![]() |
Re: FORD MONDEO TITANIUN X
Cuplul de la mondeo 2.0 e devastator. 330 Nm. Are o plecare de pe loc extraordinara. Putine din clasa ei ii fac fata.
|
Re: FORD MONDEO TITANIUN X
iar modelul despre care se discuta adica 2.2 tdci are cuplu maxim 400 nm in overboost.. nu e rau deloc ,nu? date stock
|
Re: FORD MONDEO TITANIUN X
La un asemenea cuplu trebuie sa fii foarte atent pentru ca la plecarile de pe loc, rotile rup aderenta foarte usor daca o calci peste limita.
|
Re: FORD MONDEO TITANIUN X
Stiam ca la 2.2 Tdci e limitat cuplul in primele 3 trepte
1st +/-240Nm 2nd +/- 250Nm 3rd +/- 280Nm http://www.fordmondeoownersclub.co.u...7c87cb9cd48e0e. |
Re: FORD MONDEO TITANIUN X
posibil sa fie limitat.. iti dai seama ca pt majoritatea soferilor nu e tocmai usor sa pleci de pe loc cu 400 nm.. ma refer la plecari bruste
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:13. |
- Copyright 2026 4Tuning