![]() |
Re: Maserati MC 12XX by Edo
o combinatie de culori perfecta:) de motor ce sa zic?... ii doar un V12 de 6.3 litri:)) :lol:
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
O singura intrebare am: motorul e aspirat sau turbo/supraalimentat
Daca e chiar aspirat atunci e o performanta pt ca puterea litrica este de 127CP, practic aceeasi cu a unui motor de FXX( mai are si literele XX adaugate la nume) |
Re: Maserati MC 12XX by Edo
Nu stiu da nu cred ca ii turboalimentat, sa scrie:
"- motor: V12, 6.3 litri cu numeroase modificari interne" Chiar is curios si io !! |
Re: Maserati MC 12XX by Edo
Belea modelul.....Marfa.........
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
moa 3.2 sec pana la suta prea talent
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
Au facut treaba buna tunerii,au reusit combinatia fara nici un dubiu cat despre valorile tehnice fara cuvinte .
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
e tare oricum desi parca mai bine arata stock! motorul cred ca e aspirat (cum er si varianta mai tare a lui enzo - fkk sau fxx parca)
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
Arata super bine! culorile dau f bine si int arata bine!;)
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
asta e doar inceputul, acum, masina se afla sub alte modificari ale motorului, si modificarea suspensiei, pentru ca in mai, va lua parte la un raliu prin Europa, de 5000 de km in 5 zile.
Abea astept sa vad filmele cu masina pe autostrada, si sa vad ce modificar i-au mai adus..... |
Re: Maserati MC 12XX by Edo
belea masina, as fi curios sa aud cum sta treaba cu... "volum reglabil in doua trepte al sunetului facut de evacuare (2 niveluri selectabile printr-un buton)"
oricum e HOT ;) |
Re: Maserati MC 12XX by Edo
Discurile de frana is din carbon ?
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
adrenalina pura..design de nota 10
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
racheta ce mai
|
Re: Maserati MC 12XX by Edo
culoare e naspa si mai ales jentanele negre o intuneca de tot
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:10. |
- Copyright 2026 4Tuning