Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - CT-87-GMA (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/218121-e30-ct-87-gma.html)

crysty.bobok 02-11-10 21:53

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Am o presimtire ca nu o sa ne dezamagsesti ! Am vazut din postarile tale la Bmw Styling ce gusturi ai !

Ai nevoie doar de timp si nervi !

Bafta multa !

LuciE36 02-11-10 22:10

Re: E30 - CT-87-GMA
 
asa este.. voi incerca sa iasa ceva frumos si cat mai simplu.....
ms la fel...

waste31 04-11-10 12:35

Re: E30 - CT-87-GMA
 
dau destul de bine pragurile,dar chiar avea nevoie sa fie asa tare chituita?...oricum e de munca,primu urs mai batranel ca al meu :) sa`l iubesti sanatos si sa vedem frumusete de urs la urma.

Licu 04-11-10 19:39

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Superba masina bai bidepa, o stiu de cand era la liviu cu e46, chiar am fost cu el s`o vedem cand a cumparat`o . Pentru 1.8, trage de rupe :)) Zicea baiatu care a avut`o inainte ca a facut motorul la jaru`. Hai da`o la finish, multa bafta!

LuciE36 04-11-10 21:14

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by waste31 (Post 3784158)
dau destul de bine pragurile,dar chiar avea nevoie sa fie asa tare chituita?...oricum e de munca,primu urs mai batranel ca al meu :) sa`l iubesti sanatos si sa vedem frumusete de urs la urma.

Pai era toata ondulata .. si trebuia sa intre kit .. macar la sfarsit iese toata dreapta..

Quote:

Originally Posted by Licu (Post 3785251)
Superba masina bai bidepa, o stiu de cand era la liviu cu e46, chiar am fost cu el s`o vedem cand a cumparat`o . Pentru 1.8, trage de rupe :)) Zicea baiatu care a avut`o inainte ca a facut motorul la jaru`. Hai da`o la finish, multa bafta!

Pai numai e mult si o sa iasa nebuna cu albastru de pe skoda rs ... da motorul intr-adevar este facut de orbit de la 0 si ptr un 1.8 trage foarte bine.
Astazi s-a mai avansat la masina si cred ca pe sambata se imbracata toata in sprit chit dupa care saptamana viitoare se va vopsii.
Jantele de pe masina s-au vopsit albe pana vor venii unele cu buza si am vopsit si etrieri si tamburii rosii.
Mai revin maine cu cateva poze mai recente.

CT.20.KTL 06-11-10 01:29

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Foarte interesant proiectul ... Succes cu el si nervi tari,cam ai nevoie :) Cat ai dat pe urs ? Da`mi un PM te rog daca nu vrei sa spui aici ... Ms !

LuciE36 06-11-10 08:43

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by CT.20.KTL (Post 3788734)
Foarte interesant proiectul ... Succes cu el si nervi tari,cam ai nevoie :) Cat ai dat pe urs ? Da`mi un PM te rog daca nu vrei sa spui aici ... Ms !

cam 1000 de euro ma ajuns masina...da iti trebuie nervi de otel... saptamana asta sper ca e gata cu vopsitu...

LuciE36 06-11-10 08:48

Re: E30 - CT-87-GMA
 
3 Attachment(s)
sa mai lucrat ieri la masina incepe si el sa prinda forme... jantele le las albe deocamdata...dau bine ?
sa mai pun cate poze

UWE 99 06-11-10 16:40

Re: E30 - CT-87-GMA
 
bafta in continuare :)

LuciE36 06-11-10 19:15

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by UWE 99 (Post 3790008)
bafta in continuare :)

ms la fel...

LuciE36 06-11-10 19:16

Re: E30 - CT-87-GMA
 
masina a primit un set de jante modelul asta
astazi sa imbracat in spritchit de incarcare....o sa revin maine cu poze
http://piese-auto.anunturi-auto.4tun...a-9746067.html

daffy duck™ 06-11-10 19:20

Re: E30 - CT-87-GMA
 
pe ce dimensiune sunt???

sau sunt direct alea din anunt????

LuciE36 06-11-10 19:25

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3790393)
pe ce dimensiune sunt???

sau sunt direct alea din anunt????


sunt excat ca alea din anunt pe 15 numai ca sunt negru mat...si le fac eu arginti...nu ?

daffy duck™ 06-11-10 19:26

Re: E30 - CT-87-GMA
 
pentru "monstrul" 1.8i sunt ok 15"

dar cand o sa vrei sa le dai si sa iei 16", o sa stai putin cu ele la vanzare....:(

LuciE36 06-11-10 19:30

Re: E30 - CT-87-GMA
 
Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3790393)
pe ce dimensiune sunt???

sau sunt direct alea din anunt????

Quote:

Originally Posted by daffy duck™ (Post 3790412)
pentru "monstrul" 1.8i sunt ok 15"

dar cand o sa vrei sa le dai si sa iei 16", o sa stai putin cu ele la vanzare....:
(

asta este decat alea care erau pe masina....sunt destul de ok astea....


All times are GMT +2. The time now is 03:13.

- Copyright 2026 4Tuning