Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Calibra SFI vs espero SFI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/3768-calibra-sfi-vs-espero-sfi.html)

X-Ray-Eyes 03-03-05 09:59

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"radu_lkv\"
P.S. motorul meu este din '97 si masina avea immobiliser.eu nu am stiut si nu am luat si contactul cu cheia, asa ca am avut o groaza de probleme(si inca mai am) ca fara ele nu iti va porni masina nici cu cip tuning.

Pana in 1995 nu au avut probleme de genul cu cheia si contactul ptr ca nu s-au montat chipuri in ele.
Dupa aceea au bagat astia de la Opel chip in cheie si contact.
De aceea ai avut tu probleme .

radu_lkv 03-03-05 16:45

stiu :lol:

79BYG 05-03-05 00:17

X-ray : salutare ... si bine te-am gasit acasa.... Dar din cate stiu eu ( si sper sa nu am informatiile grsite ) si GNT te-a avut pe tine in retrovizoare ... nu ii i-au apararea si nu il cunosc personal... daca gresesc corecteaza-ma....SI INCODATA BINE TE_AM GASIT ACASA SI SA NE VEDEM PRIN ORAS SI SA DAM NOROC SI SA MAI STAM DE VB..CA A TRECUT O GRAMADA DE TIMP

X-Ray-Eyes 05-03-05 15:16

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"79BYG\"
X-ray : salutare ... si bine te-am gasit acasa.... Dar din cate stiu eu ( si sper sa nu am informatiile grsite ) si GNT te-a avut pe tine in retrovizoare ... nu ii i-au apararea si nu il cunosc personal... daca gresesc corecteaza-ma....

Wellcome Back BYG-ule ...
M-a avut GNT-ul in retrovizoare cand am avut placa si discul de ambreiaj duse ...
Acum e alta poveste ... am kit nou , si asta poate sa o confirme si el ca era in magazin cand l-am comandat.
:lol:
Sa vedem acum rezultatul ...
Si cate eugenii vrea sa bage la mijloc.

79BYG 06-03-05 23:48

tu stii mai bine X-ray : am incredere .. oricum mersii ca mi-ai zis si mie sa mai ma pun si eu al punc cu ultimile detalii

R3Kin 07-03-05 11:36

Hmm! Mai multa lume te-a avut in retrovizoare si nu s-a repezit sa posteze.Da nu toti \"e\" rau ca altele.Una peste alta cat te-a costat ca al meu e gata rau.Ma refer tot kit-ul cu disc, placa, rulment.Dupa ce-l schimb mai bag eu niste eugenii.

X-Ray-Eyes 07-03-05 22:23

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Hmm! Mai multa lume te-a avut in retrovizoare si nu s-a repezit sa posteze.Da nu toti \"e\" rau ca altele.Una peste alta cat te-a costat ca al meu e gata rau.Ma refer tot kit-ul cu disc, placa, rulment.Dupa ce-l schimb mai bag eu niste eugenii.

Vezi ca la ASKA este 8 mil sau 9 tot kitul de la Sachs.
Pe bucati nu gasesti ... si daca e sa le iei asha te ajunge mai mult.
M-au avut si altii dar tot respectul la 735 AC Snitzer , BMW 540 etc.
Mai tzii minte drumul de la Braila inapoi cand am temelit Goful si am luat ceatza de la 5-ar ?

X-Ray-Eyes 07-03-05 22:23

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"R3Kin\"
Hmm! Mai multa lume te-a avut in retrovizoare si nu s-a repezit sa posteze.Da nu toti \"e\" rau ca altele.Una peste alta cat te-a costat ca al meu e gata rau.Ma refer tot kit-ul cu disc, placa, rulment.Dupa ce-l schimb mai bag eu niste eugenii.

Vezi ca la ASKA este 8 mil sau 9 tot kitul de la Sachs.
Pe bucati nu gasesti ... si daca e sa le iei asha te ajunge mai mult.
M-au avut si altii dar tot respectul la 735 AC Snitzer , BMW 540 etc.
Mai tzii minte drumul de la Braila inapoi cand am temelit Goful si am luat ceatza de la 5-ar ?
De el vorbeam ... trepadushul ala la costum si cu ocheari.
:lol:

R3Kin 08-03-05 22:32

Ala era un pensionar de 5 lei cu masina de masina sub cur si care se dadea ca perversul cu 130 pana l-am enervat.Da gagica din golf are cosmare si acum de la cum s-a trezit din somn. :D :D :D :D

D_M_X 20-03-05 10:02

Gabi eu acum am vazut acest topic si asta ptr ca mi-au zis baietii
HAI sa vedem cum stau lucrurile la ora asta intre sfi-urile din oras(care se dau)
GNT/DMX.....la ora cand ne-am dat la-am facut si martori juma de oras(numai pe timis si ferdinand) Acum aud ca face afirmatia nesimtita ca el m-a facut....NO COMENT
REKIN /SAD......SAD castigator
SAD/GNT GNT castigator
SAD/DMX sad castigator....
Deci cam fiecare a facut pe altcineva .......si vorbim de sfi neumblat la motor sau cipat
Acum sa-ti zic eu Domnu GABI cam care este pozitia mea
DE DAT nu am sa ma mai dau cu NIMENI decat la LEGALE ptr ca sunt multi mancatori de k@k@t pe aici si multa invidie...apropo cand ne-am facut noi 2 si mi-ai dat 2-3 tiruri in fata(afirmatie facuta de Domnul George solenta rosie gxg)....si nu are rost sa-mi omor masina si sa se zica dupa aceea ca m-a facut nu stiu cine
DOMNUL gnt am inteles ca are montata iar admisia LEXMAUL .....si auzind ca eu am probleme vrea revansa acum ca atunci se uita cum plec de langa el...in fine
SCuze se gasesc mereu dar raman rezultatele si la ora asta in cta intre sfi-uri cam cele enumerate de mine mai sus sunt.......
SA stii ca afirmatii de genul EU AM CEL MAI BUN SFI DIN ORAS nu tin la mine...si nu stiu ce te-a mintit lumea de mine dar stai calm ca daca te-a facut andrei te fac si eu si singurul motiv ptr care nu o mai bag momentan la linii este ca nu-i gases buba ptr care nu se mai alimenteaza la un moment dat si imi da in nas.........dar stai linistit ca am sa rezolv problema si atunci o sa stam toiti de vorba si vedem ce si cum
Bafta si ne mai vedem pe strada

R3Kin 21-03-05 10:35

Ne dam la primele legale daca altfel nu vrei si eu unul nu am afirmat ca am facut pe nimeni.Asa ca cel mai bine de acum incolo ne dam,filmam,si punem filmuletul aici sa vada si lumea de ce ne certam.Si eu tot de motoare neumblate vorbeam.
P.S.
Mi-am luat si motor.Ne dam? :lol: :lol:

vec 27-05-05 16:35

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"D_M_X\"
Gabi eu acum am vazut acest topic si asta ptr ca mi-au zis baietii
HAI sa vedem cum stau lucrurile la ora asta intre sfi-urile din oras(care se dau)
GNT/DMX.....la ora cand ne-am dat la-am facut si martori juma de oras(numai pe timis si ferdinand) Acum aud ca face afirmatia nesimtita ca el m-a facut....NO COMENT
REKIN /SAD......SAD castigator
SAD/GNT GNT castigator
SAD/DMX sad castigator....
Deci cam fiecare a facut pe altcineva .......si vorbim de sfi neumblat la motor sau cipat
Acum sa-ti zic eu Domnu GABI cam care este pozitia mea
DE DAT nu am sa ma mai dau cu NIMENI decat la LEGALE ptr ca sunt multi mancatori de k@k@t pe aici si multa invidie...apropo cand ne-am facut noi 2 si mi-ai dat 2-3 tiruri in fata(afirmatie facuta de Domnul George solenta rosie gxg)....si nu are rost sa-mi omor masina si sa se zica dupa aceea ca m-a facut nu stiu cine
DOMNUL gnt am inteles ca are montata iar admisia LEXMAUL .....si auzind ca eu am probleme vrea revansa acum ca atunci se uita cum plec de langa el...in fine
SCuze se gasesc mereu dar raman rezultatele si la ora asta in cta intre sfi-uri cam cele enumerate de mine mai sus sunt.......
SA stii ca afirmatii de genul EU AM CEL MAI BUN SFI DIN ORAS nu tin la mine...si nu stiu ce te-a mintit lumea de mine dar stai calm ca daca te-a facut andrei te fac si eu si singurul motiv ptr care nu o mai bag momentan la linii este ca nu-i gases buba ptr care nu se mai alimenteaza la un moment dat si imi da in nas.........dar stai linistit ca am sa rezolv problema si atunci o sa stam toiti de vorba si vedem ce si cum
Bafta si ne mai vedem pe strada



dmx -le te-a batut sad?????????????

D_M_X 01-06-05 11:29

da

GABBY_ 01-06-05 11:44

pacat.as fii pus toti banii pe tine dar bine ca nu m-am bagat. :lol:

D_M_X 02-06-05 15:38

eu zic sa-i pui ca nu se stie....unii stiu ce zic eu :lol:


All times are GMT +2. The time now is 17:56.

- Copyright 2026 4Tuning