![]() |
vai mi`e rau ... nu mai pot de ras ...ma doare burta de ras :( erika nu esti sanatoasa sa moara steaua
|
eu citisem undeva nu mai stiu unde o scrisoare cu continut asemanator dar asta parca e mai tare.. :)
|
Pun si eu una de acelasi gen ce am primit-o pe mail :arrow:
Dragi parinti, Ghidul nostru ne-a spus sa scriem a casa ca poate ati vazut la televizor > inundatia si sunteti ingrijorati. Suntem bine. Apa a luat doar un cort > si > doi saci de dormit. Din fericire, nimeni nu s-a inecat pentru ca eram > toti > pe munte si il cautam pe Cristi. A, da, sun-o pe mama lui Cristi si > spune-i > ca totul e bine. Cristi nu poate scrie pentru ca si-a rupt mana.Am mers > si > eu cu unul dintre jeep-urile Salvamont. A fost super. Nu l-am fi gasit > niciodata in intunericul acela daca nu fulgera. Ghidul nostru, Victor, > s-a > enervat foarte tare pe Cristi pentru ca a plecat fara sa spuna nimanui. > Cristi zice ca i-a spus, dar era in timpul incendiului, asa ca probabil > n-a > auzit. Stiai ca daca pui benzina pe foc, canistra o sa explodeze? Lemnul > ud > nu ardea, dar unul dintre corturi, da. Si hainele noastre la fel. Danut > o sa > arate ciudat pana ii creste parul la loc. Ne intoarcem acasa sambata > daca > Victor reuseste sa repare masina. Nu a fost vina lui. Franele mergeau > bine > cand am plecat. Victor spune ca, cu o masina atat de veche, ceva se > strica > mereu. Probabil de asta nu are asigurare. Mie mi se pare o masina misto. > Nu > se supara daca i-o murdarim, si cand e cald, ne lasa sa stam pe capota > ca sa > ne mai racorim. Se face destul de cald, cu 13 oameni intr-o masina. Ne > lasa > sa stam si in portbagaj pana l-a oprit un politist. Ghidul nostru e > misto. > Il invata pe Tudorel sa conduca masina pe drumurile de munte, unde nu e > trafic. Tot ce vedem pe aici sunt camioane cu busteni. Dimineata asta, > toti > tipii sareau in lac de pe stanci. Pe mine nu m-a lasat, pentru ca nu > stiu sa > inot, iar Cristi avea mana rupta, asa ca ne-a lasat sa mergem cu barca. > A > fost super. Se pot vedea sub apa copacii rupti de inundatie. Victor nu e > un > scortos ca ceilalti ghizi pe care ii stiu. Ne-a lasat sa mergem fara > veste > de salvare. Trebuie sa petreaca mult timp lucrand la masina, asa ca > incercam sa nu-i facem probleme. Ghici ce! Am primit toti insigne pentru > ca > am trecut cursul de prim ajutor. Cand Danut si-a taiat mana cu toporul, > am > invatat sa coasem vene. Marius si eu am vomitat, dar ghidul nostru zice > ca > era de la puiul stricat. Ne-a mai spus ca mancarea din inchisoare era > si > mai rea. Ma bucur ca a iesit de acolo. Zice ca acum a invatat cum sa > faca > lucrurile cum trebuie. Apropo, ce e un pedofil?. Trebuie sa plec acum. > Mergem in oras sa ne trimitem scrisorile si sa cumparam vaselina. Nu va > faceti griji. Suntem bine. > > Cu dragoste, > Mihai |
| All times are GMT +2. The time now is 12:17. |
- Copyright 2026 4Tuning