![]() |
Re: Setari Amplificator, putin ajutor.
la 200w ce asteptari ai intr-un sedan?
|
Re: Setari Amplificator, putin ajutor.
Eu nu inteleg ce sunt cu raspunsurile astea, nu am cerut nimanui sa-mi zica cum sa-mi fac amp-ul de 1000W, doar v-am intrebat politicos daca se poate da nitel mai tare fara sa se intample ceva.. e a 2-a oara cand pui intrebarea asta, esti frustrat, nu te simti bagat in seama, care-i problema?
|
Re: Setari Amplificator, putin ajutor.
Quote:
|
Re: Setari Amplificator, putin ajutor.
Quote:
In alta ordine de idei, atentie la partea cu Bold. Nu esti in targ, nu esti in cartier, nu esti intr-un sat fara caini. Ai pus o intrebare, esti ajutat, trateaza chestia asta moderat. Nu-ti convine o intrebare, o ignori. Fara chestii personale (oricat te simti de indreptatit), ca nu-i frumos si nu da bine. Si Roli pune problema foarte realist. Ai putere mica si folosesti instalatia intr-o berlina, care te priveaza de o buna parte din randament. Daca sistemul e setat ok si atata suna.... atata suna. Ca te astepti tu la mai mult, sau vrei mai mult, asta e altceva. Ai nevoie de un upgrade. Nimic nou. :) In concluzie, repet ce ti-am spus mai devreme. Vrei mai tare? Upgrade de amplificator si subwoofer. Daca vrei sa fie safe. Daca vrei sa risti, forteaza amplificatorul asta sau pune unul mai mare. Foarte simplu. Cat despre puterea difuzorului si cea a amplificatorului, ce scrie pe foaie si ce se intampla in realitate si mai departe, care e relatia dintre cele doua, toate astea tin de alta discutie. In ceea ce-ti priveste problema ai primit raspunsuri complete. |
Re: Setari Amplificator, putin ajutor.
Va salut, si eu imi voi lua cat de curand configuratia asta HU> Kenwood KDC-3054UR, wof powerbass S12 si amplif Hollywood HXA 20, din ceea ce mi-au spus ce-i care se pricep este cea mai buna alegere in banii astia decat sa iei un cacat de Mac Audio sau mai stiu eu, e mai bine asta. Oricum depinde si de masina cum ai spus tu ca ai Sedan, nu se va auzi cum se aude la mine tot Honda Civic dar Hatchback.
Daca am deranjat cu ceva in comentariul meu imi cer scuze. |
Re: Setari Amplificator, putin ajutor.
Quote:
de aia te-am intrebat ce vrei de la un sistem (sa ai un sistem tras la linie "adica sa nu acopere basul doar sa aduca un + la placerea de ascultare" sau vrei sa atragi priviri pe unde treci? ) |
Re: Setari Amplificator, putin ajutor.
buna,
ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste indicatii despre setarea unui amp VIBE A3 Slick? am un dif Boston de 300W la care o sa il leg. ( http://www.extremeaudio.co.uk/produc...slick-a3/1609/ ) multumesc anticipat! |
| All times are GMT +2. The time now is 03:51. |
- Copyright 2026 4Tuning