Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Diorama 1:18 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/341420-diorama-1-18-a.html)

Tako 31-10-12 17:53

Re: Diorama 1:18
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5229843)
Parca e alta viata acum...

De acord ... incepe sa prinda contur... :)

Cata_UNU 04-11-12 12:04

Re: Diorama 1:18
 
Poze cu sistemul de prindere a rotilor de la remorca poti sa faci?
Mult succes.

Tako 05-11-12 18:56

Re: Diorama 1:18
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Cata_UNU (Post 5234219)
Poze cu sistemul de prindere a rotilor de la remorca poti sa faci?
Mult succes.

Salut ,

Sistemul de prindere este cu ax simplu... eu l-am confectionat din bagheta fag de 5mm...
Sper sa iti fie de folos pozele...

Tako 07-11-12 20:25

Re: Diorama 1:18
 
7 Attachment(s)
Am mai facut un compresor,aparat de spalat auto cu presiune, un robot de incarcat baterii, si o baterie ... :)

2010 08-11-12 07:09

Re: Diorama 1:18
 
Interesante!
Incearca sa colorezi canturile etichetelor, se vor vedea mult mai bine...

Tako 08-11-12 10:42

Re: Diorama 1:18
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5239233)
Interesante!
Incearca sa colorezi canturile etichetelor, se vor vedea mult mai bine...

Da ... Nu m-am gandit la asta ... Merci de sfat! :-)
Cheers

Tako 12-11-12 18:36

Re: Diorama 1:18
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Tako (Post 5239445)
Da ... Nu m-am gandit la asta ... Merci de sfat! :-)
Cheers

Si primul client :))

2010 12-11-12 18:49

Re: Diorama 1:18
 
Vai da ce buba afacut Ferrara...:lol:

neamtu07 12-11-12 18:51

Re: Diorama 1:18
 
Aolo,in ce a intrat:))?

Tako 12-11-12 21:07

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5245100)
Vai da ce buba afacut Ferrara...:lol:

Se repara... am cei mai buni mecanici:))
Un pirat si un luptator ... o sa ii postez maine :)

Quote:

Originally Posted by neamtu07 (Post 5245103)
Aolo,in ce a intrat:))?

Direct in ciocan :))) ... aaa intr-un stalp sau cap de pod :p

neamtu07 12-11-12 22:20

Re: Diorama 1:18
 
Am si eu un Bugatti cu "gambrizu" spart, cand mi-l schimbi si mie:))?

Tako 13-11-12 08:49

Re: Diorama 1:18
 
Quote:

Originally Posted by neamtu07 (Post 5245506)
Am si eu un Bugatti cu "gambrizu" spart, cand mi-l schimbi si mie:))?


Da-mi comanda si se rezolva :)... Stii ca 2 ore trebuie sa stea pe loc da?:D

teo93dinu 13-11-12 12:24

Re: Diorama 1:18
 
Contribui si eu cu o idee tempita :-) fa-i la ferrari airbag-uri din servetele albe de hartie pe care le faci ca o punga si le lipesti de volan si bord... :lol: sa para cat mai real :D

Tako 13-11-12 15:17

Re: Diorama 1:18
 
Quote:

Originally Posted by teo93dinu (Post 5246080)
Contribui si eu cu o idee tempita :-) fa-i la ferrari airbag-uri din servetele albe de hartie pe care le faci ca o punga si le lipesti de volan si bord... :lol: sa para cat mai real :D

Bun , bun ... nu-i rea ideea ...sa vedem daca si iese...

Tako 30-11-12 20:39

Re: Diorama 1:18
 
7 Attachment(s)
Nu am mai postat de ceva vreme ... nu prea am avut timp sa ma mai ocup ...
Am mai facut un suport de bibliorafturi , o canapea de la sh :P , si prezint cele 2 figurine :))...
Cheers


All times are GMT +2. The time now is 19:39.

- Copyright 2026 4Tuning