Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   golf r32 vs. golf gti (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/226798-golf-r32-vs-golf-gti.html)

filipinho21 14-12-10 09:33

Re: golf r32 vs. golf gti
 
Quote:

Originally Posted by cristi_407 (Post 3896175)
Deci, vad ca ai doar 18 ani si nu stiu daca stii ce inseamna sa pui un turbo pe o astfel de masina..O sa te coste cat un 207 nou in primul rand..Il al doilea rand la noi in RO e greu sa faci asa ceva si sa ai si garantie..Eu te cred ca iti doresti sute de cp, si viteza si sa sune tare, si sa se uite lumea dupa tine, si sa apinzi alarmele vecinilor, dar parerea mea, nu te grabii..Lasa figurile, si prostiile si la cum vad ca gandesti invata intai sa fi responsabil de propria ta viata..Si apropo daca ii pui filtru sport si turbo e ``super`` doar ca ce zici tu nu se cheama filtru sport se cheama ``admisie sport``

admisie sefu..admisie..m-amk grabit.nu stiu ce sa zis..daca eu am fite ca as vrea un r32 care costa circa 15.000 de euro cu inmatriculat si toate taxele si sa ii mai fac cateva modificari care sa spunem ca ajung la 8000 10.000 de euro dar deja m-a interesat si nu ajung la suma asta de bani...inseamna ca baietasii aia la 18 19 ani care au masini de zeci si sute de mii de euro ce mai au? Cum face cineva ceva iesit din comun inseamna ca vrea sa atraga atentia sa iasa in evidenta si sunt copchii fara minte.

cristi_407 14-12-10 09:36

Re: golf r32 vs. golf gti
 
Pai vezi si tu la stiri ce fac astia de 20 de ani cu masini puternice..Gen Lambo, scoate ESP ul si o accelereaza pe umed si dupa plange langa masina...Si multe cazuri..Eu iti doresc succes, dar sincer ca sa ai o masina cu 400 cp la 18 ani e ca si cum ai avea un pistol in mana si sa iti mai tremure si degetul pe tragaci.. Succes..

TSC-Us 14-12-10 19:28

Re: golf r32 vs. golf gti
 
nu vreau sa fie rautacios, dar am curaj sa pun pariu ca daca iti iei r32, nu o sa iti pui bi-turbo/twinturbo! sa ridici putin motorul ala fara 5000 euro nici nu are rost sa nu ridici vreun deget.

ps: la gti-ul meu consumul mixt este de 9.3!

filipinho21 14-12-10 19:46

Re: golf r32 vs. golf gti
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 3897822)
nu vreau sa fie rautacios, dar am curaj sa pun pariu ca daca iti iei r32, nu o sa iti pui bi-turbo/twinturbo! sa ridici putin motorul ala fara 5000 euro nici nu are rost sa nu ridici vreun deget.

ps: la gti-ul meu consumul mixt este de 9.3!

merci pt sfat.am discutat deja pentru un sistem bi-turbo pe r32 la bucuresti.

TSC-Us 14-12-10 21:46

Re: golf r32 vs. golf gti
 
Ca sa-l faci biturbo, evacuare, pirtoane forjate,, injectoare, suspensie, frane..+manopera si un mecanic bun te ajunge ~10.000 poate mai bine!


All times are GMT +2. The time now is 07:34.

- Copyright 2026 4Tuning