Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Mondeo ST220 vs. Vectra 3.2 V6 (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/2716-mondeo-st220-vs-vectra-3-2-v6.html)

Bogdan_16v 29-11-04 20:17

Te rog frumos, chiar m-ai facut curios, cum poti duce un ST220 USOR pana la 300? :?

LEXUS 29-11-04 21:21

:))))dk as avea unul as putea sa-ti spun :wink:
insa nu-i ceva asa de greu...gandestete ca ei au scos 220cp...din fabrica pentru a avea un motor performant si in acelasi timp bun si pentru o limuzina ...totusi..un cip,evacuare, admisie...ajungi pe la 250??eu zic k se ajunge..iar inca 50cp..poate ii scoti tot din cip..dar fortezi motorul...si na..te apuci si tu sa schimbi..un piston..o supapa..un injector :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: si cred ca sari de 300

B 68 VLD 29-11-04 21:26

Quote:

.iar inca 50cp..poate ii scoti tot din cip..dar fortezi motorul...si na..te apuci si tu sa schimbi..un piston..o supapa..un injector Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil si cred ca sari de 300
No comment! :lol: :lol:

:roll:

LEXUS 29-11-04 21:42

si doar asa..de comparatie..
http://www.modifiedcars.com/cars/9492.htm
http://www.modifiedcars.com/cars/8189.htm
nu zic..sunt cosworth...dar totusi..si ST merge

Bogdan_16v 29-11-04 22:13

Cu greu ma abtin sa nu rad...dar a facut-o VLD in locul meu...
Ce usor e sa te joci cu cifrele astea...Eu zic ca cu stuturile alea de invervier ale lui maibunu ajungi SIIIGUUR la 300cp+ :lol:
In fine, offtopic!
Dati-va mai departe cu parerea. Despre cele 2 masini.

orlando 02-12-04 19:32

sunt fan ford deci raspunsul MONDEO...e o masina super buna si are si un cuplu bun...

aleks 31-01-05 15:06

eu am votat fordul si asta pt ca are tot ce-i trebuie. uite ce se spune despre el:Configuration 3.0 Liter Duratec ST V6
Valvetrain DOHC 4 Valves / Cylinder
Displacement 2967 cc / 181.0 cu in
Power 164.1 kW / 220.0 bhp at 6000 rpm
Torque 275.0 Nm / 202.8 ft lbs at 4750 rpm
Bore 89.0 mm / 3.50 in
Stroke 79.5 mm / 3.13 in
Compression Ratio 10.0:1
Bhp / Liter 74.15 bhp
Redline 6900 rpm
eu m-as declara multumit cu asta

ckr_gl 11-07-05 03:52

pe circuit sunt 95% sigur pe st 220,iar la liniute cred ca tot pe ford.il vad mai sportiv,e si ceva mai puternic si sa nu uitam ca vectra nu mai e ce era mai demult in ceea ce priveste viteza.un vectra a 2.0 turbo 4x4 cu 204 cai sunt sigur ca fumeaza dintr-o balena de vectra c de 211 cai.

TND--TEAM 11-07-05 21:33

VECTRA :P

Street Shark 11-07-05 22:03

Mondeo ST220

UNLORD 11-07-05 23:50

cineva compara mondeo cu subaru? parca trebuia comparat cu gts-ul? anyway, il invit sa faca un drum lung cu un st220 sau gts pana in franta si apoi sa il faca cu un wrx sti ...bla bla. pun pariu ca o sa il faca mai repede cu un st220 sau un gts si o sa fie si mult mai putin obosit! de ce? pt ca sunt mult mai comfortabile si trag bine si ele (nu contest subaru e mult superior), iar d.p.d.v al finisajului cel putin mondeo sta mult mai bine decat subaru (e cam anost subaru dupa parerea mea) atat calitativ cat si ca ambianta interioara (am fost si cu st220 - in germania pe autostrada cat si cu sti de la bucuresti la busteni, cu gts nu inca). deci cam asta e ideea cu masinile astea! sunt facute sport dar si pt comfort la drum, mai ales daca vrei sa mergi mult si vrei o masina puternica)

HolySoul 20-07-05 00:46

vectra - tinuta de drum
aspect - mondeo (vectra C mi se pare penala )

performante - vectra
n-am apucat sa votez .

oricum eu din cate stiu Vectra GTS dispune si de un propulsor de 4.2 litrii V8
ala nu se pune in calcul ?

Bogdan_16v 21-07-05 11:53

Cel mai puternic motor de pe Vectra e 3.2 V6 24v 208 cp....nici vorba de V8...

zGb 21-07-05 14:02

si il alearga un diesel rofl :D :D :D

Race 21-07-05 14:37

Quote:

anyway, il invit sa faca un drum lung cu un st220 sau gts pana in franta si apoi sa il faca cu un wrx sti ...bla bla. pun pariu ca o sa il faca mai repede cu un st220 sau un gts
Nu ti-a cerut nimeni sa aberezi pe topicul asta,si totusi ai facut-o din proprie initiativa...bravo !


All times are GMT +2. The time now is 05:20.

- Copyright 2026 4Tuning