![]() |
Ford nu trbeuia nene sa zici cati cai are... k acuma o sa iasa discutii dak il bagam la A... :evil: :x
|
FELICITARI!!!
Tot respectul!! |
cati bani ai pus in ea :?: ;) bv esti tare ......... ce inseamna sa fii EXPERT :!: :!: :!: ;)
|
Fordule... imi cer scuze oficial pt k tiam zis k nu o sa tina motorul dk ii pui turbo...
akum dupa c am mers o tura cu ea si dupa c am trait senzatia unik de oltcit turbo,de demarajul ei , si d faprul k nu mia venit sa cred ce repede prinde suta, nu pot sa iti zic dkt k esti cel mai tare tata al oltciturilor!!!! ce urca masinuta in ture...si nu se zice pna la cat urca ;) cea mai tare faza e k nu ia facut nik la exterior... pe afara e vopsit gradu, inauntru e leopardu 8) 8) 8) :peace: |
De cāţi ani se chinuie craiovenii să facă un Oltcit turbo si īl făcură bucureştenii. :lol:
Bravo! Un filmuleţ cu un demaraj se poate? |
ok, dar motorul e cel orginal de Olcit 12 TRS? oricum, presupun ca pe langa turbo are multe alte componente de motor schimbate/modificate! Mai multe detalii nu strica.
VOrbiti si cu Hodnaru sa faca un test cu G-tech |
BRAVO!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Asteptam un filmulet. Ar fi interesant sa te tragi cu Dacia aia turbo din Timisoara Motorul e sigur de TRS fara discutii |
Din poze motorul pare a fi de 1100 deoarece:
- carburatorul este de 1100(are acel surub de reglaj al debitului de aer - exact in stanga sus, sub mansonul de cauciuc care vine de la filtrul de aer ; carburatorul de TRS nu are acel surub!!) - carcasa filtrului de aer la fel(este mai mica decat cea de la motorul de TRS) Ps: Faceti si voi niste poze sub masina sa vedem si noi mai exact despre ce e vb ca asa se vede doar un filtru de aer conic!!!???? |
mda :lol: si marmota invelea ciocolata!!
sincer mie mi se pare o caterinca totala poate ne arati si noua de ce e legat filtrul ala de aer ca nu se vede nimik e doar pus langa aeroterma!! latopul ala e pus la cel mai mare misto pe roata aia ca nu are nici un fir legat de el!! asta e park ar fi 1 aprilie buna gluma!! :twisted: |
Scuze! :lol:
Am vrut sa zic ca e sigur de Oltcit |
Re:
Quote:
|
o sa revenim cu poze mai detaliate . . .
|
am si eu niste intrebari:
1. daca are filtru de aer conic (langa aeroterma) de ce a mai lasat cutia de la filtru de aer normal? 2. unde dracu vine aerul bagat de turbina? ca eu cat m-am chiorat in pozele alea nu am vazut decat un motor de 1100 normal care are un laptop pe roata de rezerva si un filtru agatat de aeroterma. |
salutare ! mai frate dar nu va e un pik rusine cu asa o abureala ? daca ala are turbo eu eu il mananc , cu un filtru de aer si un lap top aruncat pe roata de rezerva ne abureste ca a pus turbo pe oltcit si mai are si 130 de cai :)):)):)) in cazul asta ma fac popa . prietene invata sa minte si nu mai aburi lumea aiurea , si fa si tu o poza in care sa se poata inchide capota de filtru de aer ca in poza aia se pare ca tre sa mergi cu capota deschisa :))
|
Puahahaha...acum am vazut topicul...eu credeam ca e unul gen \"Se poate pune NOS pe Dacie?\"...cata caterinca..bine asa!! :lol: Ford, daca mai tranteai si o aeroterma din aia in fata motorului in spatele barii si ziceai ca-i intercooler, poate te credea lumea... :lol: Hai, bafta!
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:29. |
- Copyright 2026 4Tuning