![]() |
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
se comporta mai bine si e mult mai bine finisat decat Loganul
Dar e si mai scump putin. Daca merita diferenta depinde de ai tai, ce vor, pe ce pun pret, cat sunt dispusi sa plateasca in plus pt anumite avantaje, etc Intre 1.6 ambition si 1.4 16V Premium diferenta va fi cam 1000 euro(+ revizii probabil lejer mai scumpe) |
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
frate o toyota avensis ar fi buna numai k aia e mai scumpa da nu se compara cu clio symbol(in care dak sari d 195 intri in mashina cu capul p o parte),cu loganul break ,mashina care zic yo e ideala d dric nu d altceva.ar mai fi varianta sa iei ceva d 2-3 ani dak tot faci credit shi aja ai mai multe variante.decizia ta ...
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
pai cred ca oricine e de acord ca toyota avensis este mult mai misto si mai buna decat logan sau symbol dar nu intra sub nicio forma la categoria masina noua sub 10000 eur. iar credit ca sa iei masina second-hand iar nu e in regula. daca tot faci un efort, macar iei ceva nou la care ai garantie. in mom asta inclin foarte tare catre hyunday accent.
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
astra clasic 1.4 11mii euro ddp mai mult de atat nu ai ce sa gasesti, asta daca esti shi inteligent
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
eu imi cedez leasingul la masina mea daca te intereseaza.... conditiile de acceptare nu sunt asa de pretentioase.
este vorba de un clio symbol dci din 2005. daca te intereseaza mai multe detalii da-mi pm. |
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
Quote:
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
Quote:
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
Pentru dotarile Astrei: http://www.opeldibas.ro/showroom.php?s=ec&id=3
Eu zic ca Accentul este cea mai buna solutie, net superioara lui Clio Symbol (absolut oribil), Loganului. Despre Astra de 11150 E DDP pot spune doar ca e facuta in Ungaria si pentru a o aduce la pretul asta s-au facut multe reduceri de calitate/echipamente. Amintesc doar disparitia discurilor de frana de pe spate. La 11700 E DDP poti gasi Fiat GP Dynamic 1.4 77 cp, foarte bine dotat, frumos, nou, sigur (5 stele), materiale si finisaje calitative. |
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
pai de leasing este vorba nu de credit.
am leasing pe firma mea la masina!! |
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
eu sincer as alege o nubira 2, e spatioasa, fiabila, consuma putin, e ieftina, nu costa mult nici la intretinere si in plus de asta, e o masina buna de familie
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
Kia rio ... incepe de pe la 7800 E cip cu un 1.4 de 97 de cai parca... decat logan
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
Fiat Albea , Skoda Octavia Tour, Opel Astra Classic, Daewoo Nubira 2. Cam astea sunt optiunile la banii aia.
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
@MadMan: am inteles ca tu predai leasingul dar tu banuiesc ca vrei niste bani cash dupa care platesc eu in continuare. iar eu nu am bani cash.
|
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
Quote:
1. se face in polonia 2. disparitia diskurilor spate lipseau shi in per 1998-2004 la astra g pt motorizarile 1.4 shi 1.7 se considera ca la mot pana in 100cp nu este necesara o suplimentare cu diskuri shi spate.. 3. in ce constau acele reduceri de calitate?(exista diferente shi putine optiuni de configuarare) dar la 11000euro ddp ac, el fata, ogl el, abs, servodir shi inkid centraliz, 90cp sunt convins ca este cea mai buna solutie este opel totushi ... |
Re: masina noua ieftina pt parinti. cat mai repede
pe megan nu-l bagati . acum diselu costa cat benzina. da clasa la aveo si fabia
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:02. |
- Copyright 2026 4Tuning