![]() |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Quote:
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Quote:
Nu se cearta nimeni cu nimeni, doar ca nu mi se pare corect ce vrei sa faci, unii poate nu au bani ca tine sau ca altii sa bage in masini, pe unii poate nu-i intereseaza sa le tuneze, altii poate asteapta sa tune afara si sa le prinda si lor masina sau unor poate chiar le palce masina asa cum o au ei si pt ei e cea mai frumoasa. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Da poti sa iti prezinti noua achizitie fara sa ii faci ceva major pe BMW Club, si nu te condamna nimeni, dar pe 4tuning, se doresc proiectele care chiar merg intr-o anumita directie, Va rog corectati-ma daca gresesc. Numai bine |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Cum spunea si JimGod, incercam sa corectam daca unu o ia pe aratura, nu sa-l stergem. Daca intelege de bine, daca nu, sa stea in lumea lui. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
JimGod si brandex, nu intelegeti gresit si nu ii sariti in cap lui Skillzu. Aveti perfecta dreptate in ceea ce spuneti insa ati deviat putin de la ideea pe care o propune el.
Cum nu toti dintre noi avem doza necesara de bun simt iar altii nu au avut-o deloc inca de la nastere, omul incearca sa separe cele 2 categorii de oameni. Atentie!!! Nu realizarile lor! Este un forum public si oricine are dreptul la libera exprimare/parere. Skillzu normal ca acorda acest drept fiecaruia dintre noi, insa doreste sa faca o separare intre evolutia fiecarui proiect in parte. Normal ca putem incadra in aceeasi "oala" si pe cel care a pus un kitt exterior (indiferent de provenienta sau producator) pe masina lui cat si pe altul care a spalat rezervorul. Ambii au efectuat cate o operatiune, fiecare dupa posibilitati. Iar daca mai si detaliaza cu foto si explicatii atunci ambii sunt de nota zece. Totusi in alta "oala" ar trebui incadrat cineva care in zece pagini nu a reusit decat sa distruga o masina, incepand prin a o demonta si sfarsind prin a o duce la remat. Acesta chiar nu este un motiv de a prezenta o masina/realizare, din contra, ar fi un exemplu negativ. Dar cum ziceam, si el are dreptul sa posteze, dar sa fie la o alta categorie. Sa zicem nivelul 1. Si acolo si ar trebui sa ramana. Ceilalti care merita atentie sa avanseze la nivelul 2 sa zicem. Am pomenit la inceput de bun simt pentru ca nu mi se pare normal sa te falesti cu un esec sa zic, sau sa te lauzi cu masina care oricum o ai la vanzare si pe care abia astepti sa o uiti, trecand apoi la o alta marca si in plus sa mai si scrie in dreptul tau posesor, specialist chiar, in bmw. Acesta ar fi al doilea punct pe care il propune Skillzu. In situatia actuala orice samsar caruia i-a trecut prin mana un bmw este etichetat ca facand parte din grup. Sau orice copil care isi pune in cap sa faca parte din grup poate obtine acest "titlu" chiar daca el poate nu va vizita sectiunea bmw decat o data pe an. Sau daca vreti, Skillzu propune o comunitate de membrii bmw mult mai inchegata, cu membrii care chiar iubesc aceasta marca si chiar au habar de ceea ce inseamna bmw. O legatura mult mai puternica intre acestia. Iar asta nu se poate realiza decat prin metoda propusa de el. Sau ma rog, daca vedeti si alta cale va rog sa o propuneti. Si ultimul aspect, intr-un mod este apreciata o masina care este pozata chiar si atunci cand pica o frunza pe ea (asa cum spunea Skillzu) dar care are ce arata (fie se prezinta foarte ingrijita, fie se prezinta super tunata etc.) si in alt mod o masina care avanseaza in starea de degradare. Iarasi fiecare are dreptul sa-si prezinte cu mandrie masina, dar cu siguranta nu se incadreaza in aceeasi categorie. Eu am incercat sa prezint situatia in cuvunte cat mai simple. Sunt destule dovezi in acest sens si fiecare poate cauta singur sa se convinga (daca mai este nevoie). Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
DECI , scoatem pe toata lumea afara, sau nu ?! Facem curat ?!
Tu ce intelegi din asta? Sa se separe masinile stoc de cele modificate e altceva. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Inseamna ca se sterge "titulatura" bmw din dreptul fiecaruia urmand sa o obtina ulterior doar cei care merita cu adevarat. Nu poti "purica" fiecare membru bmw in parte, dar poti face selectia in momentul aderarii lor.
De exempu in cazul tau, ce crezi? Mai ai nevoie de argumente/recomandari pentru a intra in randul membrilor? Eu zic ca nu. Dar a altui forumist pe care nu il cunoaste nimeni, care pune o poza 2 cu un bmw luate de cine stie unde (ca nu este greu deloc) si care poate nici macar nu este posesor sau admirator de bmw? Si care peste 2/3 posturi te mai ia si la mishto' ca nu ai ales o culoare potrivita pentru masina ta (bine, asta depinde si de gustul fiecaruia) dar care nici macar nu are habar ca respectiva culoare face parte din paleta de culori bmw. Sincer, chiar ti-l-ai dori ca membru al comunitatii? Sunt si alte situatii asa cum este si a mea de exemplu: nu am un topic de prezentare deci practic nu pot macar face dovada ca sunt nici posesor de bmw. Nu ma deranjeaza cu nimic ca nu scrie in dreptul meu "bmw driver" atata timp cat nu pot face dovada ca sunt demn sa scrie si in dreptul meu aceasta titulatura. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
De exemplu in cazul tau, cred ca suntem destui care stim ce detii, si chiar daca nu aveai, cunostintele, dedicarea si ce ai facut pentru comunitate, e mai mult decat de ajuns pentru usergroup. Imi pare rau ca nu ati avut rabdarea necesara sa citit tot ce s-a scris, si ati inteles altceva. Daca era sa fac de capul meu, nu mai intrebam pe nimeni ce parere are. Cipilica a expus problema ceva mai explicit in posturile de mai sus. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Eu am inteles prin "curatenie" ca trebuiesc separati cei care vorbesc de cei care fac!
Nu cred ca este cineva impotriva,aici ma refer la cei care chiar lucreaza la masini! Eu de-aia am si inchis topicul,pentru ca sunt prea multi care stiu dar foarte putini care chiar au habar! EDIT : Enervant este faptul cand primesti sfaturi si te "cearta" userii cu varsta intre 15 si 17 ani! Care ei cunosc maxim PhotoShop!(sunt si cazuri in care unu de 16 ani stie mai multe si face lucruri mai bine decat unu de 30,dar sunt rare si sunt apreciate cazurile alea!) |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Nu ma bag in discutia cu grupul Bmw pentru ca sunt nou si nu ma intereseaza.
Vreau sa intreb doar daca se poate structura sub sectiunea masina mea seria 3 in diferite modele e30,e36,e46 si asa mai departe? Multumesc. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Cred ca nu s-a inteles exact care-i treaba cu eliminarea din grup, asa ca pun o lamurire mica, pentru cei ce n-au fost atenti:
usergroup-chestia aia de sub numele tau, pusa intre paranteze, care arata asa: Member of: [BMW] Aia e singura deosebire intre membrii grupului si ceilalti useri. O eticheta sub nume.. |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
Nu ca m-ar interesa, dar ca fapt divers |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
|
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Quote:
El da afara si altii sa ne milogim sa intram in grup? |
Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW
Ai dreptate, asta nu s-a discutat.
Eu vin cu o idee, dezbatuta si de voi pe celalalt topic, ala cu offtopicul. Grupul o ia de la zero, si intra userii care au un topic activ(ne lamurim pe urma cum definim asta), mai vechi de o luna(e doar un exemplu) cu un bmw, oricare ar fi el, SAU userii despre care oamenii stiu ca se pricep la bmw-uri. De ce zic treaba asta? Pentru ca sunt destui oameni priceputi la mecanica, de exemplu, sau care au un garaj de bmw-uri, sau care au o masina de drift etc, dar care n-au un topic aici din motive care-i privesc. Se da ca si pana acum un semn pe topic, si se accepta in grup, cu diferenta ca tu, eu, alt user activ poate spune ca ala de tocmai s-a cerut in grup n-are o treaba si sa mai astepte. E totul bazat pe obraz, zic eu ca reusim sa ne intelegem intre noi ca niste oameni normali, nu? |
| All times are GMT +2. The time now is 17:24. |
- Copyright 2026 4Tuning