Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Botosani (https://forum.4tuning.ro/107-botosani.html)
-   -   polish & ceara (https://forum.4tuning.ro/107-botosani/35630-polish-and-ceara.html)

kiddo 19-09-07 14:03

Re: polish & ceara
 
nici nu mi-am dat de cateva ori masina? parca ai face mamaliga?
=)))))))))) tare faza vlllad

maD_angel 19-09-07 19:55

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by kiddo (Post 1108484)
nici nu mi-am dat de cateva ori masina? parca ai face mamaliga?
=)))))))))) tare faza vlllad

Eu te'as impusca... Exista "Quote"!!!:x Habar n'ai cat mi'a luat sa inteleg ce vrei tu sa zici ... :shock:

ZBENG 19-09-07 21:42

Re: polish & ceara
 
Quote se foloseste doar daca dai reply unui mesaj si dupa el a postat altcineva , pentru a preciza cu exactitate cui se adreseaza.

vLLLad 20-09-07 14:20

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by kiddo (Post 1108484)
nici nu mi-am dat de cateva ori masina? parca ai face mamaliga?
=)))))))))) tare faza vlllad

super tare ;)

ionut_gl 22-02-08 13:02

Re: polish & ceara
 
salut, am si eu o intrebare......polish-ul se poate folosi si pt a remedia zgarieturile de pe display-ul telefoanelor?..........multumesc

grozadan 23-02-08 10:40

Re: polish & ceara
 
pt plastic foloseste asa ceva: SO305000 - Crema pentru inlaturarea zgarieturilor,il gasesti aici www.magazinpiese.ro

Auto Detailing 25-03-08 00:10

Re: polish & ceara
 
Daca doriti un tratament de detailing exterior,ce include si polish,va astept in Suceava , Calea Unirii nr 25 . telefon 0731.570.570

aici aveti cateva poze cu masini lucrate de noi :)

https://forum.4tuning.ro/91-suceava/70397-auto-detailing.html

vLLLad 25-03-08 11:47

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by Auto Detailing (Post 1443986)
Daca doriti un tratament de detailing exterior,ce include si polish,va astept in Suceava , Calea Unirii nr 25 . telefon 0731.570.570

aici aveti cateva poze cu masini lucrate de noi :)

https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=70397

cat ajunge un polish? abraziv si luciu?

Auto Detailing 25-03-08 16:18

Re: polish & ceara
 
Este impropriu spus abraziv si luciu, compound-urile abrazive se folosesc in ultima instanta,cand vopseaua este extrem de zgariata si matuita.La un tratament de detailing exterior se porneste intotdeauna cu cel mai fin polish si NU cu unul abraziv.Luciul vine de la sine,de la pasii de polish,apoi de la straturile de protectie (sealant ) . Pentru o masina de dimensiuni medii ( Passat,Seria 3,etc) un detailing exterior costa 370 ron,cu garantie 6 luni,si 420 ron cu garantie 1 an.Durata de lucru variaza de la minim 3 ore la 6 ore,in functie de uzura masinii.Pentru mai multe info sunati-ma la 0731.570.570

Bogdan-sbt 18-04-08 00:07

Re: polish & ceara
 
:?:si pana la urma se mai face undeva polish k-lumea in BOTOSANIUL asta?:)
Am o mica zgarietura..dusmanii astia cred:))...si m-ar interesa..si mai ales la ce preturi...
Ms si mai da=ti si voi pe aici fratilor...ca forumul e varza..e gol si toata lumea ..nu scrie nimic pe el!

maD_angel 18-04-08 12:52

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan-sbt (Post 1490710)
:?
Ms si mai da=ti si voi pe aici fratilor...ca forumul e varza..e gol si toata lumea ..nu scrie nimic pe el!

Decat mult si prost, mai bine putin si bun;) Scuze de off-topic

Bogdan-sbt 26-04-08 01:04

Re: polish & ceara
 
1 Attachment(s)
la asta se mai poate face ceva?

Auto Detailing 26-04-08 01:08

Re: polish & ceara
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan-sbt (Post 1503302)
la asta se mai poate face ceva?

In principiu da,se poate polisha....

Bogdan-sbt 26-04-08 14:46

Re: polish & ceara
 
OK,se poate polisha..dar iese bine ...sau...doar asa...
Am auzit ca este nush ce creion...acum..exact la vopsea si s-ar duce asa elegant...dar nush exact despre ce e vb!
Ms oricum..
Apropo cat m-ar ajunge polishul?

grigorean 24-03-09 14:13

in botosani dau si eu polish daca este cineva interesat

Quote:

Originally Posted by siminelsimi (Post 794110)
unde se face cel mai bun polish & ceara in botosani si la ce preturi? multumesc

depinde de masina si depinde daca vrei polish integral sau numai pe anumite elemente de caroserie....te pot ajuta eu daca vrei.

apropo pentru polish...ca sa iasa ceva de calitate nu se folosesc pastele si cerurile de la arexons sau mai stiu eu ce pocnitori gasiti in benzinarii...


All times are GMT +2. The time now is 00:58.

- Copyright 2026 4Tuning