Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   Scrisoare catre parinti! (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/2565-scrisoare-parinti.html)

Kitana 27-11-04 14:00

vai mi`e rau ... nu mai pot de ras ...ma doare burta de ras :( erika nu esti sanatoasa sa moara steaua

Horatiu 29-11-04 16:45

eu citisem undeva nu mai stiu unde o scrisoare cu continut asemanator dar asta parca e mai tare.. :)

Sc0OTeR 29-11-04 21:22

Pun si eu una de acelasi gen ce am primit-o pe mail :arrow:



Dragi parinti,
Ghidul nostru ne-a spus sa scriem a casa ca poate ati vazut la televizor
> inundatia si sunteti ingrijorati. Suntem bine. Apa a luat doar un cort
> si
> doi saci de dormit. Din fericire, nimeni nu s-a inecat pentru ca eram
> toti
> pe munte si il cautam pe Cristi. A, da, sun-o pe mama lui Cristi si
> spune-i
> ca totul e bine. Cristi nu poate scrie pentru ca si-a rupt mana.Am mers
> si
> eu cu unul dintre jeep-urile Salvamont. A fost super. Nu l-am fi gasit
> niciodata in intunericul acela daca nu fulgera. Ghidul nostru, Victor,
> s-a
> enervat foarte tare pe Cristi pentru ca a plecat fara sa spuna nimanui.
> Cristi zice ca i-a spus, dar era in timpul incendiului, asa ca probabil
> n-a
> auzit. Stiai ca daca pui benzina pe foc, canistra o sa explodeze? Lemnul
> ud
> nu ardea, dar unul dintre corturi, da. Si hainele noastre la fel. Danut
> o sa
> arate ciudat pana ii creste parul la loc. Ne intoarcem acasa sambata
> daca
> Victor reuseste sa repare masina. Nu a fost vina lui. Franele mergeau
> bine
> cand am plecat. Victor spune ca, cu o masina atat de veche, ceva se
> strica
> mereu. Probabil de asta nu are asigurare. Mie mi se pare o masina misto.
> Nu
> se supara daca i-o murdarim, si cand e cald, ne lasa sa stam pe capota
> ca sa
> ne mai racorim. Se face destul de cald, cu 13 oameni intr-o masina. Ne
> lasa
> sa stam si in portbagaj pana l-a oprit un politist. Ghidul nostru e
> misto.
> Il invata pe Tudorel sa conduca masina pe drumurile de munte, unde nu e
> trafic. Tot ce vedem pe aici sunt camioane cu busteni. Dimineata asta,
> toti
> tipii sareau in lac de pe stanci. Pe mine nu m-a lasat, pentru ca nu
> stiu sa
> inot, iar Cristi avea mana rupta, asa ca ne-a lasat sa mergem cu barca.
> A
> fost super. Se pot vedea sub apa copacii rupti de inundatie. Victor nu e
> un
> scortos ca ceilalti ghizi pe care ii stiu. Ne-a lasat sa mergem fara
> veste
> de salvare. Trebuie sa petreaca mult timp lucrand la masina, asa ca
> incercam sa nu-i facem probleme. Ghici ce! Am primit toti insigne pentru
> ca
> am trecut cursul de prim ajutor. Cand Danut si-a taiat mana cu toporul,
> am
> invatat sa coasem vene. Marius si eu am vomitat, dar ghidul nostru zice
> ca
> era de la puiul stricat. Ne-a mai spus ca mancarea din inchisoare era
> si
> mai rea. Ma bucur ca a iesit de acolo. Zice ca acum a invatat cum sa
> faca
> lucrurile cum trebuie. Apropo, ce e un pedofil?. Trebuie sa plec acum.
> Mergem in oras sa ne trimitem scrisorile si sa cumparam vaselina. Nu va
> faceti griji. Suntem bine.
>
> Cu dragoste,
> Mihai


All times are GMT +2. The time now is 12:17.

- Copyright 2026 4Tuning