![]() |
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
Super tare migu'...pe ce "pista" din Romania poti sa "zbori" cu asa o masina?
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
Chiar k e accesibila in comparatzie cu celelalte supercar`uri
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
Quote:
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
ma intreb cum o fii sa pleci dupa loc cu masina asta de pe la 5000 ture?? la 1500 Nm cuplu cred k ajungi in portbagaj. :)
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
as vrea sa vad o liniutza cu un veyron...oare ce iese?
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
prea tare aceasta bestie.......abia astept sa vad filmari cu plecarea ei de pe loc vb cuiva de mai sus dak ajungi in portbagaj dak nu are scaune calumea.........=)) =)) =))
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
O sa ajunga masinile de "strada" sa bata monoposturile de formula 1 .
Vreti toti sa vedeti liniute cu diferite bestii...eu vreau sa o vad pe pista cu un F1 ;) |
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
11 Attachment(s)
Mai multe fotografii:
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
Holy shit....o alternativa mai la ceva mai scump...si e de luat in considerare!!!
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
acum un an cand scriam despre masina asta pe topicul cu veyron nimeni nu credea!
https://forum.4tuning.ro/showpost.php...8&postcount=23 |
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
Eu ma gandesc cum "ala negru cu coarne" o tzii pe sosea...daca la viper-ul stock te pun astia sa faci cursuri speciale !!! nebunie...Incepe era cailor cu nemiluita dar nu ar trebui sa ne mai mire daca masini de serie ca M5, M6, cl amg etc. care eu cel putin la consider masini cat de cat normale(nu la pret...) ajung sa se ia cu Ford GT(care totusi e legenda Le Mans) si alte sportaciuni... a inebunit calu`...putere!!! in fine parerea mea.
Am mai gasit una de bate 1000 de cai: 2007 Porsche 911turbo facut de Jurgen Alzen Motorsport in colaborare cu H&R(aia de fac arcuri si amortizoare). Are fata vreo 1054 de caluti twin turbo din aproape 4 litri de motor(3800cc) cu presiune de 1,5 bar la 7700rpm, facuta jumate din carbon cu interior de ala spartan de nu ai nici radio, dar ai roolcage ca sigur la 400 la ora mai scapi viu:)))). La sfarsitul primei jumatati a acestui an va fi scoasa pe pista sa demonstreze ca trece de bariera de 400.Si spre multumirea baietilor cu mediul a trecut teste de emisii euro 4 si e si StreetLegal. La multi cai si sanatate! |
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
1 Attachment(s)
With a price tag of $225,000, the Venom 1000 Coupe is also one of the more affordable super cars. The famous Viper tuner Hennessey will build only 24 examples for the 2006 production year and 3 of them have already been spoken for. Each purchase includes a one-day private track instruction with Brian Smith (1st Place Driver: 2005 ROAD & TRACK Standing Mile Shootout, 2004 CAR AND DRIVER Supercar Shootout).
Performance: * 0-60 mph: 2.9 sec. * 0-100 mph: 5.9 sec. * 0-150 mph: 10.9 sec. * 0-200 mph: 19.9 sec. Includes: * 2006 Dodge Viper SRT10 Coupe * Venom 1000 Twin Turbo Engine Upgrade * 522 CID Stroker Motor with 9.0:1 Compression * Twin Garrett Ball Bearing Turbos * Front Mounted Air-to-Air Intercooler * VenomAero Body Upgrade (Front Airdam, Rear Diffuser & Spoiler) * KW Lowered Suspension 2-Way Adjustable Stainless Steel Coil Over Shocks * Brembo Upgraded Brake System * Adjustable Traction Control System * Quaiffe Extreme-Duty Differential Upgrade * Hennessey Venom 7R Forged Aluminum Wheels - 19x10 front, 20x13 rear * Michelin Pilot Sport 2 Tires: 275/30 YR19 front, 335/30 YR20 rear * Limited Edition Connolly Leather Interior with Custom Embroidery * 5-Point Racing Harnesses * Hennessey Custom Floor Mats * DVD Navigation System * 2 Year / 24,000 Mile Warranty Ma mir ca ti-o garanteaza 2 ani in conditiile in care o masina ca asta nu poti sa o tii sa mergi prin oras . . . tre sa o forjezi nu . . . Cat despre acceleratia care o are cred k in curand la ce bestii ies pe sosele o sa ne trebuiasca ca la avioane de vanatoare: camere depresurizate k sa suporte omul din interior acceleratia. Motorul ala arata demential. Uitati inca o poza cu el . . . |
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
prea tare avionu asta , performante de ramai fara aer:shock: ,pret accesibil asa ca,cine se ofera sa isi ia una ,ele fiind doar 24:lol: !!!
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
e mai tare neagra....arata a `killer`
|
Re: Hennessey Venom 1000 Twin Turbo SRT
Moamaaaa ce bine ii sta neagra nu mai e viper e cobra...luamiash una...:twisted:
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:55. |
- Copyright 2026 4Tuning