![]() |
Re: Audi a4 1.8t
ma bucur ca nu vrei sa mai dai masina.chiar nu se meria.
cam ce putere si cuplu mai adauga axele de la ABT? ca sa fie treaba calumea ar trebui si o admisie marita si niste injectoare + pompa benzina cu debit marit,astea pe lg o evacuare de cam 60 mm. La sfarsit ii "tragi" si un soft bun si sa vezi apoi.cu toate astea cred ca ajunge lejer spre 250cp. |
Re: Audi a4 1.8t
sper sa pun o admisie si un bov.. dupa o evacuare si restul..dar toate pe rand ..de putere nu stiu cat mi-au mai dat ..nu sunt noi dar sunt in stare perfecta
|
Re: Audi a4 1.8t
Quote:
Succes in modificari. Sa ne tii la curent. |
Re: Audi a4 1.8t
din cate am inteles ar fi un bov de la forge dedicat pt vag 1.8t deci nu credca e problema..cica nu da eroare si e totul ok :twisted::twisted:
|
Re: Audi a4 1.8t
asa am citit si eu despre astea,dar nu am idee cum functioneaza bov-ul de care spui tu..
|
Re: Audi a4 1.8t
mai au niste baieti pe vag 1.8t bov forge dedicat si nu au avut probleme m-am documentat putin
|
Re: Audi a4 1.8t
masina arata foarte bine...kilometri multi fara incidente sa ai :)
|
Re: Audi a4 1.8t
multumesc, momentan am o problema.. am montat un blow off se aude extraordinar de ok si nu da eroare in bord problema este ca mi se opreste motorul daca las acceleratia de exemplu merg blana 1.2.3 si cand reduc pac turatia pica catre 0 asa incet ..daca aveti careva vreo idee ce as putea sa ii fac sa nu mai moara :rolleyes2: am pus si un clip cu sunetul.. https://www.youtube.com/watch?v=lcMxPITDaPE
|
Re: Audi a4 1.8t
Se aude marfa rau :D
|
Re: Audi a4 1.8t
acuma am rezolvat problema de 15minute .. era vacuum-ul prea larg am schimbat furtunul si merge fara probleme :-) sunt foarte fericit chiar daca m-am murdarit pe maini la 6 dimineata macar a fost cu folos :lol:
|
Re: Audi a4 1.8t
Masina arata super, s-o stapanesti sanatos :D
Ce iti trebuie tie este un DV - diverter valve, NU BOV! in afara de sunet e inutil, ba mai mult dauneaza. Stii cumva ce turbina ai pe masina? |
Re: Audi a4 1.8t
bov-ul ramane pe masina e ok functioneaza perfect cu el .. masina a mai primit un fratior mai mare sau un tatic :D un a8 d2 4.2 quattro v8 :x a4 va primi o suspensie sport reglabila pe cand da caldura si pe vara se anunta o turbina mai mare si multe altele ..sper sa imi pot duce la capat planurile
|
Re: Audi a4 1.8t
Spor la modificari,ramai la jante pe "18 sau faci un upgrade de design si treci la "19?
|
Re: Audi a4 1.8t
1 Attachment(s)
deocamdata raman la jantele astea ..am in plan sa le schimb dar pe vara viitoare sau in toamna..deocamdata nu sunt resurse pentru asa ceva ..sigur vor fi tot 18' si vor fi doar modelul din poza..lorinser
|
Re: Audi a4 1.8t
3 Attachment(s)
si poze cu fratele mai mare a8-u :lol:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:19. |
- Copyright 2026 4Tuning