![]() |
Re: Chrome Paint
:poke: Da la 1000 de euro litru mi-as face masina dupa ce as stii k i-am fakut motoru sistemu audio i-as pune un kit de tuning la exterior si deabi dupa aia as da cu vopsea deasta
|
Re: Chrome Paint
Audi-le ala A8 pe care l-ati vazut in poze este facut in totalitate din Argint ... (mai putin piesele care nu se puteau construi din acest material...cum ar fi caucicurile, scaunele, etc.)
Despre acel BMW M3 nu pot sa spun decat ca e foarte fain ... :D A si parca la adresa cu pozele spune ca modificarea a costat 60.000 de $ dar nu se precizeaza daca toate componentele aduse ulterior(kitt-ul exterior si altele) sau doar vopseaua si manopera ... :D |
Re: Chrome Paint
Quote:
a si din cunostintele mele stiu ca acest fel de paint este interzis in romania ca si de altfel in marea majoritate a statelor deoarece fiind chrome reflecta foarte multa lumina(ar fi ca o oglinda miscatoare) si va dati seama ca nu e chiar cel mai indicat lucru sa il gasesti pe strada :) |
Re: Chrome Paint
poate fi facut din argint.. nu ati vazut limuzina la nushtu` ce sheic ca suflase rollsu cu aur? :))
|
Re: Chrome Paint
Quote:
|
Re: Chrome Paint
deci la noi inca nu e asa ceva :((
|
Re: Chrome Paint
Da eu tot o vopsesc asa mah dak ma bani si sa ma rpinda politia dak au cojones sa se tina dupa mine. :))
|
Re: Chrome Paint
Nu ar fi de mirare daca ar fi din argint.. la cati bani au arabii.. Era un documentar pe Descovery.. si spunea arabu' ca el nu are incredere in banci.. el ce bani ia, da fuga repede sa ii cheltuie pe te miri ce :))
|
Re: Chrome Paint
3 Attachment(s)
era vorba de arabi parca
|
Re: Chrome Paint
Mai erau niste masini cu vopsea cromata de ex. un C Klasse si un SL 55.
|
Re: Chrome Paint
dar si tu ca sofer dac ai sta in masinaia aia t-iar sari ochii din cap cand bate soarele pe capota de la motor
|
Re: Chrome Paint
da asa e... dar poate cine stie, or fi doar de show off. Oricum arata bine, pe strada iti sare in ochi :))
|
Re: Chrome Paint
pai pe linkul pe care la pus spanish, am citi ca paint jobu costa 60000 da dolari ;) (shi citez: Nope not mine - Apparently the paintjob cost $60K) costa mai mult vopseaua decat masina???
|
Re: Chrome Paint
am gasit la mine in Spania pe cinva care face asa ceva, dar la fel mi-a spus ca o sa ma coste o avere sa fac toata masina si plus de asta o sa am probleme cu politita ca nu e omologata vopseaua in Spania :((
|
Re: Chrome Paint
Mi se pare o aberatie ca nu este omologata o vopsea...nu am auzit pana acum de asa ceva...dar daca la voi in Spania asa e....ok
Si cam cat ar fi averea aia??? |
| All times are GMT +2. The time now is 22:11. |
- Copyright 2026 4Tuning