Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii KIA (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia.html)
-   -   Kia (https://forum.4tuning.ro/594-discutii-kia/25199-kia.html)

JohnnyX 10-12-08 22:53

Re: KIA
 
Hai sa sparg gheata. :D
Configuratie: Kia Cee`d 1,4 GSL varianta de echipare Best, culoare Abyss Blue.
Masina a sosit dupa aproximativ 3 saptamani de la comanda. De pe scaunul din dreapta mi`am dat seama ca masina e extrem de spatioasa. Chiar si cu scaunul fata dat la maxim spre spate tot mai ramane loc pentru picioare. Masina e silentioasa si sprintena, iar sistemul audio e ...foarte tare frate ! Deocamdata are doar 140 de km pentru ca a fost vreme rea si a fost tinuta mai mult in garaj. Revin in curand cu poze :D.

Skyppy 11-12-08 07:41

Re: KIA
 
Kia Cee'd 1,4 - 109 CP, Silver - argintie, comandata in mai 2007, venita dupa doua luni, de ziua mea, ina ceiasi zi :D. chipare Best cu inca ceva mici optionale, ma apropii vertiginos de 30.000 de km, fara probleme marcante. Cel mai multumit am fost in vara asta, cand in concediu, in 2000 de km, 2 adulti+2copii si multe bagaje, AC non stop pornit, am scos un consum de 6,3.

JohnnyX 11-12-08 09:21

Re: KIA
 
4 Attachment(s)
Pozele promise:

Skyppy 11-12-08 12:20

Re: KIA
 
DC sters nr ?

JohnnyX 11-12-08 17:43

Re: KIA
 
Puteam sa il las...oricum sunt numere rosii...asa mi`a venit azi dimineata :))

JohnnyX 14-12-08 10:12

Re: KIA
 
1 Attachment(s)
Putina joaca in Photoshop :D :arrow:

andi_cimpean 14-12-08 21:20

Re: KIA
 
Quote:

Originally Posted by JohnnyX (Post 1919910)
Putina joaca in Photoshop :D :arrow:

Frumos Ce'ed-ul. Cel mai mult am apreciat la masina asta au discurile de frana spate. La modeul standard sa ai asa ceva zic eu ca este de apreciat. Oricum frumoasa masina ta. Plasa aia de la radiator poate ar trebui mai inchisa la culoare, sau chiar neagra. Cu pleoapele ...hmm...sunt farurile maricele, poate nici nu ai nevoie de asa ceva. Jantele nu cred ca vor fi o problema. Incearca ceva de wolfrace, ieftine si bune. Eu de-astea mi-am pus pe Astra si sunt multumit. Eu am Wolfrace Katana II.

JohnnyX 15-12-08 12:58

Re: KIA
 
Multumesc pentru sfaturi! M`am jucat mai mult ca sa vad cum i`ar sta cu plasa si am decis sa ii fac si niste pleoape si sa ii pun si jante.(se vede ca nu am lucrat migalos :D). Ma gandesc la niste modificari pe cand voi implini 18 ani, nu vor fi drastice ci simple si de efect.
Cat despre Cee`d eu zic ca are cel mai bun raport calitate/pret/dotari.

eMH 19-12-08 10:50

Re: KIA
 
3 Attachment(s)
Am si eu o Kia Sorento EX,varianta Comfort,fabricata in 2006,motorizarea de 3.3 L 241 de cai...benzinarita :)
Sunt foarte multumit de masina pana acum...km nu stiu exact cati are,dar o sa ma uit si o sa spun exact,cand o sa ii fac si ceva poze. Momentan nu am decat cateva poze facute in garajul de la tara...
Scuzati calitatea pozelor...pe vremea aia aveam un telefon vraiste,dar acum e altceva :)
Promit poze curand !

JohnnyX 19-12-08 10:52

Re: KIA
 
Frumos Sorento ! Sa il stapanesti sanatos fara evenimente neplacute !

eMH 19-12-08 10:55

Re: KIA
 
Multumesc,la fel !
Saptamana trecuta am fost la RAR...a trecut fara nicio greata.
E bine ca la mine se face RAR-ul in spatele blocului,ca acolo e reprezentanta KIA :D

JohnnyX 19-12-08 10:58

Re: KIA
 
Si eu am fost ieri dupa numere. Azi trebuie sa le pun. Mi`e cam frica sa nu rup chestia aia neagra din jurul lor :-s. Nu stii au vreun mecanism prin care sa le dau jos?

eMH 19-12-08 11:14

Re: KIA
 
Habar nu am...la mine in general cand e ceva de schimbat la vre-una din masini ori apelez la un vecin & prieten bun care se pricepe,ori tata :)
Eu sunt constient ca nu ma pricep,si am zis ca mai bine nu ma bag...

JohnnyX 19-12-08 11:31

Re: KIA
 
Sper sa ne descurcam eu si tata... :))

clawmvp 19-12-08 13:31

Re: KIA
 
Kia Pro Cee`d City black pearl , aproape 2000 de km,foarte multumit de ea , aceleasi impresii ca majoritatea posesorilor,ireprosabila pana acum pentru pretul ei.
http://picasaweb.google.com/clawmvp/MyProCeeD
pozele sunt de cand am ridicat masina ,dar nu s-a schimbat de atunci :>
bafta.


All times are GMT +2. The time now is 11:52.

- Copyright 2026 4Tuning