Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - coupe (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/374160-e36-coupe.html)

DJSeba 14-07-13 11:33

Re: E36 - coupe
 
Nice work! Acuma scapa de evacuarea aia si pune-i una cu tips dublu simpla. Oglinzile cele de M te coafeaza sau nu esti fan?

ktha 14-07-13 12:19

Re: E36 - coupe
 
Quote:

Originally Posted by DJSeba (Post 5526180)
Nice work! Acuma scapa de evacuarea aia si pune-i una cu tips dublu simpla. Oglinzile cele de M te coafeaza sau nu esti fan?

Ms ! Evacuarea vreau sa o schimb de ceva timp dar nu gasesc una care sa-mi placa! Oglinzile īncă nu le schimb pt ca am avut unele pe sedan si nu prea m-au īncāntat, !

DJSeba 14-07-13 15:21

Re: E36 - coupe
 
De ce nu te-au incantat, sa stii ca in cele originale M se vede chiar mai bine decat cele stock. Cauta o toba de 2.8 daca sau cea stock de e36 m3 ca sunt cele mai de efect!

ktha 15-07-13 18:41

Re: E36 - coupe
 
Quote:

Originally Posted by DJSeba (Post 5526311)
De ce nu te-au incantat, sa stii ca in cele originale M se vede chiar mai bine decat cele stock. Cauta o toba de 2.8 daca sau cea stock de e36 m3 ca sunt cele mai de efect!

nu sunt chiar asa usor de gasit cele de m3 ..

ktha 15-07-13 18:44

Re: E36 - coupe
 
2 Attachment(s)
cateva poze cu ea curata

ktha 17-07-13 18:54

Re: E36 - coupe
 
1 Attachment(s)
intre timp i`am revopsit grila fata ! avea foarte multe "ciupituri" de la pietricele !

ktha 17-07-13 21:07

Re: E36 - coupe
 
Am nevoie de niste lamuriri !
Vreau sa schimb puntea spate sa pun cu disc!
am gasit ceva si vreau sa stiu daca iau puntea cu tot cu planetare si ele sa spunem ca sunt groase ! trebuie sa schimb grupul ?

ktha 19-07-13 20:17

Re: E36 - coupe
 
1 Attachment(s)
Am dat jos plafonul si l`am retapitat ... urmeaza sa fac si stalpii aceeasi culoare

ktha 20-07-13 16:47

Re: E36 - coupe
 
4 Attachment(s)
............

raul_rebelul2005 22-07-13 07:45

Re: E36 - coupe
 
o iesit bine....cu ce ai lipit materialul?ca vreua sa-mi fac si eu interiorul cu negru da nu stiu cu ce sa lipesc materialul.

ktha 22-07-13 10:07

Re: E36 - coupe
 
Quote:

Originally Posted by raul_rebelul2005 (Post 5532156)
o iesit bine....cu ce ai lipit materialul?ca vreua sa-mi fac si eu interiorul cu negru da nu stiu cu ce sa lipesc materialul.

Materialul l-am lipit cu perlandez ! Trebuie sa o iei din aproape in aproape, mai ales la plafon, īncepe dintr-o parte, si apoi ușor ușor pui perlandez si Cobori

ktha 24-07-13 20:05

Re: E36 - coupe
 
2 Attachment(s)
In momentul in care am cumparat bara spate , avea protectia aceea de aluminiu de la toba deteriorata asa ca azi am scos`o pe cea de la vechea mea bara care arata impecabil si am pus`o pe bara m, fiind identica ! pun cateva poze!

spike_e30 26-02-14 17:12

Re: E36 - coupe
 
Salut.. Ti-am citit tot proiectu.. Foarte fain.. Multa bafta in continuare cu masina.. Spune-mi te rog cum ai facut cu puntea spate cu discuri pana la urma? Mersii ..

p.s Faine jantele alea.. ;)


All times are GMT +2. The time now is 07:22.

- Copyright 2026 4Tuning