ninge nu conteaza, se baga in depasire ca idiotzii si nu respecta nici o regula de circulatzie :x . Banuiesc ca sunt stresatzi de patroni :lol: .

Am muncit shi eu ca distribuitor shi ii intzeleg...sunt foarte stresatzi de patroni shi dat fiind faptul ca alearga de la 7 dimineatza pana la 8-9 seara le da tot dreptul sa alerge mashinile pe shosea.Totushi e adevarat ca unii dintre ei sunt Idiotzi (cu I mare, da? :D )

Psycho 28-02-05 23:20

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Singurelu\"
Am vazut dimineatza un reportaj pe PRO TiVi ca va fi legal sa ai detectoare radar,ca sunt efieciente,te fac sa reduci viteza,iar in Occident sunt legale!!!! :peace: am zis si hai cu detectoru!!!



da dar k sa intri un UE tre sa fie legale :) .. hahahah


bah ce tare e filmu .. va recunoashtetzi acolo .. io in majoritatea cu YEs ma recunosk :) ... hahahahahah

George_P. 01-03-05 19:32

Ce sa mai?M-a dat gata noul cod rutier!!E tare rau sa moara masa de cod........dar cred ca actorii din filmuletzu asta au facut blat da-i dreaq ca prea erau rapizi :lol: :P

LaMishto 17-03-05 15:02

1 Attachment(s)
Apropo de italieni: :lol: :lol: :lol:
:peace:

biblup 09-04-05 01:38

ar fi chiar aiurea sa se schimbe varsta minima la 16 ani...dupa ce ca sunt multi ratati cu bani de la parinti si masini puternice care sunt cel mai mare pericol pt sosele si care dau banu sasi ia permis desi nar trebui...e diferenta ca de la cer la pamant intre 16 si 18 ani...nici nu vreau sa ma gandesc ce ar face un pustan de 16 ani cu 150 cai primiti de la taticu (inconstienta curata)...

dj05dpx 09-04-05 04:09

subscriu

Grecu 09-04-05 10:41

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"biblup\"
ar fi chiar aiurea sa se schimbe varsta minima la 16 ani...dupa ce ca sunt multi ratati cu bani de la parinti si masini puternice care sunt cel mai mare pericol pt sosele si care dau banu sasi ia permis desi nar trebui...e diferenta ca de la cer la pamant intre 16 si 18 ani...nici nu vreau sa ma gandesc ce ar face un pustan de 16 ani cu 150 cai primiti de la taticu (inconstienta curata)...


Sunt perfect de acord cu tine

cristi_ubs 09-04-05 22:56

pentru codu'rutier din 2007!sa scoata radarele plsssssssssss!sa nu mai le foloseasca.asa voi reusi si eu sa mai strang bani pentru tuning pe masina.altfel se duce totul draq


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning