Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   BMW 318is ... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/321580-bmw-318is.html)

gabu_alex 06-06-12 17:43

Re: BMW 318is ...
 
Quote:

Originally Posted by meciu02 (Post 5055256)
si eu am o problema ...nu mi se alimenteaza cum trebuie , de la 4000 cateodata merge sacadat pana la 5000 si dupaia ma baga in scaun ... momentan nu am bani sa-i schimb pompa de benzina am inteles de la un mecanic ca ar putea fi ...restu le-am verificat: bujii , filtre , debitmetru , cotu , clapeta de acceleratie ...oricum is multumit de IS...:D oricum se paote si mai bine :))

incearca sa-i schimbi filtrul de benzina, verifica furtunele de tur /retur benzina si vacuum-ul de pe rampa de injectoare
la tine nu e problema de alimentarea sondei lambda

meciu02 06-06-12 17:44

Re: BMW 318is ...
 
Quote:

Originally Posted by gabu_alex (Post 5055261)
incearca sa-i schimbi filtrul de benzina, verifica furtunele de tur /retur benzina si vacuum-ul de pe rampa de injectoare
la tine nu e problema de alimentarea sondei lambda

sa stii ca filtru de benzina imi e in portbagaj..il am cumparat de vreo 3-4 luni dar nu l-am pus sus , se paote sa fie si din ala :|

Addr 02-08-12 20:04

Re: BMW 318is ...
 
7 Attachment(s)
Dupa ceva timp mai postez cateva poze din operatiunea curatenie totala ...am inceput cu porpagajul si bancile spate ....credeam ca o sa gasesc mari surprize...app in poza 6 am gasit 2 fire mai groase si nush care e treaba cu ele ...daca stie cn sa ma lamureasca si pe mn...

O seara buna ...


All times are GMT +2. The time now is 18:59.

- Copyright 2026 4Tuning