![]() |
Re: Trecere Pe Carburatie
ce vise frumoase,daca te compari cu cei care au gandit/facut acele sisteme de alimentare ce sati zic spor la lucru si conturi babane la banci
|
Re: Trecere Pe Carburatie
Quote:
dar, de curiozitate, ca nu am apucat sa citesc despre sistemul asta, care ar fii avantajul? pana acum vad numai dezavantaje. |
Re: Trecere Pe Carburatie
avantaje ... hmm mai simplu de montat :)) vedem cum merge , daca nu imi convine , le bag normal in tevile de la clapete
|
Re: Trecere Pe Carburatie
nu inteleg de ce vrei tu sa te complici ... caii se scot din filmulete de pe youtube?
nu mai ai ce folosi din vechea instalatie fara MS cum ziceau baietii mai sus... Cu banii care i-ai cheltuit pana acum pe clapete , pe alt motor , cu banii din instalatiile de AC si Servo iti refaceai motorul (care mergea cam pe ulei) , luai o axa de 263 , o pereche de serpi si un soft si ajungeai cel putin la performantele lui MCD (sa intelegi despre ce vorbesc) si aveai un aspirat de 110-115 cp care tragea destul de bine ... asta e pana nu te lovesti de ele nu o sa inveti |
Re: Trecere Pe Carburatie
115 cai :))))))) poate doar cu interne de 1.6 .
|
Re: Trecere Pe Carburatie
Baiatul a trecut la un motor turbo, vom vedea ce pregateste :-)
|
Re: Trecere Pe Carburatie
sorcer - se poate si pe 1.4 ... stai linistit ca stiu ce vorbesc ...
|
Re: Trecere Pe Carburatie
1,4 fara turbo , fara compresor ? numa din axa , evacuare si admisie , nu stiu cum se poate , daca totusi zici ca ai reusit asa ceva spune-ne si noua niste detalii mai exacte .
|
Re: Trecere Pe Carburatie
1 Attachment(s)
stii loganul MCD ... axa,serpi,evacuare,planare,polish admisie si evacuare ,soft ...110 cp ...facea puterea maxima la 6300 tr
|
Re: Trecere Pe Carburatie
la planare cat s-a luat din chiuloasa ?
|
Re: Trecere Pe Carburatie
0.6 s-a luat ...
deci se poate ? |
Re: Trecere Pe Carburatie
din ce spui se pare ca se poate , desi teoretic ori cum ai calcula nu prea ai cum sa scoti surplusu ala de 50% la putere.
daca imi va permite timpu , voi incerca sa pregatesc si eu unul din motoarele de solenza care il am , sa vedem daca iasa la caii aia :) |
| All times are GMT +2. The time now is 05:34. |
- Copyright 2026 4Tuning