Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ? (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/268129-vr6-1-8-dacia-1310-a.html)

BlueAngel 19-07-11 22:14

Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
 
Dar la un motor de megane rs de 2.5 turbo s-a gandit cineva daca intra ? in principiu seamana cu f7p-u...ideea e ca pe nova/supernova intra perfect cu tot cu cutie si planetare.

B XX ADI 20-07-11 01:40

Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
 
sau un v6 turbo de renault, exista un prioiect in desfasurare, dar din pacate nu pot spune nimic despre el....respect alegerea proprietarului de a nu posta nimic

dRR-XWX 20-07-11 01:43

Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
 
Quote:

Originally Posted by BlueAngel (Post 4475375)
Dar la un motor de megane rs de 2.5 turbo s-a gandit cineva daca intra ? in principiu seamana cu f7p-u...ideea e ca pe nova/supernova intra perfect cu tot cu cutie si planetare.

care megane rs e 2.5 turbo?!

B XX ADI 20-07-11 14:07

Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 4475721)
care megane rs e 2.5 turbo?!

o fi vrut sa zica 2.0...

dRR-XWX 20-07-11 14:46

Re: vr6 sau 1.8 pe dacia 1310 ?
 
eu cred ca te complici prea mult cu vr6 -ele....
cred ca cel mai potrivit motor ar fi ori 1.4 turbo ori 1.7 ...


All times are GMT +2. The time now is 17:21.

- Copyright 2026 4Tuning