Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 320 coupe ! (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/248087-e36-320-coupe.html)

RIcKO 30-03-11 01:17

re: E36 - 320 coupe !
 
Quote:

Originally Posted by EmyM6 (Post 4211584)
e pb lui daca vrea sa il ''omoare'' dar daca masina nu se invarte inseamna ca-i departe de aia 150 de cai....:D

da ai dreptate ....doar ca mie unul nu prea imi place ce vad , fie BMW sau orice altceva

B 58 MAL 30-03-11 21:40

re: E36 - 320 coupe !
 
vreau si eu sa stiu o firma buna pentru filtru sport (admisie daca nu ma insel ?) dar nu vreau filtru de acela la 60 ron...vreau ceva bun. ca zilele astea tot ii schimb toate filtrele si ulei si nebuneli ? K & N e ok ? tot kitul la filtru ma refer.

Maniak22 31-03-11 06:40

re: E36 - 320 coupe !
 
E mai ok daca se potriveste in cutia originala si nu e de ala conic...parerea mea

Am impresia ca tu vrei filtru de ala ce scoate mai multi cai nu-i asa ? :):):):):):):):):)

B 58 MAL 01-04-11 00:03

re: E36 - 320 coupe !
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 4214670)
E mai ok daca se potriveste in cutia originala si nu e de ala conic...parerea mea

Am impresia ca tu vrei filtru de ala ce scoate mai multi cai nu-i asa ? :):):):):):):):):)

vreau un filtru .... care sa imi ajute motoru cu ceva ... sa imi creasca turatiile mai repede ceva , cu orice m-ar ajuta e bine sa stiu inainte sa aleg.

B 58 MAL 01-04-11 15:05

re: E36 - 320 coupe !
 
Imi puteti recomanda un site unde gasesc un sistem cool air intake , cu filtru care sa intre direct in carcasa mea ? Si ma intereseaza urmatoarele sa cumpar second : autoblocant(poate sa fie si carcasa mare modificara) si serpisori (pentru 320i 24 valve). Multumesc

D_a_N_i 01-04-11 17:19

re: E36 - 320 coupe !
 
uitate si tu la piese bmw aici pe forum si poate gasesti autoblocant,si serpi.

RIcKO 01-04-11 23:09

re: E36 - 320 coupe !
 
da un search ca e plin forumul de chestii deastea ....serpi am vazut TA tehnix la 190 euro ...iar blocant cauta pe bazar sunt destule ( nu astepta sa ti se dea mura in gura ca nu deaia e forum ) baafta

B 58 MAL 03-04-11 00:09

Re: E36 - 320 coupe !
 
Pana una alta, mi-am schimbat plafonul(tapiteria), era murdar si putin rupt. Am mai achizionat si un volan M. Luni intra in service, caut tester de bmw ????

B 58 MAL 03-04-11 10:57

Re: E36 - 320 coupe !
 
Cer si eu un sfat :Trebuie facut neaparat unghiul de fuga , am cumparat si un volan , care sunt pasi , mai intai fac unghiul dupa care montez volanul ? sau pot sa montez volanul linistit si dupa sa ma duc sa fac unghiul ? Zic asta pentru ca volanul meu actual nu sta drept , daca il tin perfect drept masina o ia in dreapta , si ma gandesc ca daca il montez pe ala drept , dupa ce fac unghiul si imi face acolo sa mearga masina drept , volanul iar va sta stramb ??? ce ziceti ?

mihayruncanu 03-04-11 11:20

Re: E36 - 320 coupe !
 
Quote:

Originally Posted by B 58 MAL (Post 4222847)
Cer si eu un sfat :Trebuie facut neaparat unghiul de fuga , am cumparat si un volan , care sunt pasi , mai intai fac unghiul dupa care montez volanul ? sau pot sa montez volanul linistit si dupa sa ma duc sa fac unghiul ? Zic asta pentru ca volanul meu actual nu sta drept , daca il tin perfect drept masina o ia in dreapta , si ma gandesc ca daca il montez pe ala drept , dupa ce fac unghiul si imi face acolo sa mearga masina drept , volanul iar va sta stramb ??? ce ziceti ?

Sfatul meu este sa te duci in servis sa iti faca unghiul si sa iti alinieze rotile , cea ce trebuie sa fac si eu este cam 100 lei :-)

B 58 MAL 03-04-11 11:22

Re: E36 - 320 coupe !
 
Quote:

Originally Posted by [email protected] (Post 4222904)
Sfatul meu este sa te duci in servis sa iti faca unghiul si sa iti alinieze rotile , cea ce trebuie sa fac si eu este cam 100 lei :-)

nu ai inteles......oricum unghiul il fac luni , dar voiam sa montez volanul azi...si intrebam daca pot face mai intai volanul si dupa unghiul...

B 58 MAL 03-04-11 23:52

Re: E36 - 320 coupe !
 
Am cautat filtru de aer sport in carcasa originala si nu gasesc...dati-mi si mie un site ceva ca eu nu gasesc..Banuiesc ca cel mai bun(cel putin renumit) este K&N. Deci ma ajuta si pe mine cineva cu un site ceva un link ?Multumesc.Ulei ar fi ok Castrol Magnatec 10w40 ??? intra parca 7 litri ??

oBL1O 04-04-11 10:14

Re: E36 - 320 coupe !
 
vezi la anunturi pt filtru ca erau multe candva de vanzare

B 58 MAL 04-04-11 19:51

Re: E36 - 320 coupe !
 
Quote:

Originally Posted by oBL1O (Post 4225690)
vezi la anunturi pt filtru ca erau multe candva de vanzare

mersi..am cautat acolo...dar nimic...oricum am renuntat la ideea cu filtru k&n era 100 euro ... am luat filtru normal , caci am schimbat toate filtrele in afara de cel de polen (nu a stiut mecanicul unde este situat, a desfacut torpedou , mi-a desfacut stergatoarele , mi-a demontat foarte multe chestii si nimic ... ) in fine ma gandeam la niste bujii NGK iridium ix care costa 340 ron la srz....

oBL1O 04-04-11 20:24

Re: E36 - 320 coupe !
 
sunt bune bujiile , vezi ca la Al Padrino , asa ii zice la un magazin de piese auto sport etc etc , unu e undeva in Drumu Taberei pe Strada Brasov , si unu pe la Obor pe Sos. Stefan cel mare , acolo gasesti ... si din cate stiam nu sunt scumpe


All times are GMT +2. The time now is 19:11.

- Copyright 2026 4Tuning