Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Mazda (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda.html)
-   -   inca o mAzDa 323 F (https://forum.4tuning.ro/124-masina-mea-mazda/225271-mazda-323-a.html)

cmzcs 14-12-10 10:32

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 3896224)
MASINA A FOST 2400 EURO , CE SA ITI ZIC O SA FIE VOPSITA LA ANU IN PRIMAVARA SI O SA-I PUN UN GPL NEOMOLOGAT CA E RENTABIL LA ORA ASTA SI ESTE SI IEFTIN DE PUS JENTI PE 16 CU BUZA SI CAM ATAT

jante pe 16" merge doar cu caucic balon de 30 , maxim am pus 205/65/15 , doar daca-ti ei chit sport , arcuri , amortizoare, flanse , care te duk la peste 1500e.. oricum bafta

B-99-SAA 14-12-10 10:46

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by cmzcs (Post 3896374)
jante pe 16" merge doar cu caucic balon de 30 , maxim am pus 205/65/15 , doar daca-ti ei chit sport , arcuri , amortizoare, flanse , care te duk la peste 1500e.. oricum bafta

Eu zic sa te mai documentezi... Stiu Mazda modelul asta cu jante pe 17 si nu avea nimic, iar un set de arcuri+amortizoare nu te duce la 1500 euro, nu stiu de unde ai scos-o p-asta :-|

ON: Eu zic sa nu faci prostia cu GPL.... mai putin de atat cat vrei sa iti consume??

claus_tare 14-12-10 12:06

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3896417)
Eu zic sa te mai documentezi... Stiu Mazda modelul asta cu jante pe 17 si nu avea nimic, iar un set de arcuri+amortizoare nu te duce la 1500 euro, nu stiu de unde ai scos-o p-asta :-|

ON: Eu zic sa nu faci prostia cu GPL.... mai putin de atat cat vrei sa iti consume??

masina mea oricum are suspensie sport si o sa incerc cu nijte jante pe 16 cu buza

cmzcs 14-12-10 12:08

Re: inca o mAzDa 323 F
 
sincer ,. mai documenteaza-te . cat daca ,,, erai ok ... putea sa-ti trimita oricine in privat ceva . tu ai anulat mesageria privata , ca am incercat de 3 ori , ca sa-ti faci o ideie , sa ai habar , asta ca sa nu supar pe cineva pe aici , moderatori , admin , dar imi cer scuze fata de ei de ceeace o sa postez acum , , cat si oi rugaminte la ei , daca pot pune , [afilia linkul nostru la topikul Mazda . Ms.] ... ok revenim ... vad ca esti din Buc. ... vin-o la intalnire , si-ti poti face o ideie , daca merita sau nu ... poti intreba pe posesorii de mazda ., te asteptam ,. uite link , vezi discutii,intalniri mazda.
http://www.mazda323club.myforum.ro/

claus_tare 15-12-10 07:34

Re: inca o mAzDa 323 F
 
sunt jante pe 17 pe mazda 323f este una chiar si in craiova

cmzcs 15-12-10 08:00

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 3899009)
sunt jante pe 17 pe mazda 323f este una chiar si in craiova

da nu te contrazic , stiu ca sunt dar atentie , cele cu 5 prezoane . , din fabrica [au fost facute de fabrica cu 15"], au garda mai inalta , daca ai cu 4 prezoane,nu poti pune .[au fost facute de fabrica pe 13"] , bafta.

claus_tare 15-12-10 10:31

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by cmzcs (Post 3899049)
da nu te contrazic , stiu ca sunt dar atentie , cele cu 5 prezoane . , din fabrica [au fost facute de fabrica cu 15"], au garda mai inalta , daca ai cu 4 prezoane,nu poti pune .[au fost facute de fabrica pe 13"] , bafta.

MASINA AVEA 4 PREZOANE SI JENTILE ERAU PE 17

B-99-SAA 15-12-10 10:37

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 3899414)
MASINA AVEA 4 PREZOANE SI JENTILE ERAU PE 17

Lasa-l ma ca nu stie ce zice :-| Modelul de Mazda 323F BA are un singur tip de fuzeta, cu 4 prezone, distanta 4x100, si vine cu 15" din fabrica! Daca te referi la alt model 323, aia e alta mancare de peste. :evil:

claus_tare 15-12-10 14:08

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3899439)
Lasa-l ma ca nu stie ce zice :-| Modelul de Mazda 323F BA are un singur tip de fuzeta, cu 4 prezone, distanta 4x100, si vine cu 15" din fabrica! Daca te referi la alt model 323, aia e alta mancare de peste. :evil:

mazda are si 5 prezoane dar numai motoarele de 2.0 v6 in rest au numai 4 prezoane

DonnLuca 15-12-10 18:38

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Baieti, apropo de piese pt mazda. Nu stiti pe la cine as putea gasi un amortizor stanga fata?

claus_tare 15-12-10 18:40

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 3900557)
Baieti, apropo de piese pt mazda. Nu stiti pe la cine as putea gasi un amortizor stanga fata?

dezmembrari sau piese auto import ai incercat?

cmzcs 15-12-10 18:42

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by DonnLuca (Post 3900557)
Baieti, apropo de piese pt mazda. Nu stiti pe la cine as putea gasi un amortizor stanga fata?

pai vad ca ai la semnatura , cauta la vanzari acolo .

cmzcs 15-12-10 18:45

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by claus_tare (Post 3899933)
mazda are si 5 prezoane dar numai motoarele de 2.0 v6 in rest au numai 4 prezoane

of ,,, sunt la 1,7 td, la 1,8 ba,1,9, la 2,0 gtx-i , 1,8l v624v, 2,0l 24v ,2,4v6, mai invatati .... da 5 prezoane.

cmzcs 15-12-10 18:47

Re: inca o mAzDa 323 F
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3899439)
Lasa-l ma ca nu stie ce zice :-| Modelul de Mazda 323F BA are un singur tip de fuzeta, cu 4 prezone, distanta 4x100, si vine cu 15" din fabrica! Daca te referi la alt model 323, aia e alta mancare de peste. :evil:

pacat de stopurile tale rotunde , eram in spatele tau , si ai facut stanga in parcare , , de ce nu ai venit ... nu ai indraznit ,,,,, mmdaaa... vb ,,, de avioane

claus_tare 15-12-10 18:48

Re: inca o mAzDa 323 F
 
Quote:

Originally Posted by cmzcs (Post 3900586)
pacat de stopurile tale rotunde , eram in spatele tau , si ai facut stanga in parcare , , de ce nu ai venit ... nu ai indraznit ,,,,,

https://forum.4tuning.ro/485-anunturi...626-xedox.html


All times are GMT +2. The time now is 23:27.

- Copyright 2026 4Tuning