![]() |
Re: E 36 DNG
Quote:
Apropo, are cineva idee cum se seteaza/reseteaza o alarma carub (cea cu chei diamant)? |
Re: E 36 DNG
5 Attachment(s)
Pregatita de iarna:neutral:
Intretimp am reconditionat alternatorul, electromotorul, am curatat admisia si am schimbat toate furtunasele ca erau imbatranite. |
Re: E 36 DNG
Arata foarte bine masina sa o stapanesti sanatos ! Asteptam sa ne incanti cu alte modificari de calitate cum ai facut si pana acum ! Toate cele bune
|
Re: E 36 DNG
Quote:
Mersi mult. Partea grea trecut, acum urmeaza detaliile minore si strangerea de fonduri pentru primavara.:-) |
Re: E 36 DNG
4 Attachment(s)
Mici bucurii + un cadou (stick de 8 GB:lol:)
|
Re: E 36 DNG
foarte frumoasa masina ...si bine ”dotata ” sa zic asa ....s-o stapanesti sanatos !
ps la niste folii nu te-ar bate capul ... ? ar prinde-o de minune!8) |
Re: E 36 DNG
Quote:
Folia a fost prima chestie ce am vrut sa fac dar a tot intervenit cate ceva :-) Sa speram ca dupa sarbatori va primi si folie. Ps: Am vazut ca ti-ai pus reglabile nu ai probleme cu suspensia pe spate? |
Re: E 36 DNG
Salut,masina asta nu cumva era din bucures, zona lizeanu omv?
Felicitari pt munca depusa,te inteleg perfect prin ce ai trecut si eu am facut acelasi lucru cu a mea. ai grija de ea :drunk: |
Re: E 36 DNG
Quote:
Salut, din Bucuresti am luat-o acum un an. Ai grija si tu de a ta ca e frumoasa, toti ne chinuim mult la ele dar eu zic ca se merita:-) |
Re: E 36 DNG
hehe , felicitari pentru pasiune si pentru munca depusa , rezultatele se vad , o intrebare am si eu , ce faruri ai tu acum pe masina, pentru ca eu caut un set ca sa fac un retrofit de bixenon si am nevoie de ceva cu geam clar si voi folosi angel eyes pe led.
|
Re: E 36 DNG
Proiectoarele , de ce negre ?
|
Re: E 36 DNG
Da,frumoasa masina!
Te-am vazut de cateva ori pe colina! Am o curiozitate...ti-ai umplut incinta de la lupa astfel incat sa bata doar lupa? |
Re: E 36 DNG
Quote:
Quote:
Quote:
Apropo, mai polisezi jante? M-ar interesa si pe mine, poate ne vedem intro-o zi sa-ti explic despre ce e vorba. Legat de faruri: sunt Bosch, prima oara am scos sticlele intermediare si am pus xenon pentru ca vroiam sa lumineze numa lupa. Efectul nu a fost cel dorit, asa ca le-am desfacut si am vopsit plasticul acela cromat din jurul lupei, apoi am lipit angel eyes-ul. Inainte sa pun sticla pe far, am pus silicon negru pe garnitura aceea de cauciuc sa nu se mai aburesca la schimbarea de temperatura. |
Re: E 36 DNG
Quote:
|
Re: E 36 DNG
stick de ala de 8 giga am luat si eu , joltano poate nu ai observat intrebarea mea , intrebasem mai sus , ce tip de faruri ai folosit pe masina? zkw sau bosch?
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:05. |
- Copyright 2026 4Tuning