Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/243903-daewoo-cielo-2000-sfi-16v.html)

TwentyOne 03-03-11 09:03

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
E bine ca iti afisezi numarul cand mergi cu 140 km/h prin oras ;)

B-99-SAA 03-03-11 09:31

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Bordul iti indica tot corect? Turometru, vitezometru, temperatura, benzina. Daca da, au mers asa direct, sau ai facut adaptari/inlocuiri la cele de opel?

dRR-XWX 03-03-11 18:54

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by naci_sfi (Post 4132175)
pai deocamdata detin cielo acesta sfi, o astra gsi si un urs e30 de 3.5 si din motive financiare trebuie sa raman doar cu una din toate, si aceea care va ramane ultima pe aia o voi modifica.

pot spune ca mi-am gasit kitu turbo pt motoru meu c20xe de la un prieten din cta la pretul de 250 e insa va trebuie sa merg cu presiune 0,5 maxim 0,8 pt ca cam atat poate duce motorul, asta ar fi unul din planurile pe viitor si un vopsit integral

ce include kitul ala?
la 0,8 mergi maxim 5000 d km...

Ntzphotography 03-03-11 19:40

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Asta da masina! 8) Imi place mult....inafara de jantele alea....in rest...no comment! Sa il stapanesti sanatos si fara incidente!

idm_vw 06-03-11 01:09

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
:D foarte tare Cielino asta ,mi-am rupt masina ca sa ma tin dupa el ...

dany323bmx 06-03-11 10:09

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Salut
Super tare masina
Te-am vazut cand ai trecut pe la delfinariu la petromu ala
Cred ca aveai in jur de 130
Sunetu e demential
Bafta in continuare

aleXpeed 08-03-11 14:56

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Imi place mult Cielo tau, simpla si rapida iar la 1750 de euro chiar e pomana, ma mir ca n-ai dat-o pana acum.

Stefy88 08-03-11 16:20

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
frumoasa masina...la multi km fara incidente neplacute:!:;)

P.S. imi place nr tau...PET;)

Numai bine!

naci_sfi 11-03-11 01:02

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 4138104)
Bordul iti indica tot corect? Turometru, vitezometru, temperatura, benzina. Daca da, au mers asa direct, sau ai facut adaptari/inlocuiri la cele de opel?

de la turometru stiu ca am luat un fir din calculator m-am dus cu el in aprindere parca si la turmetru , sa ocupat un prieten de toata masina de motor instalatie electrica , nu e chiar ff complicat

naci_sfi 11-03-11 01:04

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 4139809)
ce include kitul ala?
la 0,8 mergi maxim 5000 d km...

am un prieten bun GNT( detine un espero LET) imi da absolut tot kitu turbo cu garantia ca nu pateste nimic motoru la o presine de 0.5 maxim 0,8 ...

naci_sfi 11-03-11 01:07

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by TwentyOne (Post 4138053)
E bine ca iti afisezi numarul cand mergi cu 140 km/h prin oras ;)

nu-i problema;)

naci_sfi 11-03-11 01:08

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by dany323bmx (Post 4146145)
Salut
Super tare masina
Te-am vazut cand ai trecut pe la delfinariu la petromu ala
Cred ca aveai in jur de 130
Sunetu e demential
Bafta in continuare

ms ms .....de obicei acolo ii dau ca e drumu mai liber:)))))

naci_sfi 11-03-11 01:13

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by aleXpeed (Post 4152902)
Imi place mult Cielo tau, simpla si rapida iar la 1750 de euro chiar e pomana, ma mir ca n-ai dat-o pana acum.

asa este si eu ma mir ca nu am dat-o pana acum, in masina sa investiti peste 1700 pe cuvantu meu, dar crede-ma ca suna ff multe persoane care nu stiu cata munca si cata investitie sa facut in masina , harar nu au si imi ofera 1200 1300,pur si simplu bataie de joc,

naci_sfi 11-03-11 01:14

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
Quote:

Originally Posted by Stefy88 (Post 4153090)
frumoasa masina...la multi km fara incidente neplacute:!:;)

P.S. imi place nr tau...PET;)

Numai bine!


si mie:)))

naci_sfi 11-03-11 01:36

Re: DAEWOO CIELO 2000 SFI 16V
 
https://www.youtube.com/watch?v=5IUm1..._order&list=UL


o mica prezentare.


All times are GMT +2. The time now is 12:22.

- Copyright 2026 4Tuning