Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Ce parere aveti despre smart? (https://forum.4tuning.ro/400-europene/3428-parere-aveti-smart.html)

aleks 27-01-05 12:05

cabrio ala al lor e demential. am vazut unul la un market in viena. prietena mea l-a rugat pe austriac sa o lasa sa se urce in el si a fost super incantata. acum nu mai are altceva in cap si e foarte hotarata sa isi ia unul. pentru o fata e superb. oricum, peste vreo luna-doua o sa mergem sa cautam unul si atunci o sa stiu exact cum sta treaba cu ele, daca e de tinut sau de vandut ( plus ca nici nu sunt scumpe pt o cabrio)

ZooM-ZooM 27-01-05 22:14

FourTwo are un amic din Elvetzia,iar motoru l-a facut prastie!(nu din cauza ca a mers sportiv cu el sau mai stiu eu ce...pur si simplu s-a stricat!!!) l-au costat 7-8 000 reparatiile..pai cum sa va zic..la banii astia imi iau masina buna!!! si cu 5 locuri! si cu motor mare!
de aici tragetzi concluzia si parerea mea despre SMART!
adevarat,coupe-ul arata shucar,dar atat! nu mi-as lua...mult prea scump.

Al3xius 27-01-05 23:49

e prea tare masinutza ! :lol: :lol: :lol: oricare din gama smart ! :lol: :lol:

radutzu 05-02-05 11:37

daca smart-ul roadster ar fi fost pana in 10000 mi-ash fi luat unu, asha mi-am luat getz :D

minirally 05-02-05 17:27

my dream car..4 the moment! :roll: roadster`ul..e prea dragutz,iar pt o fata,micutz cum e..merge!la putere cam lasa d dorit..dar..modif,si gata :D oarecum,merita 24.000 cu tot cu taxe..parca..

HolySoul 07-02-05 10:42

minirally si cam ce putere are masinuta aia ? si crezi ca nu face fatza greutatii tale ?:P sau de ce zici ca lasa de dorit ? :)))

Bogdan_16v 07-02-05 15:57

80cp...

http://cars.kelkoo.co.uk/b/a/ps_12272772/100354123.html

GAB35DJ 07-02-05 18:26

A mers cu un forfour....sta masina pe strada extrem de bine......pretul un pic cam mare.....dar una peste alta isi face banii...

B 68 VLD 07-02-05 18:31

Si eu am condus un smart si mi-a placut dar eu zic ca merita cumparat decat daca respectivul are $$$$$$$$$$$$ ! :wink:

aleks 08-02-05 12:34

oricum pretul pentru roadster nu este exagerat, tinand cont ca decapotabilele sunt extrem de scumpe in general.

Ovidiu 08-02-05 12:41

De oras e exceptionala, si are o stabilitate de invidiat, fata de greutatea pe care o are

minirally 08-02-05 19:12

Holysoul,nu`ti face griji,nu`s kiar asa grasa,am vreo 40kg :evil: si ma refeream k cei 100cp lasa d dorit pt cum arata.. :wink:

cristi_ubs 07-05-05 20:53

daca ar fii sa am 2 masini una pt orash si una pt exterior cu siguranta cea pt orash ar fii smartul. dar e cam scumpa

EMaiL 09-05-05 19:56

mie chiar mi-ar place un FourTwo Brabusache.... si pe spate sa scrie CDI :twisted: :ciggy:

baghy83 24-05-05 22:50

in orasul unde stau sunt mai multe smarturi decat in toata Franta mai ales din cauza parcarilor care nu sunt pur si simplu.majoritatea care au smarturi sunt copii de bani gata cu smartul cumparat de tata sau de mama.foarte multi le modifica mai ales prin scimbarea pop-off si prin reprogramare evident scot si limitatorul care e la 135 km/h.cdi-urile consuma foarte putin dar costa prea mult .forfour e un mitshubishi colt modificat,acelasi sasiu aceleasi motoare,diferentele sunt la interior si la caroserie si evident marca smart pe capota. de asemenea am vazut si destule fortwo brabus care sunt dragute de tot dar pt banii aia nu merita oricum dar se pare ca sunt persoane cu bani care isi permit si sunt destule.oricum nu mai au acelasi farmec ca inainte,nu mai sunt asa cumparate,chiar am citit zilele trecute caci una dinte cabrio sau roadster nu o sa le mai produca si in curand o sa iasa noua versiune de fortwo putin marita la dimensiuni care o sa apara si pe piata nord americana


All times are GMT +2. The time now is 06:17.

- Copyright 2026 4Tuning