![]() |
Re:
Quote:
-polita de asigurare separata pt cel care conduce sau polita mai mare pt masina respectiva(ex eu am 1000$pe an fata de tata care are 250$/an) -cel incepator poate sa conduca numai cu un conducator ce are permisul de 1-2 ani -in America(unele state) acesti soferi nu au voie sa conduca noaptea -daca esti prins singur (fara insotitor) permisul va fii suspendat pe o perioada de 3 luni+o amenda eu sunt unul dintre acestia :(posed acest permis :(..si nu ma prea incanta scuze de offtopic |
bai ce panarama e flashu` ala, am ras de mi-a venit rau, dar daca stai sa te gandesti.....in viata de zi cu zi cam asa e, sa nu imi spuneti voi mie ca acolo unde intalniti indicator de 30 chiar mergeti cu 30KM/h (asta daca nu esti obligat de imprejurimi:wink: ), cine spune asta e cel mai mare mincinos dupa forum :twisted: :twisted:
|
Eu unul nu as fi de acord ca sa introduca chestiilea alea ca poti conduce de la 16 ani
nu ca as fi rau sau ceva .. dar eu imediat implinesc 18 ani ... :( si pe mine nu ma favorizeaza cu nimic :( bafta la astia mai mici :) |
da, sigur; parerile sunt impartite:
dj05dpx spune ca stie care sunt regulile si nu sunt prea avantajoase; eu sunt de acord cu el si asta poate din faptul ca daca a-si fi avut asa ceva, sigur nu a-si mai fi acum, aici (la fel ca multi dintre voi); am 21 si abia acum pot sa spun ca mi-a venit mintea la cap in sectorul \"condus\"; cu toate ca nu in totalitate Frumoasa chestia cu Flash-ul[/quote] |
Re:
Quote:
|
bah , eu de abia astept sa-mi iau permisul (am doar 15 ani) ar fi prea belea sa bage chestia asta cu permisul de la 16 ani
cum spunea cineva mai sus , chestile astea cu 30, 50 km sunt o prostie , la viteza asta cobor din masina , si unul cu o bicla merge cu30 km!!!!!!!!!!!! |
Inteleg pasiunea astea pentru viteza ... si ca uneori idnicatorele cu 30km/h sunt puse acolo unde nu trebuie
dar cand primnesti permisul ... trebuie sa fi raspunzator de ceea ce faci, atat daca te afecteaza numai pe tine sau ii afecteaza si pe ceilalti esti destul de matur ca sa iti asumi responsabilitatea pentru faptele tale ? |
Re:
Quote:
|
Re:
Quote:
da dar k sa intri un UE tre sa fie legale :) .. hahahah bah ce tare e filmu .. va recunoashtetzi acolo .. io in majoritatea cu YEs ma recunosk :) ... hahahahahah |
Ce sa mai?M-a dat gata noul cod rutier!!E tare rau sa moara masa de cod........dar cred ca actorii din filmuletzu asta au facut blat da-i dreaq ca prea erau rapizi :lol: :P
|
1 Attachment(s)
Apropo de italieni: :lol: :lol: :lol:
:peace: |
ar fi chiar aiurea sa se schimbe varsta minima la 16 ani...dupa ce ca sunt multi ratati cu bani de la parinti si masini puternice care sunt cel mai mare pericol pt sosele si care dau banu sasi ia permis desi nar trebui...e diferenta ca de la cer la pamant intre 16 si 18 ani...nici nu vreau sa ma gandesc ce ar face un pustan de 16 ani cu 150 cai primiti de la taticu (inconstienta curata)...
|
subscriu
|
Re:
Quote:
Sunt perfect de acord cu tine |
pentru codu'rutier din 2007!sa scoata radarele plsssssssssss!sa nu mai le foloseasca.asa voi reusi si eu sa mai strang bani pentru tuning pe masina.altfel se duce totul draq
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:13. |
- Copyright 2026 4Tuning