![]() |
Re: Golf I G60 este posibil?
Un motor PG fara compresor... adica G60 fara G60 :) nu prea ai cum sa-l omori.... e foarte rezistent... dar nah..
Daca vrei sa iei o masina intreaga facem cumva... luam un corrado si iei motorul si tot ce tine de motor si eu iau restul caroseriei.... interior exterior..etc |
Re: Golf I G60 este posibil?
ar merge combinatia! da sunt cam scumpe kiar si in germania G60'urile! da poate facem ceva ;) !!!
|
Re: Golf I G60 este posibil?
despre fiabilitate nu pot spune foarte multe dar din ce mi-a povestit un baiat care a schimbat kit-ul de compresor pe un corrado, si-a schimbat majoritatea pieselor care se uzeaza in urma acestei transformari, automat compresorul este din cate stiu mai fiabil decat cel stock si tot el mi-a spus ca un compresor tine mult si bine daca este ingrijit, schimbat de ulei la timp si de buna calitate si masina nu este alergata in mod excesiv. in rest este foarte multumit de transformare si deja are un vr6 victima:)
|
Re: Golf I G60 este posibil?
G60 RULZ....pe zi ce trece ma minunez mai mult de el si cu toate ca are mai mult de 1 deceniu vechime, el este de actualitate:)
|
Re: Golf I G60 este posibil?
da e posibil un vr6 pe un golf 1 .....am si io acelashi proiect in cap ...daca avetzi catalogul RIEGER 2006 (sau vedetzi-l online) datzi la pagina 286 jos-drepta e un golf simplutz da de efect cuun mare vr6 pe el :) ...numai bafta in toate proiectele si dabia ajtept sa vad ce iese :) ori la bal ori la spital :))
|
Re: Golf I G60 este posibil?
problema la un golf 1 vr6 este greutatea din pacate! ceea ce face ca un G1 G60 sa fie mult mai rapid ca un G1 VR6 :)
|
Re: Golf I G60 este posibil?
da intradevar ....nu prea potzi sa pui puterea la roata ... totaladevarat ....dar cum se zicea mai inainte in posturile anterioare ...este mai exclusivun vr6 :) ...desi ambele motorizari fac dintr-un G1 un monstru
|
Re: Golf I G60 este posibil?
VR6 ruuulzzz!!!
|
Re: Golf I G60 este posibil?
cum a iesit pana la urma! ?
g60 stiu cazuri de mk1 dar de vr6 inca n-am intalnit in Ro pe o caroserie mk1 ! |
Re: Golf I G60 este posibil?
1 Attachment(s)
Nu am auzit sa fie in romania...dar dincolo sunt ceva exemplare :)
|
Re: Golf I G60 este posibil?
am auzit de la un baiat ca un baiat ca nu stiu ce....Oameni buni....se poate pune orice motor ...cu adaptarile aferente !
|
Re: Golf I G60 este posibil?
Se poate pune Feghe-o dar degeaba il pui si nu te bucuri de el decat pe linie dreapta si pina si atunci cu greu ( asta in cazu vr-ului) si asta punand in calcul si o suspensie dura... deciii....
Era undeva pe alt forum (nu dau numele ) un testa facut cu 2 mk2 unu vr si unu 16v, cu amandoua pe circuit si batea 16v pt ca vr nu statea pe curbe ,decii .... In legatura cu g-lader-ul este intradevar unul din mot de top da nu prea este fiabil,,,greu sa bata un 16v si chiar si daca este in mintile lui. Toti cu g -lader spun ,,frate ca i pun chitu cu fulia si cip'' ok si daca eu pun o axa grava ce se poate intampla, Sustin in continuare nu am vazut g sa bata 16v |
Re: Golf I G60 este posibil?
0-100km/h 400m
1990 Volkswagen Corrado 9.3 16.8 1990 Volkswagen Corrado G60 8.9 16.5 1994 Volkswagen Corrado SLC 7.2 15.6 timpi la 400m sunt destul de aproipati....prea mici in cazul dintre g60 si 16v..... si cum aud de fiabilitatea din ce in ce mai mult tind spre un 16v..... scirocco 16v:D este ceva mai ieftin si in cazul lui 1987 Volkswagen Scirocco 16V 7.7 16.1 rupe kiar si corado g60 in 2!!! banii de masina ii am, masina e gasita in germania, acuma numa sa dispara ***u asta de taxa de prima inmatriculare!!! doame ajuta |
Re: Golf I G60 este posibil?
Oricum VR6 Rullllz :)
|
Re: Golf I G60 este posibil?
un G60 in mintile lui face treaba mai mare ca 16v dar la noi eu unu nu stiu nici unu
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:18. |
- Copyright 2026 4Tuning