Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   Idei de tuning pt vw-urile noastre (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/28985-idei-tuning-pt-vw-urile-noastre.html)

Bobby boss 06-02-07 19:16

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
forte marfa unele si chiar e cel mai usor de tunarit wv in general e super tare masinutza

claudiu lucian 13-02-07 22:48

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 658308)

am gasit un mk3 interesant dpdv estetic .. : https://forum.4tuning.ro/showpost.php...0&postcount=89


te-ai gandit bine cu topicul asta;)

e frumos golful ala 3 dar totusi mi se pare foarte ciudat la partea din spate. vreau si eu sa-i fac haionul intr-un mod mai deosebit, mai ales k e un pik stramb, sper sa pot sa-l indrept, dak nu o sa-l schimb. as vrea sa fac clean si ft putin prelungit peste stopuri. Ori sa astup d tot semnalele, ori sa fac o forma inclinata, arata mai "suparata"/"incruntata".
cum tre sa fac asta?la o anumita distantza de stop? portbagaj se deschide cu electromagnet pt usa? k pare diferit mecanismul fatza d golf 2.

am incercat sa fac cate o poza sa va facetzi o idee.


P.S. dak prelungesc capota, fara sa mai las vreo gura d aerisire intre faruri, o sa am probleme? tre sa mut radiatorul?

CJ-01-WOB 25-02-07 02:33

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
sa ma anunti si pe mine cum iese ! ;)

Am vazut un golf 2 cu plafonul scurtat (inaltimea de la pamant ma refer ) foarte cool arata !
este unu si pe net ! o sa il caut

claudiu lucian 25-02-07 04:23

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
Quote:

Originally Posted by CJ-01-WOB (Post 769579)
sa ma anunti si pe mine cum iese ! ;)

Am vazut un golf 2 cu plafonul scurtat (inaltimea de la pamant ma refer ) foarte cool arata !
este unu si pe net ! o sa il caut

eu ceream o parere, cum ar fi mai bine..asa sau asa..ma rog...o sa te tin la curent, defapt p totzi, toate modificarile o sa apara p topicul masinii mele;)

bafta

CJ-01-WOB 25-02-07 11:38

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
Quote:

Originally Posted by claudiu lucian (Post 769619)
eu ceream o parere, cum ar fi mai bine..asa sau asa..

Daca vrei o parere zic ca a 2-a e mai freaky/cool

Leul 25-02-07 12:31

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
As dori sa stiu daca merg pe Bora 2004 jante de Passat 2005 ???

costi 01-04-07 18:39

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
vreau si eu o adresa unde sa gasesc spoilere de passat b5.tuning

troody 08-04-07 21:03

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
sal ppl...am si eu un Polo 1.4 luat d curand si ma gandeam sa skimb cate cv la el dar sunt km planta in domeniu deocamdata,asa k va rog p voi sa-mi spuneti care dintre idei sunt bune,s merita si care nu...ma gandeam la niste jante d 16",folie,stopuri mai d doamne ajuta k astea sunt km d rasu lumii...si poate un LCD cu DVD,montat p plafon...
si dc aveti si alte idei pls impartasiti,numa sa se incadreze intr-o 1000 euro :D...10x

nutzuXXL 19-04-07 21:14

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
Quote:

Originally Posted by Leul (Post 770050)
As dori sa stiu daca merg pe Bora 2004 jante de Passat 2005 ???

da , se potrivesc . ( u te referi la prezoane , nu ? daca da , merg ;)

b90sun 30-04-07 22:29

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
Salutare lume!!!! Ama un Passat din 91 B3 si m-ar interesa niste idei ca e cam greu cu tuningul frumos pt aceasta masina. Va multumesc aniticipat!

Bobby boss 01-05-07 00:06

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
B90 sun pune o poza sau mai multe cu masina ta si poate te ajut cu ceva poze sa ai o idee macar

b90sun 01-05-07 00:49

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
1 Attachment(s)
[/CODE][/QUOTE]
Quote:

Originally Posted by Bobby boss (Post 878528)
B90 sun pune o poza sau mai multe cu masina ta si poate te ajut cu ceva poze sa ai o idee macar

Cam asa arata si masina mea ca nu i-am facut poze momentan dar o sa pun si reale.Diferentzele dintre asta si a mea sunt culoarea si jantele care sunt mai praf ale mele, deci trebuie un tuning forte facut la ea.

b90sun 23-05-07 18:19

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
3 Attachment(s)
Si acum si pozele originale si reale :D:D:D

claudiu lucian 23-05-07 20:57

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
Quote:

Originally Posted by b90sun (Post 916111)
Si acum si pozele originale si reale :D:D:D

in primul rand...tine-o curata. zilele astea mi-am dat seama cat d important e sa ai masian curata, atrage toate privirile!

ai putea sa incepi cu lucruri simple, sa dai stikerele jos d p ea, ala cu RO d p portbagaj, alea din partbriz, scrisul cu passat, sa curetzi scrisul d la suportul d nr. snt lucruri marunte care dau un aspect placut masinii. inegreste stopurile! etrierii rosii

las-o mai jos

schimba roatele, mai mari, mai late.si pana le schimbi degreseazale p astea

inceark sa ii faci o mask fara emblema. si dak tot te apuci d sudat la ea, las-o si peste faruri.
si sa ne zici cum se vede dupa ce faci astea!

andrey2003 23-05-07 21:15

Re: Idei de tuning pt vw-urile noastre
 
vopseaua e exfoliata pe capota? sau bate lumina aiurea?


All times are GMT +2. The time now is 07:39.

- Copyright 2026 4Tuning