![]() |
Re: Machete in lucru - Schumy
Le lasam aici deocamdata, pe viitor mai multe poze din timpul operatiunilor (in limita regulamentului, evident) ca lucrezi frumos si merita sa le vedem :-)
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Slabe miscari p-aici pe la sectiunea asta , cred ca fiecare isi viziteaza topicul propriu si asa cresc vizualizarile.Nasol!!!
Lasa ca pun si eu niste caroserii neterminate si cred ca asa o sa fie mai intensa miscarea. BMW poti sa muti tati topicul unde doresti tu ca nu mai conteaza!!! |
Re: Machete in lucru - Schumy
E frig rau mestere si rupem caloriferele...cine mai are timp de postari...:lol:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Arpximativ 50 de vizualizari pe zi mi se pare mai mult decat rezonabil. Nu stiu de unde obsesia asta cu postarile, daca nu posteaza lumea nu inseamna ca nu se uita. 50 de vizite pe zi e foarte ok in conditiile in care ai postat cam toate proiectele in prima zi. De asta regulamentul spune 1-2 machete pe zi, in felul asta vii cu ceva nou in fiecare zi si mentii interesul pentru topic.
|
Re: Machete in lucru - Schumy
7 Attachment(s)
Ok atunci hai sa punem machete in lucru cu pipeta >...R12 Gordini racing in devenire
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Din ce ai facut prelungirile la trebant si la dacii? Referitor la bara fata.
App, superbe machetele, am stat la fiecare poza sa ma uit sa se incarce... Vad ca tot le ai cu astea DeAgostini, vine oltcitul la urmatorul numar, ai ceva idei, eu am in plan 4 machete din care una o las clasica, restul...custom... Astept sa vad si tu ce faci...:lol: |
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
Salut , imi pare bine ca prezinta cat de putin interes acest topic si sper sa fie si util.Spoilerul pompos spus este facut din niste coli a 4 de aluminiu de pe vremea lui Ceasca pe care erau desenate niste planuri.Sunt foarte maleabile si usor de aplicat cu superglue si chit in cazuri grave.La oltcit evident ca o sa-l fac de coasta(VRM) si unul probabil ca o sa fie de raliu dar sa vedem si bugetul disponibil la timpul respectiv. |
Re: Machete in lucru - Schumy
Eu le fac de show, am deja 2 dacii care-s pe picior de modificari, eu am stagnat cu ele, pe una din ele o postasem dar am vopsit-o, nu mi-a placut, am aruncat-o in lichid de frana, am curatat-o si sa vad cum prind ceva timp s-o vopsesc, nimic special, niste camber wheels , clean, poate ceva geamuri negre....
La oltcit deja am 2 modele pe care sa le urmez, olteanul meu, si inca un oltean verde cameleon sau unul portocaliu care a crapat acum vreo 2 ani....sa vedem, de asta intrebam ce folosesti pentru prelungiri, ca eu am de facut niste praguri si cu chitul la scara asta e greu de lucrat desi s-ar putea sa trebuiasca sa umblu cu chit si cu compasul trasand conturul:))... Cica ar aparea in numarul 11 domnul oltcit, si zic astia ca e verde brotac...acum astept confirmarea ca numarul de miercuri nu l-am luat si nu stiu. Legat de topicul tau, e foarte util, cel putin eu aici si inca la un topic imi clatesc ochii cu machetele astea old school care mai de care modificate, si astea le-ai facut cu mare gust. Abia astept sa apara ceva Aro in 5 usi cu lada in spate, dacia break....se mai zice ca numarul 16 vine cu Furgonul TV. |
Re: Machete in lucru - Schumy
4 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Modificarile nu le comentez, insa pozele facute in casa arata jalnic. Daca tot te chinui sa modifici ceva, macar fa si tu 2-3 poze din care sa se poata intelege ceva ...
|
Re: Machete in lucru - Schumy
1 Attachment(s)
Quote:
Pai pe mine ma intereseaza comentariile referitoare la modificari nu la pozele de pe birou unde lucrez machetele. Uite totusi promit ca dupa 20 februarie o sa-ti arat o macheta pozata afara sa intelegi ceva.Pana atunci poze jalnice de pe birou (cu taxiul pusculita":))) |
Re: Machete in lucru - Schumy
Daca nu pui poze clare e greu sa distingi detaliile (mai ales la scara mica), asta cred ca incearca sa spuna Andrei. Poti sa faci poze foarte ok si pe birou. O coala de carton velin de la librarie (~1 leu), o veioza (ceea ce vad ca ai acolo) si cam atat. Ar fi mai bine cu doua veioze, te orientezi la fata locului.
Blitzul e contraindicat la pozele cu machete de obicei pentru ca se reflecta pe caroserie/geamuri si nu se mai intelege mare lucru. Daca il anulezi obtii rezultate mult mai bune, dar trebuie sa compensezi lipsa lui cu alte surse de lumina (veioza) si cu o expunere mai mare (se seteaza usor din aparatul foto). Sa ai grija si la ISO care nu ar trebui sa fie mai mare de 400. |
Re: Machete in lucru - Schumy
Totusi interesant e cate dacii ai cumparat. Eu unul nu ma indur sa le numar ca s-ar putea sa gresesc.:rolleyes2
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Quote:
|
Re: Machete in lucru - Schumy
Acum am inteles:rolleyes2.
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:37. |
- Copyright 2026 4Tuning