Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 318i Cabrio - Proiect nou (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/218363-e30-318i-cabrio-proiect.html)

waste31 04-11-10 12:18

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
cu RS`urile pe 17 o sa arate si mai bine ..mult succes si spor .

brandex 04-11-10 12:45

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by waste31 (Post 3784109)
cu RS`urile pe 17 o sa arate si mai bine ..mult succes si spor .

Am reusit sa fac si decapotarea electria, mai trebuie facute mici reglaje, am schimbat si geamul de la softop.

Am schimbat si toba cu una noua standard si i-am pus un tips cu 2 iesiri ca aveam una de porneam toate alarmele pe strada. Am renuntat la filtrul sport si am pus unul standard. Astea pana cand o sa gasesc motorul potrivit.

Urmeaza suspensia -> lasat pe burta cat ne permite, pleoape, grila neagra, faruri gen Hella Smoked cu angel, a venit si o parte din M-Tech 2 (mai am nevoie de praguri si bandouri).

Gyo*TDS 04-11-10 14:03

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by brandex (Post 3784189)
Am reusit sa fac si decapotarea electria, mai trebuie facute mici reglaje, am schimbat si geamul de la softop.

Am schimbat si toba cu una noua standard si i-am pus un tips cu 2 iesiri ca aveam una de porneam toate alarmele pe strada. Am renuntat la filtrul sport si am pus unul standard. Astea pana cand o sa gasesc motorul potrivit.

Urmeaza suspensia -> lasat pe burta cat ne permite, pleoape, grila neagra, faruri gen Hella Smoked cu angel, a venit si o parte din M-Tech 2 (mai am nevoie de praguri si bandouri).

Fortaaa jantele:evil:

brandex 04-11-10 14:12

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
2 Attachment(s)
In timp ce asteptam noile numere i-am schimbat si grila cu una neagra

V1RuS 04-11-10 17:35

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by brandex (Post 3784189)
Urmeaza suspensia -> lasat pe burta cat ne permite, pleoape, grila neagra, faruri gen Hella Smoked cu angel, a venit si o parte din M-Tech 2 (mai am nevoie de praguri si bandouri).

parca bandourile la M-tech e30 erau la fel... dk ma insel imi cer scuze 8)

@ super urache al tau ( asa am avut si eu culoarea p al meu )

mult succes la 'tunarit :D

brandex 04-11-10 17:51

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by V1RuS (Post 3784807)
parca bandourile la M-tech e30 erau la fel... dk ma insel imi cer scuze 8)

@ super urache al tau ( asa am avut si eu culoarea p al meu )

mult succes la 'tunarit :D


Merci.
Bandourile difera. Cele de pe aripa fata se potrivesc la toate. Cele de pe usi fata la Coupe si Cabrio sunt la fel, iar cele spate difera de la Coupe la Cabrio.

Calin_CGM 04-11-10 19:44

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
salut...crima jantele....sunt originale?..intreb in sensul ca as vrea sa achizitionez si eu un set....doar ca originale inca nu imi permit...ms
bafta cu ea!

brandex 05-11-10 09:47

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by Calin_CGM (Post 3785272)
salut...crima jantele....sunt originale?..intreb in sensul ca as vrea sa achizitionez si eu un set....doar ca originale inca nu imi permit...ms
bafta cu ea!

Replica.

Am gasit pargurile si bandourile M-Tech 2 in Anglia si le-am comandat deja. Acum avem pachetul complet inclusiv eleron.

Am mai comadat si shadow line-ul in Germania.

Asteptam sa vina si sa ne apucam de vopsit.

Astazi montam suspensia si o lasam pe burta si daca avem timp si farurile.

morpheusmaster 05-11-10 11:27

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Ceva detalii? Shadow line de unde, mai specific :)...la fel si mt2...din anglia...gen ebay? :)

ady_viteza 05-11-10 11:33

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Foarte bine dau jantele pe urs...buna alegere...iar vopseaua pe care ai ales-o pentru urs este superba....astept sa vedem cum va iesi:D
Bafta in continuare:-)

brandex 05-11-10 12:12

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3786819)
Ceva detalii? Shadow line de unde, mai specific :)...la fel si mt2...din anglia...gen ebay? :)

www.google.com
Cu rabdare multa si cu putin noroc.

brandex 05-11-10 12:17

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 3786837)
Foarte bine dau jantele pe urs...buna alegere...iar vopseaua pe care ai ales-o pentru urs este superba....astept sa vedem cum va iesi:D
Bafta in continuare:-)

Merci. O sa mai asteptam ceva pana il bagam la vopsit deoarece s-au investit foarte multi bani in piese, revizie, suspensie, Pachet M-Tech 2, Shadow line, volan M-tech 2, antena electrica, geam softop, kit reparatie decapotare electrica, faruri etc. Mai asteptam sa strangem fonduri, sa luam niste Vadere de M3 E36, apoi la vopsit, retapitat si ultimul va ramane motorul. Sper sa gasesc si un hardtop de la Wiesmann. O sa revin mai tarziu cu pozele cu el lasat pe burta si cu noile faruri + pleoape.

brandex 05-11-10 13:43

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
https://img201.imageshack.us/img201/1...qjjeydgr8d.jpg

https://img178.imageshack.us/img178/8...qihciere4d.jpg

https://img168.imageshack.us/img168/2...iokjeyoss6.jpg

https://img202.imageshack.us/img202/7...qfieeycfts.jpg

https://img837.imageshack.us/img837/5...qzjyev10dt.jpg

https://img135.imageshack.us/img135/5...iokjqeytng.jpg

Cipilica 05-11-10 19:18

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Fain tare ursul. Sa-l stapanesti sanatos.
Din ce in ce mai multi ursi cabrio apar si la noi.
Succes cu el, sunt convins ca la final o sa iasa suuper.

CT.20.KTL 06-11-10 01:22

Re: E30 - 318i Cabrio - Proiect nou
 
Cat de bine poa` sa dea cu jantele alea .... schimba total masina.
Planuri mari ptr o masina mare ... Succes !


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning