Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   B-99-WRC vs Sierra v12 (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/2358-99-wrc-vs-sierra-v12.html)

EvLSant0S 02-11-04 16:18

fxn , cand e vorba de bmw-uri :D numai cu florica nu e bine sa te contrazici ... le cam are cu bmw-urile... nu crezi ?

ontopic: sper sa ... castige v12 , atata tot , sa vedem , asta e chiar o cursa interesanta... cate kg are ursu ala ?

maryo 02-11-04 16:37

Cred ca V12 o sa accepte provocarea!
Totusi M5 e M5..........si e supaer tare masinutza!
oricum o sa fie va fi frumos..............

[T3m]b3|| 02-11-04 16:40

O cursa tare intradevar...dabea ashtept !
Ash cam paria pa WRC... :peace:

Gabi_323i 02-11-04 18:00

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Bre ma trimiti la scoala de motoare? WRC are 3.6 depe M5/E34- 316cp. Sierra are V12 de pe serie 7 ,E32 si are 299.

bine ca s-a lamurit cu WRC, nu stiu cine m-a mintit ca are 3.8 :) sansele sunt egale, nu stiu cine va castiga, oricum le urez bafta :D

BMWPower 02-11-04 20:04

V12s

N73B60 6.0 litre
327kW

S70 5.6 litre
280kW

M70 5.0 litre
220kW


M72 5.4 litre
240kW

6 Cyl.

Updated S38 3.8 litre
250kW


S54 3.2 litre
236kW

Updated S38 3.6 litre
232kW


S50 3.2 litre
236kW

S50 3.0 litre
210kW

Original S38 3.5 litre
207kW


M102 3.2 litre turbo
188kW

M54 3.0 litre
170kW

M30 3.5 litre (M535i)
163kW

M52 2.8 litre
142kW

M50 2.5 litre
141kW

Sursa: http://www.autospeed.com/cms/A_2107/article.html
Cam astea sunt datele oficiale, acum ce varianta dintre cele 3 S38 are WRC numai el stie. Da accept provocarea, oricine e curios. (pt CP se inmulteste cu 1.38 )

Gabi_323i 02-11-04 20:18

1.36

GolfuletzS 03-11-04 06:26

Pariez pe Sierra .... acum sa vedem Duminca :!: :!: :!:

Hondarul 03-11-04 10:21

Si eu pariez grupa mare pe Sierra... Mai ales ca acum... :wink:

BMWPower 03-11-04 11:02

merci pt corctie FXN, 1.36 este.

SpeedeR 03-11-04 20:44

d fapt 1 kW= 1.34102 CP 8) :D

BMWPower 03-11-04 20:54

-1.36- 220kw*1.36=299.2cp

[T3m]b3|| 26-11-04 12:01

Cum a ramas pana la urma :?:
Ma omoara curiozitatea...

carlo_RS_GTI 28-11-04 07:39

eu cred ca castiga Sierra din nou... :D

Hondarul 28-11-04 08:08

Aici parca as paria pe WRC... Numai daca nu-si pune Edy anvelope gigant pe spate... :wink:

SpeedeR 28-11-04 21:03

me 2 tot la WRC mas gandi... dar sper sa nu fie asa :D

oricum, vedem la anu :( ...sau nu?! :suspiciou :lol:


All times are GMT +2. The time now is 06:42.

- Copyright 2026 4Tuning