Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   dati-va cu parerea , BMW sau CALIBRA (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/3169-dati-parerea-bmw-calibra.html)

MMihai 06-01-05 14:01

calibra este mai frumoasa la exterior... mai ales la vremea ei cand majoritatea masinilor erau patratoase si cu faruri mari.. bordul sa zicem ca este un minus insa si la bmw se simte aerul nemtesc de bord mai degraba functional decat placut...

teddy 06-01-05 16:57

oricum amandoua sunt misto, am votat calibra. dar intre cele mai misto modificate pisici si cele mai misto calibra iarasi votez calibra.

http://www.cardomain.com/memberpage/283122 as vrea sa vad o pisica care sa egaleze la aspect asta!

aR99bMw 06-01-05 17:00

1 Attachment(s)
o poza cu bmw pisicutza :) :lol: :lol: 8)

maryo 06-01-05 17:15

BMW coupe este decizia mea!Sau cabrio- daca vrei sa rupi gura targului!
:)

teddy 06-01-05 17:29

stock da, am pus si eu top:
1. e36 coupe
2. calibra
3. e36 berlina
dar niciodata un e36 modificat n-o sa egaleze o calibra modificata ca aspect!
ps. sunt zeci de exemple, puneti cele mai frumoase e36-uri modificate aici si pun si eu calibre!

aR99bMw 06-01-05 17:43

4 Attachment(s)
pune calibre... :D

tng 06-01-05 18:28

AB99BMW mai pune si tu poze cu pisicutze pls :lol:
Deci sa inteleg ca si modelu` tau tot pisicutza e ?!


Prima mea(a lu' tata) masina a fost BMW bot de rechin..super belea masina la vremea ei..

Bogdan_16v 06-01-05 18:29

:paper: :bored: Nu ma mai chinui sa le pun una cate una, ca mi-e lene, dati clic aici http://mypage.bluewin.ch/corsa/calibra_tuning.htm ...

teddy 06-01-05 19:55

5 Attachment(s)
calibre:

ps. marfa toate calibrele de pe linkul dat de bogdan - in afara de prima, nu voi putea intelege niciodata farmecul culorii aceleia de pasta de dinti sau camasa de noapte de fata mare!

pps. pentru cine a zis ca o calibra inmatriculata se gaseste la 3000: daca-mi gasesti tu o calibra la 3000 in stare buna tehnica si optica (nu conteaza optiuni, motorizare, an) ai 10% de la mine :P

codrin44 06-01-05 20:38

k design, calibra!
imi amintesc ca eram in clasa a 12 si ma uitam la MTV cu muci la nas cand faceau reclama la calibra :cry:
deh,visele din tinerete

el_loco 06-01-05 21:30

Indiscutabil BMW E36.
Imi plac si Calibrele, chiar sunt fan Opel, dar cand e vb. de BMW, nimic nu il intrece.

[T3m]b3|| 06-01-05 21:42

Credetzi-ma...chiar nu jtiam cu ce sa votez...E36 coupe sau Calibra !
Dupa poza asta m-am convins... :D
Daka pui toate cele parka aj alege BMWu...da nu sunt % [cu toate k are anu ,motorizarea ,fiabilitatea...].
http://membres.lycos.fr/opelcorsa/im.../calibra19.jpg

ZooM-ZooM 06-01-05 21:54

Aleg calibra....mult mai aspectoase decat pisicutzele...parerea mea..
Iar la motorizari....:) BMW 4 EVER (in topul asta,bineinteles)
PS: zicea cineva de o calibra pe la 3000 coco? unde bre?acu o iau :)) :)) nu e man...preturile se invart pe la 400-4500 alea stock...cu motoare de 2,0 16V (150 cp),dar cu multicei km (intre 120 000-150 000)
Sal

teddy 06-01-05 22:15

2 Attachment(s)
pe mine astea m-au convins, cu mult timp in urma :lol:
fiecare cu ale lui...

ZerO_CooL 07-01-05 09:38

BMW clar.


All times are GMT +2. The time now is 10:11.

- Copyright 2026 4Tuning