Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - cardone (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/302822-machete-lucru-cardone.html)

cardone 08-02-12 16:15

Re: Machete in lucru-cardone
 
2 Attachment(s)
Unde se gaseste acel polish?Si cum se aplica sau cum trebuie procedat?Pentru exterior ma gandeam la un rosu sau verde(nu este batut in cuie)iar la interior am optat pentru o mocheta de culoare rosie...nu cred ca am sa o las asa...atases 2 poze ca sa vedeti despre ce e vorba...mochetarea este gata in proportie de 70%:oops:.
PS:am incercat sa fac si geamuri din plasticul acela de la cutiile la machete...a iesit mai bine decat cele precedente...am sa pun o poza maine:D.
Attachment 2321755

Attachment 2321756

timitza09 08-02-12 16:24

Re: Machete in lucru-cardone
 
Hmmm, mocheta nu arata rau dar totusi nu are o textura adecvata :evil: . Vad ca esti din Bucuresti, poti da o tura pana la fondul plastic si sa cumperi de acolo la 2-3 lei cativa zeci de centimetri de catifea autocolanta. Majoritatea folosesc acel material la mochetare. Pur si simplu e minunat! Tai si lipesti fara adezivi si altele. Incearca cu el , ai sa fi multumit ;)

cardone 09-02-12 17:58

Re: Machete in lucru-cardone
 
3 Attachment(s)
Next:un roll cage 90% gata:oops:.Sper sa va placa.
PS1:inca astept sfaturi cu ce as putea sa ii fac machetei.
PS2:m-am hotarat,macheta la final va fi Racing:oops:.

Attachment 2322758

Attachment 2322759

Attachment 2322760

FED express 09-02-12 18:02

Re: Machete in lucru-cardone
 
Roll cage mocheta si bancheta ? vezi ca ceva nu e bine ... :lol:

timitza09 09-02-12 18:05

Re: Machete in lucru-cardone
 
Scoate ''mocheta'' aia , nu are legatura cu tema/macheta. In legatura cu ''cusca''/roll cage-ul , nu arata deloc rau , este foarte bine, dar nu sunt convins ca asa trebuie sa vina barile .

cardone 09-02-12 18:31

Re: Machete in lucru-cardone
 
Mocheta va fi scoasa 100%...in legatura cu bancheta...ea este prinsa si nu am cum sa o dau jos...si am specificat cusca este 90% gata mai am de lipit cateva "bari".:oops:

FED express 09-02-12 18:33

Re: Machete in lucru-cardone
 
Quote:

Originally Posted by cardone (Post 4873017)
Mocheta va fi scoasa 100%...in legatura cu bancheta...ea este prinsa si nu am cum sa o dau jos...si am specificat cusca este 90% gata mai am de lipit cateva "bari".:oops:

Se poate taia :wink: cu o mini freza si dupaia pilesti locul ala.Ca nou arata.E pacat sa o lasi.Nu cred ca ai mai vazut masina cu roll cage si bancheta :wink:
Merita incercat !

cardone 09-02-12 18:40

Re: Machete in lucru-cardone
 
Asa e nu am mai vazut masina cu roll cage si bancheta...dar daca am sa tai bancheta dupa aceea ce voi face...voi ramane cu un mare gol in locul acela...nu stiu cum ai u la reno' tau dar la mine raman cu un mare gol...daca nu intelegi am sa iti atasez si o poza:oops:

bmwh548 09-02-12 18:41

Re: Machete in lucru-cardone
 
Folosesti plastic si construiesti spatiul respectiv. E destul de simplu.

FED express 09-02-12 19:14

Re: Machete in lucru-cardone
 
Quote:

Originally Posted by cardone (Post 4873033)
Asa e nu am mai vazut masina cu roll cage si bancheta...dar daca am sa tai bancheta dupa aceea ce voi face...voi ramane cu un mare gol in locul acela...nu stiu cum ai u la reno' tau dar la mine raman cu un mare gol...daca nu intelegi am sa iti atasez si o poza:oops:

Nu e nevoie de poza, stiu ce zici.NUma' ca eu n-am nevoie sa o dau jos :wink:
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 4873039)
Folosesti plastic si construiesti spatiul respectiv. E destul de simplu.

Exact :wink:

cardone 09-02-12 19:21

Re: Machete in lucru-cardone
 
Am sa incerc cum mi-a spus bmwh dar imi este frica sa nu mai stric altceva si asa are ea destule lipsuri:D.

strada 11-02-12 13:58

Re: Machete in lucru-cardone
 
Quote:

Originally Posted by cardone (Post 4873139)
Am sa incerc cum mi-a spus bmwh dar imi este frica sa nu mai stric altceva si asa are ea destule lipsuri:D.

Atunci elimina rollcage-ul si aplica un alt stil pe macheta...Nu ai mai lucrat nimic la ea?

timitza09 11-02-12 14:12

Re: Machete in lucru-cardone
 
Macheta a ajuns la mine :lol::lol: Am sa postez mai pe seara ce am lucrat la ea :D

cardone 11-02-12 22:14

Re: Machete in lucru-cardone
 
Aici se inchide.Macheta a ajuns la timitza09.Multumesc pentru gazduire.

cardone 22-04-12 18:09

Re: Machete in lucru-cardone
 
9 Attachment(s)
Aici inca se lucreaza.Am inceput astazi sa maresc buza unor jante.Atasez niste poze cu ele.Astept pareri.Pe viitor vor aparea mai multe modificari aduse Mercedesului din poze.
Pozneeeee:
Attachment 2408664

Attachment 2408665

Attachment 2408666

Attachment 2408667

Attachment 2408668

Attachment 2408669

Attachment 2408670

Attachment 2408671

Attachment 2408672


All times are GMT +2. The time now is 22:01.

- Copyright 2026 4Tuning