![]() |
Re: F1 - Championship
Montoya? E bun dar e musca fara cap...nu are rabdare. Alonso e un pilot al naibi de bun. Cred ca dupa Shumi tin cu Raikkonen....daca invatza asta sa conduca masina aia pana la final fara sa o faca zob...e mai bun ca alonso.
|
Re: F1 - Championship
slab interes pe topicul asta ! daca nu merge treaba .. se apropie catre BIN:lol:
|
Re: F1 - Championship
Quote:
Pai ai rabdare sa inceapa sezonul.Acum despre ce sa discutam?Cite gagici si-a "tras" Alonso in palmares si cite aripioare si dungulite vor mai fi pe Ferrari fara schumi? Pina una alta a fost un fel de preincalzire pt. FIA GT la Bucuresti.In mai va fi prima cursa de FIA GT din Ro. |
Re: F1 - Championship
2006 Drivers Championship
Pos Driver Nationality Team Points 1 Fernando Alonso Spanish Renault 134 2 Michael Schumacher German Ferrari 121 3 Felipe Massa Brazilian Ferrari 80 4 Giancarlo Fisichella Italian Renault 72 5 Kimi Räikkönen Finnish McLaren-Mercedes 65 6 Jenson Button British Honda 56 7 Rubens Barrichello Brazilian Honda 30 8 Juan Pablo Montoya Colombian McLaren-Mercedes 26 9 Nick Heidfeld German Sauber-BMW 23 10 Ralf Schumacher German Toyota 20 11 Pedro de la Rosa Spanish McLaren-Mercedes 19 12 Jarno Trulli Italian Toyota 15 13 David Coulthard British RBR-Ferrari 14 14 Mark Webber Australian Williams-Cosworth 7 15 Jacques Villeneuve Canadian Sauber-BMW 7 16 Robert Kubica Polish Sauber-BMW 6 17 Nico Rosberg German Williams-Cosworth 4 18 Christian Klien Austrian RBR-Ferrari 2 19 Vitantonio Liuzzi Italian STR-Cosworth 1 ************************************************** ************************************************** *** 2006 Constructors Championship Pos Constructor Points 1 Renault 206 2 Ferrari 201 3 McLaren-Mercedes 110 4 Honda 86 5 Sauber-BMW 36 6 Toyota 35 7 RBR-Ferrari 16 8 Williams-Cosworth 11 9 STR-Cosworth 1 10 MF1-Toyota 0 11 Super Aguri-Honda 0 |
Re: F1 - Championship
Quote:
Raikkonen---^^^urmatorul Schumacher:!: |
Re: F1 - Championship
Am niste prieteni care joi pleaca spre Melbourne, si stau pana duminica...pretul unui bilet la cursa in peluza care este chiar langa primul viraj, unde se termina linia dreapta cu start/finish...$AUS600.Voi reveni cu impresiile lor de la cursa si poate si poze
|
Re: F1 - Championship
si eu am deja biletele cumparate pt Magni Cours...linia start sosire pt tot weekendul...mai e pana atunci dar abia astept.poze...sute:-)
|
Re: F1 - Championship
cine vine la Indianapolis ??? suntem un grup mare de romanii care mergem cu corturile :)
|
Re: F1 - Championship
In sfarsit a inceput si sezonul 2007 :D Raikkonen a obtinut victoria la Melbourne dar sa vedem lupta pana la sfarsit cu Alonso.Am citit undeva ca Ferrari ar fi folosit ceva ilegal la monoposturi :???:
|
Re: F1 - Championship
Singurul lucru ilegal in monopost putea s fie spiritul lui Schumacher care l-a facut pe Raikkonen sa castige:D
GOOO Ferrari :twisted: :twisted: :twisted: |
Re: F1 - Championship
|
| All times are GMT +2. The time now is 03:29. |
- Copyright 2026 4Tuning