Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini BMW de vanzare (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare.html)
-   -   Cumpar BMW e36 (https://forum.4tuning.ro/482-masini-bmw-vanzare/369936-cumpar-bmw-e36.html)

OnlyHate 13-04-13 22:24

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 5438560)
Atunci daca nu vrei pic de rugina , de ce nu o cumperi noua din reprezentanta ?

Poti spune ca a'ta are un pic de rugina?Daca avea un pic si nu te deranja lasai pozele...Am eu 20 de ani dar totusi n-am trait pe luna.

Tipic 4tuning in loc sa ajutam omul,o dam in bascalie,care'i rostul sa postezi la caterinca daca n-ai ceva util de spus?

daniel93 13-04-13 22:29

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5438579)
De ce tot insisti sa il convingi?Nu vezi ca are 20 de ani ?
Habar n are pe ce lume traieste si ce masina vrea.
E in cautare de virgine:D

Nu vrea o masina cu rugina, a zis-o chiar in primul post.
E ceva asa de neobisnuit pentru o masina din anii 90?
Tu la 20 de ani ti-ai cumparat un ciur, sa inteleg.

Daniel_Toa 14-04-13 07:51

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by OnlyHate (Post 5438605)
Poti spune ca a'ta are un pic de rugina?Daca avea un pic si nu te deranja lasai pozele...Am eu 20 de ani dar totusi n-am trait pe luna.

Tipic 4tuning in loc sa ajutam omul,o dam in bascalie,care'i rostul sa postezi la caterinca daca n-ai ceva util de spus?

Frate , cateva puncte de rugina in partea de jos la aripa stg fata , putina la bandoul de la usa de la sofer , putina langa plasticul ala negru de la prag , putina la aripa stg spate si putina la buza de la capota portbagaj . Aici inseamna multa rugina ? Iti arat carte service si facturi si peste 100 de milioane bagati in masina asta . Ai zis ca ai bugetul de 2.000 euro . Eu iti dau masina cu 1700 euri , inca 100 de euro iti vopsesc toata partea stg a masinii , si o fac intr-un service foarte bun ( cine este din turnu magurele , stie serviceul lui Septaru ) , si ajungi la un pret de 1,800 euro , si masina e pusa la punct ca nu mai ai in ce sa bagi bani pe urma . Aia 200 euro care iti mai raman , ii bagi in benzina si te plimbi ,

Daniel_Toa 14-04-13 07:56

Re: Cumpar BMW e36
 
Sunt bmw uri ca al meu , pe bulgaria , spania etc , care trebuie sa bagi o suma mare de bani in bucsararie etc , la preturi de 1.200-2000 euro . Eu cer pe a mea 1.700 pe Romania , acte in regula , itp etc si tot nu e buna .

OnlyHate 14-04-13 11:07

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 5438785)
Sunt bmw uri ca al meu , pe bulgaria , spania etc , care trebuie sa bagi o suma mare de bani in bucsararie etc , la preturi de 1.200-2000 euro . Eu cer pe a mea 1.700 pe Romania , acte in regula , itp etc si tot nu e buna .

e ceva rau ca sper la mai bun?Am vorbit cu un nene ce aduce din germania masini sa vad ce gaseste...

R1s3 15-04-13 00:12

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 5438785)
Sunt bmw uri ca al meu , pe bulgaria , spania etc , care trebuie sa bagi o suma mare de bani in bucsararie etc , la preturi de 1.200-2000 euro . Eu cer pe a mea 1.700 pe Romania , acte in regula , itp etc si tot nu e buna .

Poate vrea si omu ceva cu mai multe dotari, ,an mai bun etc. Decat sa mergi vara la 40 de grade cu masina fara ac, mai bine te plimbi cu metroul ca e mult mai confortabil.

florineluspr 15-04-13 08:01

Re: Cumpar BMW e36
 
https://forum.4tuning.ro/482-masini-b...ml#post5434672 pretul se mai discuta dar iti mai iau cate ceva de pe masina...

OnlyHate 15-04-13 16:03

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by florineluspr (Post 5439928)
https://forum.4tuning.ro/482-masini-b...ml#post5434672 pretul se mai discuta dar iti mai iau cate ceva de pe masina...

Are un motor cam mare pentru ce vreau eu de la ea :)) caut ceva pana in 1.8! Consum mai mic,taxe mai mici si nu e puturoasa ca 1.6'le.

OnlyHate 18-04-13 13:27

Re: Cumpar BMW e36
 
Up! Inca valabil-bmw 318i fara rugina,ac abs si ce o mai avea el....

OnlyHate 22-04-13 21:36

Re: Cumpar BMW e36
 
UP! :rolleyes2:rolleyes2

OnlyHate 25-04-13 20:55

Re: Cumpar BMW e36
 
nu imi vine sa cred ,nu gasesc un e36 ingrijit?

zpzpzpo 25-04-13 21:02

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by OnlyHate (Post 5451910)
nu imi vine sa cred ,nu gasesc un e36 ingrijit?

da ti 2 palme si revino ti:lol:
la bugetu tau cum vrei sa gasesti e36,prea multe pretentii si figuri.
nu stiu cum fac tot astia ca tine...ca refuza 20 de oferta dupa care se aleg cu o masina sudata si toata ziua is pe zona tehnica.

Cumpara ti un golf 3 diesel ca e numa bun pt ce vrei tu si ti raman si bani.:lol:

OnlyHate 25-04-13 21:34

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5451924)
da ti 2 palme si revino ti:lol:
la bugetu tau cum vrei sa gasesti e36,prea multe pretentii si figuri.
nu stiu cum fac tot astia ca tine...ca refuza 20 de oferta dupa care se aleg cu o masina sudata si toata ziua is pe zona tehnica.

Cumpara ti un golf 3 diesel ca e numa bun pt ce vrei tu si ti raman si bani.:lol:

Au fost cam 2 oferte,restul erau dublu la pret fata de bugetul meu(masini intretinute..n-am ce zice) .Ca mai trebuie schimbata o bucsa un filtru de ulei un cap de bara nu e o problema ,eu nu vreau sa am de aface cu rugina.Decat sa iau un golf3/opel mai bine trag de dacie pana crapa.

zpzpzpo 25-04-13 22:21

Re: Cumpar BMW e36
 
unde ai vazut tu masina de 20 de ani fara rugina ?
Eu cand am cumparat o pe a mea era impecabila la 128 de mii de km ,nicio zgarietura,dar avea rugina la aripa stanga spate.
Au rugina masini vechi de 5 ani.Ramai la dacie mai bine.

OnlyHate 26-04-13 10:59

Re: Cumpar BMW e36
 
Quote:

Originally Posted by zpzpzpo (Post 5452071)
unde ai vazut tu masina de 20 de ani fara rugina ?
Eu cand am cumparat o pe a mea era impecabila la 128 de mii de km ,nicio zgarietura,dar avea rugina la aripa stanga spate.
Au rugina masini vechi de 5 ani.Ramai la dacie mai bine.

Ai dreptate aici.Edit-nu refuz un coupe!


All times are GMT +2. The time now is 21:05.

- Copyright 2026 4Tuning