Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Audi R8 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/24349-audi-r8.html)

andrei_1402 29-09-06 02:18

Re: Audi R8
 
Super masina. E de apreciat ca nu au deviat mult de la concept. Motorul este superbul 4.2 FSI de pe RS4. Sa speram ca va avea si un V12...poate TDI.

SFW 29-09-06 04:06

Re: Audi R8
 
Superba masina ...
Ar merge totusi si un motor mai puternic ... 420 e prea putin pt look ... asta e masina de 500 cai, nu o masina cu doar 0.2 secunde mai rapida ca un rs4 ...

Oricum ... superba masina ...

baloo_cs 29-09-06 12:17

Re: Audi R8
 
Nu difera prea mult de concept...e aproape la fel....cel mai tare e interiorul...Respect:-)

UNLORD 29-09-06 18:12

Re: Audi R8
 
mai sunt 2 proiecte de la bmw si merc tot in genul astuia, dar asta e pe departe cel mai reusit la design! au vrut sa il faca mai puternic dar au renuntat pt a nu concura gallardo! superba masina!

weedboy 29-09-06 22:20

Re: Audi R8
 
WTF........cei cu masina asta:?: :?: :?: ......e adevarata????abia astept sa o vad zburand pe autostrada(pardon fugind pe autostrada)...........






:evil: :evil: In love with bmw:twisted: :twisted:

Mustang 30-09-06 00:05

Re: Audi R8
 
imi place cum arata ... nu e rea deloc ;)

STREET 30-09-06 00:29

Re: Audi R8
 
nu seamana un pic cu TT?:)

SpeedeR 30-09-06 01:11

Re: Audi R8
 
daca nu ar fi atat de scumpa....poa mai mergea :)
prea mare pretul...

AR33COP 30-09-06 01:12

Re: Audi R8
 
iara dau astia clasa la toti.......
bravo audi,dar parca mergea un motor mai valabil....ceva de talia lu slr sau un murcielago samd.dar cred ca v-a veni si aia cindva.:-)

PauL.LFS 30-09-06 10:41

Re: Audi R8
 
Quote:

Originally Posted by STREET (Post 570044)
nu seamana un pic cu TT?:)

tt's daddy :D

Todorutz 30-09-06 11:36

Re: Audi R8
 
imi plac foarte mult ledurile de la faruri....geniala ideea...un fel de angel eyes :)).....oricum tare masina n general

Todorutz 30-09-06 11:37

Re: Audi R8
 
imi plac foarte mult ledurile de la faruri....geniala ideea...un fel de angel eyes de la audi:)).....oricum tare masina n general

BLinKY 30-09-06 11:41

Re: Audi R8
 
Quote:

Originally Posted by RoSonic (Post 568469)
- 0-100km/h: 4.6 sec

eu am gasit si varianta cu 4.4 secunde la acceleratie 0-60mph...care este cea buna?

c0rTeZ 30-09-06 11:51

Re: Audi R8
 
Quote:

Originally Posted by SFW (Post 569233)
Superba masina ...
Ar merge totusi si un motor mai puternic ... 420 e prea putin pt look ... asta e masina de 500 cai, nu o masina cu doar 0.2 secunde mai rapida ca un rs4 ...

Oricum ... superba masina ...

Initial s-a propus sa se puna motorul V10 de pe Gallardo dar cu o putere de 450 de cai .. sa nu faca concurenta..deoarece avea un pret mai scazut decat Gallardo..in jur de 80-90 000 E ..

AR33COP 30-09-06 12:48

Re: Audi R8
 
cind aparusera primele poze cu ea ziceau ceva de 620 cai dar cum am mai spus e bine si asa.


All times are GMT +2. The time now is 14:32.

- Copyright 2026 4Tuning