![]() |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
foarte tare
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
scuze ptr intarziere ! am vb si de saptamana viitoare incep lucrarile ! imi pare rau ! daca se schimba ceva este nr tau de tel mai sus , te sun ! bafta sa gasiti cat mai repede , si sincer imi pare rau ca nu am putut sa va ajut . Salut
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Nu cred ca gasim nimic, cel putin nu pe forum.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
a-ti gasit ceva pana la urma?
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Ar fi frumos sa gasim. Poate noul circuit ghimbav
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Ghimbav e vechi si e prea mic. Poate Prejmer.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Eu am un camp in spate(loc public) spatiu e destul de mare cateva hectare.Daca primaria ar misca chiuluoasa la munca s-ar face ceva si si-ar scoate si investitia fiindca sunt multi soferi de drift care bat drumul prin vecini sa se traga la ei.Daca ar exista un "sindicat" al drifter-ilor romani sau mai bine zis o comunitate extinsa poate s-ar face ceva si la noi.Cat dureaza sa torni cateva masini de asfalt?!
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Quote:
Si nu-i vorba de cat dureaza...ci de cat costa! |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
asha este ,nu e ushor cred ca o locatie deja asfaltata sau betonate ar fi perfecta , o platforma de beton intr o fosta fabrica sau ceva se gasesc dar vad ca nu se oboseste nimeni multumesc.
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Am gasit pe net acest anunt, pare o locatie buna .Sper sa nu ascunda linkul adminul :)
http://anunturipenet.gsp.ro/detalii/...ta-dn1/398752/ |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Asta-i motivul pentru care nu am optat pentru drift si m-am axat pe rally-sprint si drag : lipsa unei locatii de antrenament... Daca si la voi prin Bucuresti e problema sa gasesti o locatie ce sa mai zicem noi in Ardeal :sad: Problema principala o constituie gandirea comunista care din pacate se transmite inca si la generatia noastra. Mi-am bagat multe mii de euro in masina si ma opreste politia ca "suna tare toba" :oops: Atat a inteles el cand a vazut masina... Precizez ca mergeam chiar incet sa nu atrag atentia.
Am facut muuuuulte calcule cu niste colegi de-ai mei si construirea unei piste multifunctionale costa f. f. mult iar investitia se recupereaza de mostenitorii nostri care inca sunt in scutece. Din aceasta cauza nici primariile nu dau 2 lei pe asemenea proiecte cu toate ca e rusinos pentru Romania sa nu aiba macar un miez de pista amenajata cand tarile ce ne inconjoara se bucura de asemenea locatii. Sa nu mergem mai departe de Ungaria care se bucura de Hungaroring, Mariapocs si inca altele... La noi daca te dai in locuri publice ai luat-o-n freza dar alte locatii nu ai decat strict la concursuri legale organizate cu sudoare iar edilii nostri sunt prea ocupati cu alte chestii decat cu niste "capricii" de-ale unora ca noi. Cand vad unde se duc anumite sume din fonduri europene (sa nu mergem mai departe) mi se ridica parul maciuca in cap. Cica ia badea gheroghe mii de euro sa nu sperie pasarile cu gusa rosie de pe terenul lui, sa nu coseasca, sa nu sape, sa nu puna sperietori iar altii sa nu supere nu stiu ce specie de fluturi etc. si mai sunt exemple dar mi-e prea scarba sa le insir. Sunt de acord si cu asta dar sa nu se bage nici o primarie in construirea unei piste ma cam depaseste... |
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
1 Attachment(s)
Mda cam greu cu spatiu asta ce pot zice e ca nu promit dar poate pot rezolva un acord ceva in care sa va puteti da pe acest circuit poate ...
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Quote:
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
sapt viitoare sunt in TG Sec si il intreb pe Lucian dak da sau ba
|
Re: INCHIRIEM LOCATIE PENTRU DRIFT !!
Florine ar fi tare de tot sa reusesti ceva.
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:00. |
- Copyright 2026 4Tuning