Re: fileaza bordul ca un pom
Salut , nu sunt in masura sa dau sfaturi , pot doar sa mi dau cu parerea si cum as proceda eu : intai de toate un aparat de masura , foloseste-l si vezi ce zice (poti verifica si bateria daca este ok cu el , vezi pe google cum , ultima data l-am folosit la un prieten pe un accent si arata 12,3-12,4 cu consumatorii masinii porniti , evident cu masina pornita , deci clar daca mai punea si muzica pe ea nu era tocmai ok , nu intru in detalii ce probleme avea ca te plictisesc :) ) . As verifica daca cablul acela de alimentare este ok , vezi ca era un tabel pe net cu sectiunea cablului in functie de lungime si putere dupa care as verifica toate contactele ( verifica foarte atent si masa , de obicei avem tendinta sa neglijam dar este foarte important sa ai masa buna , racaie din nou tabla unde ai pus papucul pt masa ) . Daca nici asa nu merge ... bateria e buna , contactele sunt facute cum trebuie , totul ca la carte , aparatul de masura arata ca alternatorul incarca si ca bateria este buna ... sincer eu m-as duce la un electrician . Absolut in nici un caz nu m-as uita dupa vreun deep cycle , la ce ai tu acolo chiar sunt bani aruncati in van si pot sa fac pariu ca nu vei rezolva problema daca pui un deep . Te salut si sper sa vii cu vesti bune ca ai rezolvat , inca odata eu ti-am spus doar ce as face eu .... sunt alti in masura sa ti dea sfaturi si mai bune .
|