Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/328655-masina-18-ani-buget5-000-5-500-euro.html)

Bong 07-08-12 21:34

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
eu unul aș lua un Logan 1.5 Dci. găsești în banii ăștia cu km ok...și dacă ai talent la negociat și\sau la căutat ai toate șansele să-ți rămână bani de un sistem audio bun

Budy_ 07-08-12 21:46

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 5130084)
eu unul aș lua un Logan 1.5 Dci. găsești în banii ăștia cu km ok...și dacă ai talent la negociat și\sau la căutat ai toate șansele să-ți rămână bani de un sistem audio bun

Daca la 18 ani iti cumperi logan,la 50 ce iti mai cumperi ? :rolleyes2

cata_golf 07-08-12 21:56

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Si eu sunt de parere sa-ti iei golf 4...dar nu din tara....dute in germania si cauta unul euro 4 de prin 2005 , si sa nu te sperii daca gasesti unul cu km peste 150k pt ca sunt foarte bune...iar in caz de o defectiune piesele sunt ieftine,si se gasesc SH foarte usor...

Bong 07-08-12 22:50

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by Budy_ (Post 5130089)
Daca la 18 ani iti cumperi logan,la 50 ce iti mai cumperi ? :rolleyes2

la 18 ani aveam un Logan 1.5 Dci MCV cu 7 locuri...și eram fericit că mergeam 7 inși în ea legal...cu consum de 6...

părerea mea sinceră e că la 18 ani e ok să ai fix ce-ți permiți să ții și să alimentezi astfel încât să nu mai folosești ratb-ul ÎN VECI.

asta e părerea mea umilă...

are timp după ce nu mai e pe banii părinților să-și ia ceva „mai periculos”...și mai sportiv

cata_golf 07-08-12 22:53

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 5130169)
la 18 ani aveam un Logan 1.5 Dci MCV cu 7 locuri...și eram fericit că mergeam 7 inși în ea legal...cu consum de 6...

părerea mea sinceră e că la 18 ani e ok să ai fix ce-ți permiți să ții și să alimentezi astfel încât să nu mai folosești ratb-ul ÎN VECI.

asta e părerea mea umilă...

are timp după ce nu mai e pe banii părinților să-și ia ceva „mai periculos”...și mai sportiv

Corect...ai si tu foarte mare dreptate...Loganul e o masina foarte ieftina la intretinere...si daca ii dai motorina buna unui DCI ,nu te lasa repede,iar dupa parerea mea,nu e o caruta,merge foarte frumos si ai comfort in ea.

player1 13-08-12 15:31

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 5130173)
Corect...ai si tu foarte mare dreptate...Loganul e o masina foarte ieftina la intretinere...si daca ii dai motorina buna unui DCI ,nu te lasa repede,iar dupa parerea mea,nu e o caruta,merge foarte frumos si ai comfort in ea.

care confort in logan?

cata_golf 13-08-12 15:58

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by player1 (Post 5136532)
care confort in logan?

Din perspectiva mea e confortabil....nu ca si un bmw sau audi...dar la banii ei,e confortabila.Prerea mea.

player1 13-08-12 16:01

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 5136564)
Din perspectiva mea e confortabil....nu ca si un bmw sau audi...dar la banii ei,e confortabila.Prerea mea.

ce inseamna pentru tine confort intr o masina?

cata_golf 13-08-12 16:02

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by player1 (Post 5136568)
ce inseamna pentru tine confort intr o masina?

Ce e aici,interogatoriu?nu am chef de offtopic,daca vrei sa imi pui intrebari exista pm.

player1 13-08-12 16:04

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by cata_golf (Post 5136570)
Ce e aici,interogatoriu?nu am chef de offtopic,daca vrei sa imi pui intrebari exista pm.

iarta ma ca am indraznit sa te deranjez cu nesimtita mea intrebare.

Andreynyo 13-08-12 17:10

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Nu, Loganu' n-are confort deloc, stai pe maracini (desi stai pe scaune chiar bune), de ce?
Ca e Dacie, qoae, d-aia, daca ar avea sigla rotunda a nemtilor, gata, deja ti-ai pus quru' pe fotoliu din abanos si piele Alcantara...

Pnm, mentalitatea, n-ai ce sa ii faci.

Bong 13-08-12 17:13

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by player1 (Post 5136568)
ce inseamna pentru tine confort intr o masina?

confortul minim într-o mașină în epoca noastră, eu unul îl definesc prin computer de bord, aer condiționat , geamuri electrice, servo-direcție și oglinzi electrice dotări de care se bucură logan-ul full option, care poate fi cumpărat lejer în banii ăștia.

singura chestie dubioasă la Logan e că scaunele...mie unu mi se par de rahat, dar nu e o investiție costisitoare să iei 2 scaune comode, după preferințe și să le montezi. eu unul am dat 100 de lei pe 2 scaune Recaro de pe un Volvo mai vechi...cu încălzire în ele. retapițatul costă să zicem 300 de lei...că nu vreau piele, și montajul....să zicem cu generozitate 100. cu 500 de lei am scaune super tari. mai dau ceva bănuți la un electrician...și îmi leagă și încălzirea la ele.

Mirel1919 13-08-12 17:31

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by Bong (Post 5130084)
eu unul aș lua un Logan 1.5 Dci. găsești în banii ăștia cu km ok...și dacă ai talent la negociat și\sau la căutat ai toate șansele să-ți rămână bani de un sistem audio bun

Logan cu 5000 de euro? De bani astia nu mi-as lua nici in ruptu capului altceva in afara de gama vag.

player1 13-08-12 17:40

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by Andreynyo (Post 5136645)
Nu, Loganu' n-are confort deloc, stai pe maracini (desi stai pe scaune chiar bune), de ce?
Ca e Dacie, qoae, d-aia, daca ar avea sigla rotunda a nemtilor, gata, deja ti-ai pus quru' pe fotoliu din abanos si piele Alcantara...

Pnm, mentalitatea, n-ai ce sa ii faci.

daca pentru tine confort inseamna sa ai macar scaune in masina sa nu stai pe podea, atunci e bine.

...acuma vad de ce esti tu asa subiectiv, ai dacie. te iert

Budy_ 13-08-12 21:12

Re: Masina 18 ani! Buget5.000-5.500 euro
 
Quote:

Originally Posted by player1 (Post 5136690)
daca pentru tine confort inseamna sa ai macar scaune in masina sa nu stai pe podea, atunci e bine.

...acuma vad de ce esti tu asa subiectiv, ai dacie. te iert

Si la plasticul ieftin care scartie nu stiu ce solutie o sa gaseasca :)))

Da-l in ma-sa de logan,am avut logan NOU in familie,era barca..la 165km ziceai ca se dezmebreaza in mers..sa nu mai zic de curbe luate cu viteza etc..NU MERITA. E buna de omorat..de carat cu ea...dar nu de zi cu zi sa iesi cu ea in oras..etc.:!:


All times are GMT +2. The time now is 12:09.

- Copyright 2026 4Tuning