![]() |
Re: Initiativa
situatia de a nu a umple un podium (noi premiem doar locul I, ceilalti primesc puncte), se va regasi de la 5,99 in jos. tot 8 departajari vor fi, deci la acelasi nr de concurenti, nu este o problema. o clasa se poate sustine daca sunt minim 4 concurenti (in cazul acesta castigator este cel care are mai multe victorii - sistemul fiecare cu fiecare, nu eliminatoriu). cu urcatul este o problema legata de zona (noi dam drumul la toate clasele la start).
anuntul pe care l-am facut nu anunta nicidecum o cursa 100%. cu pl si bv am stabilit contacte si vom pune la punct "calendarul", dupa care vom spune si lucruri sigure. acum este cam devreme de discutii tehnice (mai sunt sugestii, mai se intampla cate ceva, se mai schimba lucrurile). regulamentul unic si de punctare este extras din cel al FIA, divizia drag race. acolo nu se spune nimic de urcat si coborat. probabil ca daca se va putea fizic acest lucru, va fi aplicat tuturor celor care nu sunt inclusi in sezonul nostru zonal si care se lupta ptr puncte ptr ei, ptr club si ptr judet. |
Re: Initiativa
Ideea este grozava , daca se va reusi pune in aplicare in toate judele mentionate ar fi nemaipomenit!
si acuma o chestiune off-topic: daca eu pe proprietatea mea construiesc o pista de 800 de m pt drag , si propun organizarea de concursuri la mine pe proprietate ... am nevoi de autorizatie de la politie sau de undeva???? este ilegal ceea ce fac? |
Re: Initiativa
yup ai nevoie de acordul militiei de la circulatie,...ai nevoie de acordul si prezenta pompierilor precum si a ambulantei.....si nu cred ca vei putea obtine prea usor toate astea...oricum suna bine..succes
|
Re: Initiativa
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:33. |
- Copyright 2026 4Tuning