Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   B 388 CUP (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/246382-388-cup.html)

BlueAngel 13-04-11 09:02

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4250519)
Ce cocostârc e masina asta... cam inaltă...



Nu stiu daca sa cred asta ... esti sigur pe ce spui?

Dupa ce ai mesterit-o tu normal ;) :))

Ja_Rule 13-04-11 09:19

Re: B 888 CUP
 
Eu n`am mesterit nimic ... am vazut masina parcata pe o strada si poti merge in picioare pe sub ea la cat e de inalta...

ALpinE1991 13-04-11 09:51

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4250987)
Eu n`am mesterit nimic ... am vazut masina parcata pe o strada si poti merge in picioare pe sub ea la cat e de inalta...

Sa nu exageram :D

Ja_Rule 13-04-11 09:54

Re: B 888 CUP
 
BlueAngel e scund rau de tot ... nu`ti poti imagina ... Adrian copilu` minune se uita de sus la el ...

ALpinE1991 13-04-11 09:58

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4251089)
BlueAngel e scund rau de tot ... nu`ti poti imagina ... Adrian copilu` minune se uita de sus la el ...

Sa inteleg ca BlueAngel e proprietarul? :)

Ja_Rule 13-04-11 10:00

Re: B 888 CUP
 
Nu...

ALpinE1991 13-04-11 10:03

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4251108)
Nu...

A...ok :D

Relu_GTT 13-04-11 12:28

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4250519)
Nu stiu daca sa cred asta ... esti sigur pe ce spui?

Are disc de ambreaj de 200 fiind mai mare decat la berline si Solenza, nu are cablu de ambreaj comanda fiind hidraulica cum se pune acum si pe Logan Dci, nici cutia de viteze nu e la fel ca cea de pe Solenza sau Logan 1.4

Excluzand Logan 1.6 16V, dupa datele declarate de Dacia teoretic Supernova e cea mai rapida Dacie la 0-100, practic nu pot sa spun ceva sigur ca nu am facut teste cu toate.

Ja_Rule 13-04-11 12:43

Re: B 888 CUP
 
Mie nu mi s`a parut a fi scurta cutia ... tot ce`i posibil ... in schimb pot spune ca masina trage excelent si sta bine rau pe curbe... am glumit cu inaltimea masinii.. e cam jos acum ;)

BlueAngel 13-04-11 16:16

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4251673)
Mie nu mi s`a parut a fi scurta cutia ... tot ce`i posibil ... in schimb pot spune ca masina trage excelent si sta bine rau pe curbe... am glumit cu inaltimea masinii.. e cam jos acum ;)

da de inaltimea mea nu ai glumit a ? :)) Tu sa vi la C-ta !

Sa aibe grija de ea si poate niste poze actuale se poate ?

Ja_Rule 13-04-11 18:06

Re: B 888 CUP
 
Din cate sti, sunt genu` de om care munceste nu pozeaza ... o sa trec intr`o zi sa`i fac niste poze de "colectie" ...

BlueAngel 13-04-11 20:35

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Ja_Rule (Post 4252545)
Din cate sti, sunt genu` de om care munceste nu pozeaza ... o sa trec intr`o zi sa`i fac niste poze de "colectie" ...

Intrebam din poze din cu totul alte motive ;) ma interesa ceva :D

Gaby19 16-04-11 13:59

Re: B 888 CUP
 
Quote:

Originally Posted by Relu_GTT (Post 4251645)
Are disc de ambreaj de 200 fiind mai mare decat la berline si Solenza, nu are cablu de ambreaj comanda fiind hidraulica cum se pune acum si pe Logan Dci, nici cutia de viteze nu e la fel ca cea de pe Solenza sau Logan 1.4

Are cutie de viteze de Solenza...
Daca o sa am timp o sa fac eu poze azi... bafta ;)
Masina a primit suspensie made by Ja_Rule (respect)

ALpinE1991 16-04-11 14:04

Re: B 888 CUP
 
Iar am vazut masina ieri pe la 1 mai :)) ma uitam insistent la ea si proprietaru se intreba de unde il cunosc dar nu l-am deranjat sa ii spun de post :)) anyway, nice fucking car :O

Gaby19 16-04-11 14:49

Re: B 888 CUP
 
masina se poate vedea in zona chibrit(acolo locuieste) - pajura(pe acolo umbla mai des)


All times are GMT +2. The time now is 23:31.

- Copyright 2026 4Tuning