Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   FORD MONDEO TITANIUN X (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/2369-ford-mondeo-titaniun.html)

VS-99-BYE 08-05-07 10:22

Re: FORD MONDEO TITANIUN X
 
Cuplul de la mondeo 2.0 e devastator. 330 Nm. Are o plecare de pe loc extraordinara. Putine din clasa ei ii fac fata.

sponsoru 09-05-07 15:54

Re: FORD MONDEO TITANIUN X
 
iar modelul despre care se discuta adica 2.2 tdci are cuplu maxim 400 nm in overboost.. nu e rau deloc ,nu? date stock

VS-99-BYE 10-05-07 09:23

Re: FORD MONDEO TITANIUN X
 
La un asemenea cuplu trebuie sa fii foarte atent pentru ca la plecarile de pe loc, rotile rup aderenta foarte usor daca o calci peste limita.

Snoopy 10-05-07 15:23

Re: FORD MONDEO TITANIUN X
 
Stiam ca la 2.2 Tdci e limitat cuplul in primele 3 trepte
1st +/-240Nm
2nd +/- 250Nm
3rd +/- 280Nm
http://www.fordmondeoownersclub.co.u...7c87cb9cd48e0e.

sponsoru 11-05-07 00:07

Re: FORD MONDEO TITANIUN X
 
posibil sa fie limitat.. iti dai seama ca pt majoritatea soferilor nu e tocmai usor sa pleci de pe loc cu 400 nm.. ma refer la plecari bruste


All times are GMT +2. The time now is 21:13.

- Copyright 2026 4Tuning