Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Maserati MC 12XX by Edo (https://forum.4tuning.ro/400-europene/33937-maserati-mc-12xx-by-edo.html)

STREET 20-02-07 23:08

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
o combinatie de culori perfecta:) de motor ce sa zic?... ii doar un V12 de 6.3 litri:)) :lol:

silviu_fxx 21-02-07 12:41

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
O singura intrebare am: motorul e aspirat sau turbo/supraalimentat
Daca e chiar aspirat atunci e o performanta pt ca puterea litrica este de 127CP, practic aceeasi cu a unui motor de FXX( mai are si literele XX adaugate la nume)

z3r0m3CSL 21-02-07 14:26

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Nu stiu da nu cred ca ii turboalimentat, sa scrie:
"- motor: V12, 6.3 litri cu numeroase modificari interne"
Chiar is curios si io !!

alex-mishu 21-02-07 14:52

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Belea modelul.....Marfa.........

Cristy@n0_crs 21-02-07 16:03

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
moa 3.2 sec pana la suta prea talent

Nitrous 21-02-07 16:31

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Au facut treaba buna tunerii,au reusit combinatia fara nici un dubiu cat despre valorile tehnice fara cuvinte .

pharaon 21-02-07 18:19

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
e tare oricum desi parca mai bine arata stock! motorul cred ca e aspirat (cum er si varianta mai tare a lui enzo - fkk sau fxx parca)

Mihaitza_tdi 21-02-07 18:37

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Arata super bine! culorile dau f bine si int arata bine!;)

-LEXION- 21-02-07 19:58

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
asta e doar inceputul, acum, masina se afla sub alte modificari ale motorului, si modificarea suspensiei, pentru ca in mai, va lua parte la un raliu prin Europa, de 5000 de km in 5 zile.

Abea astept sa vad filmele cu masina pe autostrada, si sa vad ce modificar i-au mai adus.....

bizkuite 22-02-07 09:03

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
belea masina, as fi curios sa aud cum sta treaba cu... "volum reglabil in doua trepte al sunetului facut de evacuare (2 niveluri selectabile printr-un buton)"
oricum e HOT ;)

-LEXION- 23-02-07 19:23

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
mai multe poze...


http://www.rsportscars.com/foto/10/edomc1207_03.jpg http://www.rsportscars.com/foto/10/edomc1207_06.jpg http://www.rsportscars.com/foto/10/edomc1207_10.jpg http://www.rsportscars.com/foto/10/edomc1207_11.jpg http://www.rsportscars.com/foto/10/edomc1207_int3.jpg http://www.rsportscars.com/foto/10/edomc1207_int2.jpg http://www.rsportscars.com/foto/10/edomc1207_09.jpg

z3r0m3CSL 23-02-07 19:47

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
Discurile de frana is din carbon ?

Bizonul 25-02-07 11:01

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
adrenalina pura..design de nota 10

silviu_gsi 25-02-07 20:38

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
racheta ce mai

edi2peu 15-04-07 16:07

Re: Maserati MC 12XX by Edo
 
culoare e naspa si mai ales jentanele negre o intuneca de tot


All times are GMT +2. The time now is 08:10.

- Copyright 2026 4Tuning