Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Statiunea STRAJA !!! (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/32920-statiunea-straja.html)

astra_1.7 12-02-07 13:45

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
nush frate cand au largit ei drumu ca io am fost acu vreo 2 luni si ne-au carat cu niste camionete aro, ne-a cam batut vantu, dar cum am mai zis ..merita

Bogdan_ozzy 12-02-07 16:06

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Aro-urile de anul aceesta nu mai au ce cauta in straja pentru ca anul trecut(2006) au marit foarte mult drumul .. mai jos de statiune,si anul acesta ( 2007
) il mareste de tot in toate partiile si il si asfalteaza!!! Iarna mergi la schiat si vara mergi sa faci DRifturi pe drumul ala pentru ca are o gramada de intorsaturi cu curbe foarte frumoase pentru DRIFT;)

Bogdan_ozzy 13-02-07 16:03

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
15 Attachment(s)
STRAJA - Situata in judetul Hunedoara la o altitudine de 1445 m, statiunea Straja indeplineste toate conditiile pentru o vacanta perfecta la schi. Aici sunt amenajate 5 partii de schi, fiecare cu instalatii de transport pe cablu(teleschi). Una dintre aceste partii are instalatie de nocturna si tunuri de zapada artificiala. Exista, de asemenea, si centre de inchiriere de echipament sportiv. Acces auto pe DN 66 pana in Petrosani si de aici la Lupeni. Din Lupeni in Straja se urca cu telescaunul.

Cosmin255 15-02-07 18:38

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Pozele sunt incantatoare , cred ca m-ai convins ca in iarna urmatoare sa dau o fuga acolo.
Mi se pare o absurditate sa te legi de locul de unde se trage cineva , poate fi el si din Papua Noua Guinee , el n-are nicio vina ca s-a nascut acolo , corect ?
Chiar cred ca orasul tau are potential , ca sa nu mai spun de statiune...
Tot respectul din partea mea , ai vorbit cu mandrie despre orasul tau ,ai vorbit foarte frumos.

Bogdan_ozzy 15-02-07 18:46

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Asa este fiecare s-a nascut unde l-a dat Dumnezeu!!! si daca cumva te va bate gandul sa vii pe la mine in oras,mai precis sa urci in Straja sa ma anunti poate te pot ajuta sau rezolva cu temiri ce .. ;) si asta este valabil tuturor,daca vreti careva sa veniti pe aici eu va primesc cu cea mai mare placere si cu bratele deschise!!! deja am vorbit cu primarul de aici si aici si spre bucuria multora,ca incepe sa largeasca tot drumul,de la cap la coada .... in vara aceasta ,si a spus ca il si asfalteaza,si deja mi-a pus cineva o pila ,si poate ma ocup si de ceva organizare de curse de drift.. !!

Cosmin255 16-02-07 15:48

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Chiar ma bate gandul sa vin la sfarsitul anului aici , mai luam legatura paana atunci.mult succes

Bogdan_ozzy 16-02-07 15:50

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Eu va astept cu cea mai mare placere.. si o sa vedeti ca nu aveti ce pierde.. oamneii de pe aici sunt de treaba,preturiaccesibile(mai mici decat in alte statiuni) totul este frumos...

mihai134 16-02-07 16:11

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
din cate am inteles, o sa facem banchetul la straja, probabil prin mai :D poate ne auzim atunci ;)

Bogdan_ozzy 16-02-07 21:08

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
19 Attachment(s)
mihai134 poate ne auzim pe atunci.. dak nu uiti pana atunci!!! In fine ..
Se pare ca iarna s-a cam dus si vine primavara .. atunci am sa pun niste poze facute anul trecut in straja .. sper sa va placa .. anu alesta am achizitionat si un motor de cross si am sa merg sa ma dau pe locurile care vor fi prezentate in urmatoarele poze!!! sper sa va placa!!! O zi buna !!!

Tataee_^ 18-02-07 14:58

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Parca ar fii o statiune din Austria, super fain locul ;)

mihai134 18-02-07 15:06

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_ozzy (Post 753842)
mihai134 poate ne auzim pe atunci.. dak nu uiti pana atunci!!! In fine ..



cu siguranta daca il vom face acolo iti voi da de veste :D ;)

cristea_rotitza 19-02-07 16:17

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
frate io ieri am coborat din straja.intr-adevar drumul a fost latit si am inteles ca urmeaza sa il asfalteze.
mihai dupa cum ti-am mai zis dak vrei sa mergi la bucuresti p 1 tinem legatura si mergem impreuna dak e.

Bogdan_ozzy 21-02-07 15:19

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Anunt!! Campionatul De Schi Si Snowboard Voafo** Schifest 2007 Te Asteapta In Acest Weekend(24.02.2007) La Straja! Un Weekend De Neuitat,cu Muzica,distractie Si Premii !!! Daca Este Cineva Interesat Imi Poate Da Un Pm. Si Va Dau Mai Multe Informatii De Cazare,mancare Transport Etc.

Bogdan_ozzy 25-02-07 11:40

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
Cupa de Schi si de Snowboard Vpdafone Schifest din Straja caontinua pana mai pe seara si astazi 25 02 2007 pe la ora 10 -12 noaptea cand se stinge nocturna si dupa ce se termina muzica se termina cupa Vodafone!!!

Urban_Racing 26-02-07 10:28

Re: Statiunea STRAJA !!!
 
da shi mie un prv cu nr tau de tel!


All times are GMT +2. The time now is 21:18.

- Copyright 2026 4Tuning