![]() |
Re: Astept opinii si sugestii
Aia era ca nu stiam exact daca este folie autorizata RAR. O sa caut pe aici prin apropiere pe undeva. Se multumeste.
Daca stiti ceva jante pe 15.... let me know |
Re: Astept opinii si sugestii
Quote:
si pt Aganon_2002 cauta pe google jenti si o sa fii uimit de ceea ce poti gasi! |
Re: Astept opinii si sugestii
In primul rand mergi si fa-i o revizie generala la masina. Inainte de tuning masina trebuie sa fie in stare tehnica perfecta. Schimba tot ce e de schimbat si apoi apuca-te de tuning. In functie de ce vrei de la masina si ce compromisuri vrei sa faci si evident suma disponibila poti modifica anumite lucruri. Oricum ... rotile schimba radical masina ... Poti incepe cu ele (o sa trebuiasca sa ai grija la denivelari si gropi). La fiecare modificare trebuie sa faci un compromis. Bafta.
@dacia wrc: Dai sfaturi f bune ... sunt curios sa vad masina ta. |
Re: Astept opinii si sugestii
si eu sincer :P
omu avea nevoie de sfaturi i-am spus ce frane sa-si puna i-am zis niste sfaturi care-i problema? eu mi-am facut masina in timp acuma urmeaza suspensia care ma costa aproape 40 mil da o fac pe din 2 spatele si dupa anu nou fata din august n-am mai pus nimic pe masina ca sa pot sa-mi strang bani de suspensie unde-i buba? tuningu se face cu bani multi cielo corean nu are frane, adica ce are...nu se pot numi frane eu consider ca franele si suspensia ii cel mai important lucru la o masina, pe urma motoru si pe urma spoilere si alte porcarii ma rog fiecare face cum vrea, eu am dat un sfat si nu cred ca-i asa de rau incat sa sara fiecare cu gura in sus ca bagi dublul banilor etrierele de lanos is 3 mil setu si ai frane calumea 1 litru de lichid de frane calumea ii 1 mil filtru de aer ii 1 mil cu tot cu adapratu senzorului si desfiintarea atenuatorului de zgomot si uite cum in 5 mil ti-ai facut franele si filtrul de aer |
Re: Astept opinii si sugestii
chiar de aceea am deschis acest topic sa-si de-a fiecare cu parerea. nu sa ne certam nu cu altu. E OK ca si-a dat Dacia-Wrc cu parerea si ce ar face el. POate chiar o sa iau aminte niste chesti de la el.
Apropo zi-mi si mie daca poti face rost de etriere lanos un set pt mine ca eu nu am gasit Multumesc inca odata celor care au ceva de spus...tuturor |
Re: Astept opinii si sugestii
DACIA-Wrc: ce suspensie iti pui tu de aproape 40 de milioane ???
|
Re: Astept opinii si sugestii
@Dacia-wrc: F bine bine ai favut cu sfaturile. Asta si spuneam ... ca dai sfaturi bune. Stai linistit ca eu stiu ce trebuie facut si majoritatea din lucrurile enumerate de tine le am pe masina,altele sunt in curs de desfasurare, altele nu sunt enumerate pe acolo. De asta eram curios in ce faza se afla masina ta. Si am aceeasi intrebare ca si gamerul: ce suspensie e aia de 40 mil? Sa nu imi spui ca pui coil over!
@aganon_2002: Etriere de Lanos gasesti la www.autodaewoo.ro |
Re: Astept opinii si sugestii
poi suspensie sport normala
adica telescoape arcuri transport, montaj sare de 25 mil cu totul toate noi, telescoapele si arcurile de la fk telescoapele is cam 350 euro si arcurile cam 68 euro bucata daca retin bine... oricum inca n-am dat comanda ca s-ar putea sa gasesc mai eftin |
Re: Astept opinii si sugestii
Nu stiu de unde ai luat tu preturile ale (68 euro / arc) cand eu le-am luat pe toate 4 cu 650 RON si cred ca gaseam si mai ieftine, iar amortizoare pe gaz gasesti pe la 800 RON (Sachs Advantage). Mai pui manopera 400-500 RON si asta e.
|
Re: Astept opinii si sugestii
Quote:
|
Re: Astept opinii si sugestii
am exagerat si eu, ideea ii ca n-am facut nimic altceva la masina ca vreau suspensie
amu avea nevoie de sfaturi, daca ii cineva interesat de masina mea imi da mp-u si-i explic imi da telefon, vb pe mess |
Re: Astept opinii si sugestii
Pai fii mai realist pe viitor!
|
Re: Astept opinii si sugestii
1 Attachment(s)
Frumoasa masina!!!! sa o stapanesti sanatos.......am si yo tot cielo...........eu i-am pus si niste neaone albastre.....si tu ai putea sa ii pui mai ales ca a ta e albastra
|
Re: Astept opinii si sugestii
Sunt fericit.... mi-am schimbat kitul de distributie, tot ce inseamna curele, role si intinzatoare... parca toarce... SO HAPPY! :)
Mi-am schimbat si tapiteria... poze poimaine ca maine ma duc pana in CJ. In legatura cu jentile... m-am decis totusi sa pun pe 14''. Nu uzeaza asa tare directia. ... Opinia profesionistilor. |
Re: Astept opinii si sugestii
salut! am si eu cielo..si as vrea sa ma ajute si pe mine care e in cunostinta de cauza .. sa imi zica cum scot geamurile de pe fatza ca sa dau jos jolia..????
si folia cum o pot da jos ???? plss astept sugestii!!!:shock: |
| All times are GMT +2. The time now is 03:45. |
- Copyright 2026 4Tuning